Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baltijas daudzcīņas čempionātā sudrabs novadniekiem Lešinskim un Skadiņam

Andris Skadiņš. Foto – Guntis Bērziņš, «athletics.lv».

Ar Igaunijas daudzcīņnieku absolūtu dominanci aizvadīts Baltijas čempionāts vieglatlētikas daudzcīņā. Lietuvas pārstāvji palika bez medaļām, bet latviešiem trīs godalgas, no kurām divas Bauskas novada pārstāvjiem – Andrim Skadiņam un Ernestam Lešinskim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltijas Vieglatlētikas daudzcīņas čempionāts notika 20. un 21. maijā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā. Tas ir pirmais vieglatlētikas sezonas Baltijas mēroga čempionāts, kurā sacentās jaunie daudzcīņnieki trijās vecuma grupās – U20, U18 un U16.

Kārlis Škrjaba (no kreisās) un Ernests Lešinskis. Foto – Guntis Bērziņš, «athletics.lv».

Sacensībās katru valsti pārstāvēja četri labākie Latvijas daudzcīņnieki, tā ka iekļūt šajā sastāvā jau ir panākums. Tā pirmo reizi šajās sacensībās debitēja divi Vecumnieku sporta skolas trenera Raivja Melgaiļa audzēkņi – Kārlis Škrjaba un Edgars Lešinskis. «Puiši pirmo reizi šādās sacensībās. Startēja ļoti labi, lai arī Kārlim Škrjabam tā bija pirmā desmitcīņa,» stāsta R. Melgailis.

Šajās sacensībās K. Škrjaba savāca 4906 punktus, bija trešais labākais starp Latvijas sportistiem un veiksmīgāko rezultātu uzrādīja diska mešanā – 34,63 metri un 556 punkti. Tā liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapas informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Toties E. Lešinskis visu laiku bija starp līderiem un pirms pēdējās disciplīnas – 1500 metru skrējiena – viņš bija trešajā vietā. Ātrākais 100 metru sprintā – 11,82 sekundes, ātrākais 400 metru skrējienā – 54,28 sekundes. Pirms 1500 metru skrējiena priekšā bija igauņi – Kaspars Isands un Jakobs Trūss. Tomēr šajā skrējienā E. Lešinskis finišēja pirmais – četras minūtes un 50,41 sekunde, 616 punkti un otrā vieta – kopā 5719 punkti. K. Isands uzvarēja ar 6216 punktiem, bet J. Trūss zaudēja trešo vietu – viņu pārspēja igaunis Arpo Vahula. «Ernests parādīja raksturu – bija trešajā vietā pirms pēdējās disciplīnas, pacēlās uz otro vietu,» priecājas treneris.

Arta Marija Dreimane (no labās) un Anna Gabriela Hofmane pārstāvēja Latvijas izlasi U18 vecuma grupā. Foto – Guntis Bērziņš, «athletics.lv».

Bauskas novada pārstāvju nebija U16 sieviešu grupā un U18 vīru grupā. Toties U18 sievietēm startēja divas Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknes – Anna Gabriela Hofmane un Arta Marija Dreimane.

Pēc pirmās dienas A. G. Hofmane vēl bija pirmajā trijniekā, bet otrajā dienā pozīciju noturēt neizdevās. Iecavniece bija otra ātrākā 100 metru barjerskrējienā – 14,51 sekunde un 907 punkti. Tomēr otrajā dienā Igaunijas trio skrēja ātrāk, lēca tālāk un meta šķēpu arī tālāk. Rezultātā 4758 punkti un ceturtā vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektajā vietā A. M. Dreimane, kas sacensību pirmajā dienā bija zemāk, bet otrajā spēja pietuvoties otrai Bauskas novada pārstāvei. Labākais rezultāts bija 100 metru barjerskrējienā – 16,29 sekundes un 679 punkti un kopvērtējumā 4616 punkti.

Divi Bauskas novada pārstāvji piedalījās U20 grupas sacensībās. Dāmām U20 grupā piedalījās Gerda Kerija Dreimane, kas sacentās ar tuvo konkurenti pagājušā gada U20 pasaules čempionātā Igaunijas sportisti Līsu Mariju Lusti. Sīva cīņa gan nesanāca – Igaunijas pārstāve šoreiz izrādījās tik izcilā formā, ka uzrādīja trīs čempionāta labākos rezultātus, un mūsu sportiste diemžēl palika bez rezultāta tāllēkšanā. Noslēgumā G. K. Dreimanei piektā vieta ar 4762 punktiem – ar puslīdz normālu rezultātu tāllēkšanā būtu vismaz otrā. Citādi labākais rezultāts 100 metru barjerskrējienā – 14,68 sekundes un 884 punkti.

Andris Skadiņš (no kreisās) pārliecinoši ieguva otro vietu Baltijā. Foto – Guntis Bērziņš, «athletics.lv». 

Pārliecinoši sacensības aizvadīja baušķenieks Andris Skadiņš. Viens no ātrākajiem 100 metru sprintā – 11,34 sekundes un 786 punkti, ātrākais 110 metru barjerskriešanā – 14,93 sekundes un 858 punkti, ar labu rezultātu kārtslēkšanā – 4,4 metri un 731 punkts, kā arī otrs tālākais šķēpa raidījums – 52,85 metri un 631 punkts, kas beigās noslēgumā deva 6895 punktus un stabilu otro vietu. Uzvarēja igaunis Valters Ēriks Vīsels – viņam 7116 punkti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas vieglatlētu treneris Raivis Maķevics par šādiem rezultātiem nepārdzīvo. «Tikai pirms divām nedēļām atbraucām no treniņnometnes. Šis reāli vēl aizvien bija starts «zem slodzes», tāpēc tie rezultāti ir tādi, kā ir. Mūsu uzsvars ir uz Latvijas čempionātu.  Andris startēja tādā līmenī, kādā formā tagad būtu jābūt. Līdz kārotajam rezultātam daudz ko pielikt. Labs bija šķēpmešanā un barjerskrējienā. Arī pārējiem nebija laika atkopties. Baltijas daudzcīņa ir ļoti ātri – iepriekš bija vismaz nedēļu vēlāk,» uzsver R. Maķevics. Viņš atklāj, ka Igaunijas sportiste pārradās no nometnes nedēļu ātrāk un tas jau atstāja iespaidu uz sportisko formu. Treneris norāda, ka mērķis ir gatavot jauniešus uz svarīgākajām vasaras un starptautiskajām sacensībām, nevis piedzīvot, ka otrajā sezonas pusē rezultāti ir sliktāki nekā sākumā.

Jāatzīmē, ka secen šī sezona ies pagājušās vasaras vieglatlētikas zvaigznei Atvaram Ernestam Paļulim – trauma bija nopietnāka, nekā gribētos. «Regulāri brauc pie fizioterapeitiem, vingro un darbojas, lai no septembra var atsākt normālus treniņus,» stāsta R. Maķevics.

Kopā abi treneri uzsver, ka galvenie starti būs Latvijas čempionāts daudzcīņā un Latvijas čempionāts individuālajās disciplīnās, – abas sacensības notiks jūnijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.