Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Baltās nakts koncertā Misā muzicē Vestards Šimkus

Vestards Šimkus 17. jūnijā muzicēja Misas tautas namā. FOTO – ZANE SKARA

Vecumnieku pagasta Misas tautas namā sestdien, 17. jūnijā, stundu pirms pusnakts vairāk nekā divsimt klausītājus apbūra flīģeļa skanējums. Šoreiz tradicionālā Baltās nakts klasiskās mūzikas koncerta viesis bija pianists un komponists, harismātiskais Vestards Šimkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieks atzinās, ka Misā esot pirmo reizi, taču sajuties šo vietu pazīstam, un tam esot divi iemesli. Stāsta V. Šimkus: «Pirmais – mana sieva ir no Neretas un katru reizi, kad dodamies apciemot viņas vecākus, braucam caur Vecumniekiem. Dažus kilometrus pirms, esmu iegaumējis šo vietu, ir pagrieziens uz Misu un šodien beidzot «pagriezos». Otrs – Misā dzīvo mans domubiedrs mūzikā – Bruno Manuels Vēvers, ļoti talantīgs zēns, spēlē klavieres, raksta mūziku; šo to no tā esmu dzirdējis. Jums ir, ar ko lepoties!»

Vestards Šimkus Misas tautas nama apmeklētājiem atklāja, ka tik vēlā stundā koncertē pirmoreiz. Foto: VANDA VĒVERE

Vestards Šimkus koncerta programmā «Gaismas lāses» pārsteidza ar paša komponētiem skaņdarbiem. Tie sarakstīti laikā, kad šķitis – pasaule kļūst arvien tumšāka, tāpēc vēlējies radīt gaismu, kur patverties. Lielākā daļa kompozīciju tapušas, iedvesmojoties no dabas. Mākslinieks ik dienu dodas pastaigā, ar divriteni apbraukā piemājas mežus un pļavas Kurzemes pusē un, vērojot arvien mainīgo ainavu – gaismas, krāsas un skaņas, sadzird mūziku, ko mājās steidz pierakstīt. «Saullēkts», «Kāpa», «Upe», «Miera saviļņots», «Gaismas ātrums», «Saulespuķes» – tās ir tikai dažas no mūziķa atskaņotajām kompozīcijām Baltās nakts koncerta klausītājiem. Pēc sirsnīgajiem aplausiem un publikas dāsni dāvātajiem smaržīgo peoniju un citu ziedu klēpjiem, Vestards Šimkus pie flīģeļa sēdās vēlreiz, lai atsaucīgos klausītājus, kuriem naktī nenāk miegs, iepriecinātu ar paša komponētu improvizāciju par tēmu «Pūt, vējiņi!».

Vestards Šimkus bija pārsteigts par Baltās nakts koncerta apmeklētāju atsaucību. Foto: GITA KRAVALA

Gan vietējie, gan tuvi un tāli ciemiņi baudīja Latvijā un pasaulē godalgām novērtētā mākslinieka sniegumu un siltās jūnija nakts īpašo noskaņu. Daudzi uz Misu bija braukuši no Vecumniekiem. «Talantīgā pianista un komponista klaviermūzikas skaņdarbi patiesi uzbūra dažādas ainas un notikumus, ļāva saredzēt saulrietu un saulespuķes, sajust miera saviļņojumu. Man šis vakars sniedza gaišu un emocionālu pārdzīvojumu,» iespaidos dalījās kāda Vecumnieku iedzīvotāja. Savukārt izjūtas, braucot uz koncertu un mājup, viņa smaidot aprakstīja šādi: «Ceļš «vienā trepē» – tik nelīdzens kā vecmāmuļas veļas beržamais dēlis, mašīnas tinās smilšpelēkos apmetņos, un putekļi vēl ilgi nenosēdās, taču pēc tikšanās ar slaveno pianistu centos apstākļu tumsas pusē saskatīt gaismu un atceļā sajutu sevī radītājas dzirksti – dungojot mēģināju grubuļainā autoceļa izraisītās vibrācijas atainot mūzikā.»

Baltās nakts koncerts Misā izskanēja jau devīto reizi, un tautas nama vadītāja Sandra Vēvere solīja, ka jau tagad sāk apsvērt, ar ko mūzikas mīļotājus pārsteigt desmitās jubilejas gadskārtā nākamvasar.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.