Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kooperatīvās sabiedrības “Latvijas Liellops” eksporta novietne atklāta Vecsaules pagasta “Jundās”

Kooperatīvās sabiedrības «Latvijas Liellops» eksporta novietne atklāta Vecsaules pagasta «Jundās»

Ar Almas Bērziņas vārdu un darbiem vairs nav īpaši jāiepazīstina. 2015. gadā viņa kļuva par Bauskas novada Vecsaules pagasta zemnieku saimniecības «Jundas» īpašnieci un pieteica sevi gaļas liellopu audzētāju nozarē. Pēc trim gadiem Zemkopības ministrijas konkursā «Sējējs 2018» tika atzīta par labāko nominācijā «Jaunais veiksmīgais zemnieks».

«Tikai un vienīgi uz priekšu!»
Pēc Almas Bērziņas iniciatīvas un ar pirmo 11 kooperatīva dalībnieku aktīvu līdzdalību 2021. gadā tika nodibināta lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) «Latvijas Liellops» (LL), un viņa kļuva par tās valdes priekšsēdētāju.
Vēl pēc gada jaunais kooperatīvs uzvarēja konkursā «Sējējs 2022», nominācijā «Gada veiksmīgākā kopdarbība», bet viens no kooperatīva dalībniekiem, SIA «LIZAGRO», saņēma veicināšanas balvu nominācijā «Ģimene saimniecībā».
Īsumā izvērtējot 2022. gadu lauksaimniecībā, Alma Bērziņa uzsvēra: «Gads kooperatīvam bija savas iesāktās sistēmas stiprināšanas laiks. Mēs nostabilizējām iespējas ik nedēļu nodrošināt gardēžiem kvalitatīvas liellopu gaļas piegādes ļoti plašā Latvijas teritorijā katru ceturtdienu bez pārtraukumiem. Tas izdevās. Iesniedzām projektu Lauku atbalsta dienestā pasākumā «Ražotāju grupu un organizāciju izveide». Projektu apstiprināja, un mēs priecājamies par iespēju virzīties tālāk un attīstīt savas nākamās idejas, stiprinot savu vietu vietējās liellopu gaļas ražotāju un piegādātāju lokā. Tas nozīmē arī vairāku gadu saistības, kas dod patīkamu izjūtu, ka atpakaļceļa vairs nav – tikai un vienīgi uz priekšu!»

Ražot veselīgu pārtiku
Kooperatīvā sabiedrība «Latvijas Liellops» tika izveidota ar mērķi apvienot liellopu audzētājus, kam prioritāte ir nodrošināt tieši Latvijas patērētājus ar kvalitatīvu liellopu gaļu. Kooperatīvā ir 12 dalībnieki, dažādu šķirņu dzīvnieku audzētāji – gan bioloģiskās, gan integrētās saimniekošanas piekritēji Latvijā. Lopu nobarošanā zemnieki izmanto dabisko ganību zālājus vasarā, bet pļavās sagatavo lopbarību ziemai. Tas nozīmē, ka galaproduktam ir augstākā kvalitāte, un ir pierādīts, ka Latvijā to var sasniegt.
A. Bērziņa jau iepriekš uzsvērusi, ka lauksaimnieciskā ražošana nav tikai bizness, izteikts tonnās un hektāros. Tā galvenokārt ir pārtikas ražošana cilvēku patēriņam, tātad labas veselības avots. Latvija daudzu citu Eiropas valstu vidū salīdzinoši ir ļoti bagāta tieši ar šo iespēju nodrošināt tīru un veselīgu audzēšanas un nobarošanas vidi saviem ganāmpulkiem. Zāles lopbarību ēdušu liellopu gaļai ir izteiktāka garša un augstāka uzturvērtība; tā ir bagātāka ar antioksidantiem, omega 3 un A un E vitamīniem. Latvijas ganībās un dabiskos apstākļos audzēto liellopu gaļa neapšaubāmi ir veselīgāka.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.