Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bārbelē Sējas svētkos popularizēs Latvijas nemateriālo kultūras mantojumu

 Bauskas novadā Sējas svētkos popularizēs Latvijas nemateriālo kultūras mantojumu, informēja pasākuma rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 13.maijā, no plkst.11 Bauskas novada Bārbeles pagastā Ausekļu dzirnavās norisināsies tradicionālie Sējas svētki. Pasākums tiek rīkots, lai iepazīstinātu ar dažādiem amatiem un prasmēm, kā arī radītu interesi, izpratni un sabiedrības līdzdalību Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Svētku apmeklētāji varēs iepazīt pavasara lauku un Zemgales sētas darbus gan demonstrējumu laukā, gan muzeja plašajā teritorijā. Vairāki amatu meistari aicinās interesentus iesaistīties un apgūt praktiskajās nodarbībās daudzveidīgos mājsaimniecības un lauksaimniecības darbus.

Sējas svētkos meistari demonstrēs dažādas tehnikas, instrumentus, dalīsies ar savām zināšanām un pieredzi zemes pirmssējas sagatavošanā ar tehniku un zemkopja darba rīkiem, jumta dēlīšu zāģēšanā ar dēlīšu zāģi, jumta skaidu plēšanā, graudu malšanā, grūbu un putraimu gatavošanā ūdens dzirnavās un citās prasmēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētkus pie Trīnes klētiņas ieskandinās “Sēļu muižas muzikanti” no Valmieras novada, kuri koncertē un piedalās dažādos pasākumos Latvijā un ārpus tās, kā arī Dziesmu un deju svētkos Rīgā. Dejos vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līdums”, jauniešu deju kolektīvs “Drīziņš” un skolēnu deju kopa “Ieviņa”. Muzicēs Albīns Baļčūns ar draugiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.