Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Autovadītāji Bauskā nodevuši 1852 riepas; bez maksas riepas pieņems līdz 14. aprīlim

Bauskas novadā pagarināta iespēja bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas. To var izdarīt līdz piektdienai, 14. aprīlim, riepas pašam atvedot uz SIA “Vides serviss” šķiroto atkritumu laukumu Bauskā, Biržu ielā 8b, portālu informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā SIA “Vides serviss” atklāja, ka iedzīvotāji labprāt izmanto šo piedāvāto iespēju.  Līdz 31. martam nodotas 1852 riepas, visaktīvāk tās uz šķiroto atkritumu laukumu nogādātas marta pēdējā nedēļā. Piemēram, 27. martā pieņemtas 216 riepas, 29. martā – 166, bet 31. martā -199 riepas.  Tās tiek vestas no visa Bauskas novada, bet vairākums no Bauskas pilsētas.

Uzņēmumā skaidroja, ka no vienas automašīnas var nodot vienu riepu komplektu (četras vieglo automašīnu riepas). Iebraucot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, tiek reģistrēts automašīnas numurs.

“Bieži iedzīvotāji atved piekabē riepas no vairākām automašīnām. Lai pieņemtu lielāku daudzumu nekā norādītās četras vienības bez maksas, ir jābūt līdzi katras automašīnas tehniskajai pasei,” norādīja uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Riepas varēja nodot arī sestdien, 8. aprīlī, taču atsaucība nebija tik liela kā marta nogalē, iespējams, ka daudzi nezināja, ka akcija ir pagarināta, jo iepriekš tās norises laiks tika izziņots līdz 6. aprīlim.

Baušķenieks Juris bija iepriekš zvanījis uz uzņēmumu un noskaidrojis, ka bez maksas riepas varēs nodot arī vienā no Lieldienu brīvdienām. Viņš uzskata, ka šāda iespēja jānodrošina katru gadu. Viņaprāt, nepieciešams sabiedrību vairāk informēt par šādu akciju. Arī viņš pats līdz šim vedis riepas nodot uz Rīgu.

Vides akciju “Dod riepām otru dzīvi” rīko uzņēmums “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “Vides serviss” un Bauskas novada pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas rīkotāji norāda, ka riepu pārstrāde samazina negatīvo ietekmi uz vidi un sniedz iespējas iegūto materiālu izmantot otrreizēji. Pārstrādei savāktās riepas var tikt pārvērstas granulās, kuras plaši tiek izmantotas sporta laukumu segumu ražošanā, celtniecībā, ceļu būvē, dažādu paliktņu, paklājiņu izgatavošanā un citur.

Tomēr sabiedrībā tiek novērots arī tas, ka bieži vien autovadītāji neizmanto visas iespējas no riepām atbrīvoties videi draudzīgā veidā – vien 28% aptaujāto nesen veiktajā aptaujā atzina, ka sazinās ar savu atkritumu apsaimniekotāju saistībā ar jautājumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Tas liecina vien par to, ka autovadītāji vēl joprojām nav pilnībā informēti par iespējām, kā efektīvi atbrīvoties no nolietotajām riepām. Tādējādi riepu bezmaksas nodošanas akcija ir viens no veidiem, kā mudināt šo sabiedrības daļu utilizēt riepas videi draudzīgā veidā.

2022. gada kampaņas dati pierāda, ka cilvēkiem ir pieaugoša interese atbrīvoties no vecajām riepām, ja tiek nodrošināta bezmaksas riepu nodošanas iespēja. Dati liecina, ka pagājušā gada laikā autovadītāji ir nodevuši gandrīz 5000 nolietotu automašīnas riepu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maksa par riepu utilizāciju ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ autovadītāji joprojām izvairās no riepu utilizācijas atbildīgā veidā. 56% auto īpašnieki atzina, ka maksa ietekmē viņu vēlmi nodot riepas otrreizējai pārstrādei. Vidēji par vienas automašīnas riepas nodošanu ir jāmaksā robežās no 2 līdz 3,50 eiro. 68% respondenti atzina, ka viegli pieejami bezmaksas nodošanas punkti iedrošinātu viņus aktīvāk nodot nolietotās riepas.

Tādēļ akcijas rīkotāji aicina autovadītājus bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.