Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Autovadītāji pārbaudēs policistiem apliecina: «Vajag reidus, lai ir kārtība»

Valsts policija ceļu satiksmi pastiprinātā režīmā uzraudzīja svētku laikā, darbs nebeidzas arī pēc svētkiem. Ļoti ziemīgā ceturtdienas, 4. janvāra, dienā, kad gaisa temperatūra Bauskā bija noslīdējusi līdz -12 grādiem, arī «Bauskas Dzīve» uz divām stundām pievienojās likumsargiem patrulēšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No rīta savu diennakts dežūru bija sākuši Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas 8. grupas jaunākais inspektors Agnis Bulašs un šīs pašas nodaļas inspektors Valentīns Lavreckis.

Reaģēšanas grupas pienākumos ir ne vien satiksmes drošība, bet arī došanās uz izsaukumiem, rūpes par sabiedrisko kārtību. Ziemas dienā aktuāli arī skatīties, vai nav agresīvu braucēju, kas uz slidenajiem ceļiem ir liels apdraudējums citiem un arī sev.

Agnis Bulašs un Valentīns Lavreckis. Foto: Ivars Bogdanovs

A7 brauktuve pēc pulksten 10 tīra. Likumsargi vērtē, ka arī to, kas vada auto bez apdrošināšanas, kļūst mazāk, «izķer» gan fotoradari, gan policijas jaunie busi, kas to paši «nolasa».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pa A7 cauri Bauskai brauc arī cisternas vedējs, numura zīmes klāja apledojis sniegs, tās nebija redzamas, arī teju visa cisterna bija ar apsalušu sniegu klāta, kas krītot varēja apdraudēt citus braucējus un viņu transportlīdzekļus. Policisti aiz Bauskas apturēja cisternas vedēju. Vīrietis sacīja, ka braucot no Rīgas, kur esot ļoti snidzis, tūlīt auto mazgāšot. Viņš saņēma mutisku aizrādījumu par vieglprātīgu izturēšanos pret transportlīdzekli.

Foto: Ivars Bogdanovs

Pēc mirkļa Īslīces ielā tiek pamanīts «VW Passat» automobilis, kura šoferis nebija piesprādzējies un ieslēdzis gaismas mašīnai. Viņš tika apturēts. Vīrietis esot braucis netālu no veikala un piemirsis piesprādzēties. E-pastā viņš saņēma lēmumu par administratīvā procesa sākšanu un soda piemērošanu. Tā kā šoferis savu vainu nenoliedza, nožēloja to, viņam nebija iepriekšēju pārkāpumu par šīm lietām, viņam tika piemērots pussods, ko varot piespriest vienreiz gada laikā, ja tāds jau nav bijis šajā laika posmā. Protams, tiek ņemti vērā notikušā apstākļi. Šoreiz 15 dienu laikā, nevis mēneša, kā tas ir parasti, šoferim jāsamaksā 15 eiro pussods par drošības jostas nelietošanu. Savukārt par to, ka diennakts gaišajā laikā nebija ieslēgtas gaismas, vīrietis saņēma rakstisku brīdinājumu.

Dodamies uz Pilskalna ielu, kur inspektori sarīkoja riepu pārbaudes, alkohola reibuma kontroles reidu. Notika pasīvā alkohola reibuma pārbaude, pūšot ierīcē no neliela attāluma. Ja rādījumi ko atklātu, tad gan būtu jāpūš caurulītē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Ivars Bogdanovs

Autovadītāji šādu negaidītu pārbaudi un apstāšanos uztvēra ar sapratni. Šofere Maija «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka viņai pie stūres esot 15 gadu stāžs. «Ņemot vērā, ka ir dzērājšoferi, ir labi, ka notiek šādas pārbaudes. Tās mani nebiedē,» viņa sacīja.

Savukārt šoferis Edgars, kas auto stūrē jau vairāk nekā 20 gadus, sacīja, ka «nokavējāt, vajadzēja 1. janvārī to darīt», uz ko policisti atbildēja, ka arī tad bija šādas pārbaudes, katrā maiņā tiekot sarīkota arī šāda šoferu kontrole.

Pēc mirkļa tiek apstādināta automašīna, ko stūrē Dita no Elejas. Dāmai ir deviņu gadu autovadītājas stāžs, pa šiem gadiem policisti apturējuši pirmoreiz, jo… «piemirsusies drošības josta», diena bijusi stresaina, tāpēc tā sanācis. Tomēr, neskatoties uz to, arī viņa tika pie pussoda – 15 eiro, kas jāsamaksā 15 dienu laikā. Un arī Dita akceptēja policistu darbu, viņa sacīja: «Ļoti vajag šādus reidus, lai ir kārtība.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Rīgas ar automobili «Toyota» brauca Einārs, kam šofera stāžs ir 43 gadi. Kungs tikko iekāpis mašīnā un piemirsis piesprādzēties. Arī viņš tika pie pussoda – 15 eiro, kas jāsamaksā 15 dienu laikā. Viņam gan nav e-pasta, tāpēc likumsargi lēmumu par administratīvā procesa sākšanu un soda piemērošanu viņam sūtīs uz dzīvesvietas adresi.

Ceļu satiksmē kungu visvairāk neapmierina «nesakarīga braukšana, kad jaunieši «ārdās», agresīvi braucot, rada apdraudošas situācijas, tas ir vistrakākais».

Savukārt riepas visiem vairāk nekā 18 apturētajiem automobiļiem bija teju jaunas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.