Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baložu ielā Vecumniekos pastiprināta ceļa seguma virskārta

Vecumniekos, Baložu ielā, brauktuves segumam veikta virsmas divkārtu jeb dubultā apstrāde. Grants ceļa uzturēšanas darbi sākti 9. augustā un pagājušajā nedēļā pabeigti. Tā ir jau sestā pašvaldības iela ciemā, kur, izmantojot šo metodi, novērsta ceļa putēšana un radīti ērti braukšanas apstākļi transportlīdzekļu vadītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par darbu izpildi Bauskas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar Jēkabpils novada Salas pagastā reģistrēto ceļu būves uzņēmumu SIA «LV Roads». Paredzētais finansējums ir 29 778,60 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, liecina publiskajā telpā pieejamā informācija.

Pirmdienas, 14. augusta, pēcpusdienā «Bauskas Dzīve» vēroja, kā rit brauktuves virskārtas apstrāde Baložu ielas posmā aiz krustojuma ar Kļavu ielu; tā daļa, kas sākas no Skolas ielas, pie asfaltam līdzīga seguma tika jau piektdien, 11. augustā.

Foto: Zane Skara

Objektā sastaptais SIA «LV Roads» darbu vadītājs Rauls Babāns laikrakstam atklāja, ka ceļa sagatavošana īpašas pūles nav prasījusi, jo «Baložu ielas pamats ir diezgan stingrs, pienācīgi uzturēts». Lai veiktu seguma uzlabošanu ar divkārtu virsmas apstrādes metodi četru metru platumā un teju 600 metru garumā, grantsceļa segums vispirms tika atbilstīgi sagatavots – nogreiderēts, saprofilēta klātne, un uzbērta 10 cm bieza dolomīta šķembu kārta. «Pēc tam ar speciālas iekārtas palīdzību virskārtu apstrādā ar bitumena emulsiju, vienlaikus to viendabīgi noklājot ar rupjāka izmēra šķembām. Lai segums pienācīgi noformētos un katrs akmentiņš iegultos savā vietā, pāri dodas jaudīgs, bet saudzīgs veltnis. Arī otro slāni klājot, process ir līdzīgs, vien pēc seguma apstrādes ar bitumena emulsiju tiek izmantotas smalkāka izmēra šķembas; pēc tam vēlreiz viss tiek pamatīgi veltņots, lai piebrauktu klātni,» pielietoto tehnoloģiju skaidro ceļu būves speciālists.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
BALOŽU IELA Vecumniekos ieguvusi jaunu segumu. Brauktuve tapusi gludāka un vairs neputēs. Foto: Zane Skara

Uz «Bauskas Dzīves» jautājumu, kā seguma virsējās kārtas pastiprināšanu vērtē Baložu ielas iedzīvotāji, uzņēmuma pārstāvis teic, ka «cilvēki ir dažādi – citi apmierināti, citi ne». Brauktuves segums tika pacelts, un vairākiem tas radījis zināmu apgrūtinājumu, vairs neesot tik vienkārši tikt savas mājas pagalmā. To apstiprināja arī Bauskas novada pašvaldības Vecumnieku apvienības pārvaldes Vecumnieku pagasta nodaļas vadītājs Lauris Mediņš un SIA «Mūsu saimnieks» pārstāvis Ingars Štelfs, kuri sekoja līdzi SIA «LV Roads» vīru rosībai. «Sūdzas tie, kuriem tagad iebrauktuve zemāka par ceļu. Iela nedaudz tika pacelta, līdz ar to veidojas kante. Iebrauktuves tiks piebērtas, taču ūdenim nebūs, kur notecēt; agrāk iela bija zemāka par māju pagalmiem,» situāciju atklāj L. Mediņš. Ar darbu gaitu viņš ir apmierināts, vien piebilst, ka tehnikai pārvietoties traucējuši namu īpašnieku neapcirptie dzīvžogi un augļu koku zari, ko vajadzējis apzāģēt. «Reizi pa reizei atgādinām, ka īpašums jāsakārto, taču daudzi neieklausās,» secina nodaļas vadītājs.

Līdz ar Baložu ielas seguma virskārtas pastiprināšanu SIA «LV Roads» atjaunoja brauktuves klātni Kļavu ielā, kam divkārtu virsmas apstrāde veikta pērn, taču segums kļuvis plāns un ceļu jau izraibinājušas bedres. Gan L. Mediņš, gan I. Štelfs uzskata – kvalitāte cietusi nevis brauktuves intensīvas lietošanas dēļ, bet gan tāpēc, ka «veicot darbu, kaut kas ar tehnoloģiju nogājis greizi». Daudz lielāka satiksmes intensitāte esot Upes, Pludmales un Bērzu ielā, taču «tur viss ir kārtībā», lai gan arī pēc šīs metodes klātais ceļa segums pēc zināma laika būs jāatjauno.

PAšVALDīBAS PĀRSTĀVJI – Vecumnieku apvienības pārvaldes Vecumnieku pagasta nodaļas vadītājs Lauris Mediņš (no labās) un SIA «Mūsu saimnieks» ceļu uzturēšanas un teritoriju speciālists Ingars Štelfs – vēroja, kā rit darbi Baložu ielā. FOTO – ZANE SKARA

Vitauts Jankausks, Baložu ielas 10. mājas saimnieks, teic, ka ikdienā transporta kustība nav liela, ceļu pārsvarā izmanto tie, kas te dzīvo, tomēr labi esot, ka virskārta pastiprināta un iela neputēs. «Varēs ar kurpēm uz centru aiziet,» viņš nosmej. Vīrs atminas tos laikus, kad būvējis māju un piebraukt bijis teju neiespējami. Tolaik 15 «MAZ» kravas ar šķembām sagāztas, tāpēc pamats tagad ir labs. Viņš gan ir nobažījies par to, ka tagad «būs jāslīkst nost», jo iela ir augstāka par pagalmu, bet grāvja, kur ūdenim notecēt, nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noraizējusies ir arī Natālija, kura dzīvo Baložu ielā 6. «Pagalmos tagad iebraukt grūti, ja mēs paši nebūtu uzbēruši savu iebraucamo ceļu, nezinu kā būtu, pludotu nost. Redzēs, kas notiks tagad pēc ceļa uzlabošanas. Mūsu māja atrodas viszemākajā vietā visas ielas garumā,» teic sieviete. Viņa nenoliedz arī ieguvumu, jo «būs patīkami braukt, nebūs putekļu, kas ir liels pluss», taču ar bažām raugās tuvākā nākotnē, jo nevarot zināt, kāds šis ceļš būs pēc ziemas.

«Tepat blakus, Kļavu ielā, segumu uzlaboja pagājušajā vasarā, un kāds tas ir tagad – ārpus kritikas. Droši vien te būs tāpat,» darbu kvalitāti apšauba iedzīvotāja. «Uzskatu, ka, veicot seguma apstrādi, viss tomēr līdz galam nav izdomāts. Visas ielas garumā ierakts ūdensvads, taču, kā apgalvoja kaimiņiene, ceļa būvnieki nemaz nezina, kur atrodas caurules. Ko tad, kad notiks ūdensvada avārija un būs jārok? Izvandīs visu ielu.»

Vecumnieku ciemā divkārtu virsmas apstrāde veikta vairākām grantētajām pašvaldības ielām – Liepu, Upes, Pludmales, Bērzu, Kļavu un nu arī Baložu ielai. Seguma uzlabošana, ieklājot asfaltam līdzīgu virskārtu, novērš putēšanu un ūdens iekļūšanu ceļa konstrukcijā, kā arī nodrošina komfortablākus braukšanas apstākļus.

Teksts: Zane Skara

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.