Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baltu dienā sadziedas latvieši un lietuvieši

Bauskas kultūras centra folkloras grupa «Trejupe» 22.septembrī piedalījās Lietuvas pilsētas Pašvitines Baltu vienības dienas sarīkojumā Pelenišķu ciemā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Lietuvu devās deviņi fokloristi, stāsta grupas vadītāja Daina Ārmane. «Ar Pašvitines pārstāvjiem iepriekš tikāmies Codē un saņēmām ielūgumu viesoties pie viņiem, tomēr to aizkavēja pandēmijas ierobežojumi. Šogad beidzot varējām turp doties, un iespaidi ir ļoti patīkami,» teic D. Ārmane.

Baltu vienības dienas galvenais sarīkojums noticis Pelenišķu pilskalnā. No pilsētiņas ceļu turp lāpu skrējienā mēroja jaunieši un bērni. Pēc vēstījuma par Baltu vienības nozīmi lietuviešu valodā Bauskas folkloristi gan sniedza priekšnesumus paši, gan sadziedājās ar vietējiem latviski un lietuviski.

«Dziedājām visi kopā «Pūt, vējiņi!» lietuviski un latviski. Koncertam bijām sagatavojuši plašu un daudzpusīgu programmu,» stāsta vadītāja, «dziedājām dziesmas par Sauli, mūžību, likteni, dvēseli. Lietuvieši īpaši labi uzņēma līksmākas dziesmas par brāļiem un māsām, karavīru līdzgaitniekiem zirgiem. Sadziedājāmies dziesmās, kas ir kopīgas gan latviešiem, gan lietuviešiem. Tas sagādāja daudz prieka.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas folkloristi no «Trejupes» iepriekš piedalījušies Baltu vienības dienas svētkos arī Linkuvā un citās Lietuvas vietās, visur uzņemti ar lielu sirsnību un viesmīlību. Arī mazākos ciemos Lietuvā ir atsaucīga publika, cilvēki sanāk kuplā skaitā, mūsu tautieši Latvijā ne vienmēr ir tik aktīvi, secina D. Ārmane.

Kā vēstīts «Google Maps», Pašvitine ir Lietuvas mazpilsēta Šauļu apriņķa Pasvales rajonā. Tā atrodas Švitines upītes krastos pie autoceļa Jonišķi–Linkuva, 20 kilometrus uz dienvidiem no Latvijas robežas. Pelenišķis ir ciems 2,5 km no Pašvitines.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.