Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bārbeles Ausekļu dzirnavās sestdien aicina uz Pļaujas svētkiem

Bārbeles pagasta Ausekļu dzirnavās līdz ar gājputnu kāšu parādīšanos debesīs klāt arī ražas novākšanas laiks. Dzirnavu muzejā 2. septembrī no plkst. 11 tiks svinēti tradicionālie Pļaujas svētki, informē īpašnieki un sarīkojuma organizatori Mediņu ģimene.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudens ir gadalaiks, kad dārzā, sētā un mājā darba pietiek visiem. Tāpēc rudens talkās tiek aicināti tuvāki un tālāki ļaudis, lai kopīgi paveiktu lielākus darbus. Ausekļu dzirnavu plašajā teritorijā Pļaujas svētkos varēs piedalīties dažādos lauku, mājsaimniecības un amatniecības darbos. Amatu meistari ļaus iepazīt muzejā esošo darbarīku pielietojumu un izzināt senču gudrības un darba tikumus.

Mediņu ģimene atklāj, ka Pļaujas svētku apmeklētāji varēs iepazīt un iemēģināt roku māla trauku izgatavošanā, linu pārstrādē, aušanā ar stellēm, metāla izstrādājumu un koka apstrādē, putras vārīšanā lielajā 300 litru katlā, sviesta gatavošanā, kāpostu šķērēšanā.

Ūdens spēks ūdensdzirnavās iegriezīs putraimu, miltu un grūbu gaņģus. Maizes mājā saimnieces veidos un ceps pīrāgus ar malku kurināmā maizes krāsnī. Saimnieces būs sarūpējušas gardus našķus no ūdensdzirnavās samaltajiem miltiem un putraimiem, turklāt saimnieki – slāpes remdinošus dzērienus. Ausekļu dzirnavas ir vienīgā vieta Latvijā, kur iespēja redzēt kuļmašīnas «Imanta» darbināšanu ar unikālā tvaika dampja «Ruston Proctor» spēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Demonstrējumu laukā un Ausekļu dzirnavu sētā, izzinot un mācoties seno arodu prasmes, vienlaicīgi varēs baudīt kultūras programmu, jo uzstāsies: Bauskas kultūras centra deju kolektīvs «Mēmele», Vecumnieku tautas nama senioru kopa «Atbalss». Svētkus kuplinās un koncertu sniegs kapela «Luste» no Durbes un par muzikālo noformējumu visas dienas garumā rūpēsies Albīns Baļčūns un draugi.

Mazākajiem svētku dalībniekiem – atrakcijas, zirgu izjādes. Par skaistu braucienu ar laivu Iecavas upē parūpēsies kanoenoma.lv. Protams, būs svētku tirdziņš.

Mediņu ģimene aicina ikvienu seno amatu pratēju, amatnieku, mājražotāju un citus interesentus 2. septembrī būt svētku dalībnieku pulkā. Programma sestdien sāksies no pulksten 11, ieejas maksa 6 eiro, bet tiks piemērotas arī dažādas cenas atlaides, informē rīkotāji.

Izmantots foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.