Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Augstākos valsts apbalvojumus ceremonijā pasniedz 104 sabiedrības pārstāvjiem;  Atzinības krustu saņem iecavniece Ilze Kalniņa-Dauga

Rīgas pilī svētku noskaņās ceturtdien, 4. maijā, notika augstāko valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonija. Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Atzinības krustu apbalvota un iecelta par Atzinības krusta virsnieci Rīgas Tālmācības vidusskolas dibinātāja, iecavniece Dr. paed. Ilze Kalniņa-Dauga.

Intervija ar Ilzi Kalniņu-Daugu lasāma «Bauskas Dzīves» 3.maija numurā: https://bauskasdzive.lv/dod-dievini-kalna-kapt-ne-no-kalna-lejina/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 4.aprīļa lēmumiem 104 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Minētie apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuru godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina Latviju kā demokrātisku, tiesisku un nacionālu valsti. Ar Triju Zvaigžņu ordeni šoreiz apbalvoti pilsonisko iniciatīvu organizētāji, kuri īpaši pašaizliedzīgi snieguši palīdzību Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem, kā arī Ukrainas kara bēgļiem Latvijā.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas labā Viestura ordeni ceremonijā saņēma medicīnas māsa, Ukrainas armijas rotas galvenā kaujas mediķe Sarmīte Cīrule. Ukrainā viņa strādā kopš aizvadītā gada septembra un darbojas ļoti tuvu pašam kauju epicentram. Šobrīd viņa uz dažām dienām ieradusies Latvijā, bet atzina, ka domās joprojām ir Ukrainā pie saviem karavīriem, kuriem mediķu palīdzība ik dienu ir ļoti nepieciešama.

Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.