Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bārbeles pagastā «Latvijas Pasts» slēdz vietējo pasta nodaļu; pakalpojumus nodrošinās pēc iedzīvotāju pieprasījuma dzīvesvietā

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Pasts” informē, ka, ņemot vērā niecīgo pasta pakalpojumu pieprasījumu Bārbeles pagasta pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, kas vidēji ir viens pasta sūtījums dienā, pieņemts lēmums par pasta pakalpojumu sniegšanas modeļa maiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pasta pakalpojumi Bārbelē, Bauskas ielā 2, vairs netiks sniegti no 5. septembra. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

«Latvijas Pasts» novērojis tendences, ka iedzīvotāji labprāt izmanto pasta pakalpojumus savā dzīvesvietā – tas ir izdevīgi, droši un pieejami ne tikai noteiktā darbalaikā. Tāpēc jau no 5. septembra pasta pakalpojumi Bārbeles pagasta iedzīvotājiem netiks nodrošināti vairs pasta pakalpojumu sniegšanas vietā Bauskas ielā 2, laikrakstam «Bauskas Dzīve» apliecināja Vineta Kļaviņa, VAS «Latvijas Pasts»Ārējo komunikāciju vadības daļas vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja. Viņa paskaidroja, ka pakalpojumi tiks nodrošināti tādā veidā, ka tos sniegs pastnieks pēc klienta pieprasījuma viņa dzīvesvietā tad, kad tas būs klientam nepieciešams, iepriekš sazinoties ar «Latvijas Pasta» Klientu centru pa tālruni: 27008001 vai 67008001.

Iedzīvotāji par pasta pakalpojumu turpmākās saņemšanas kārtību tiks informēti ar speciāliem informatīvajiem materiāliem, pasta kartēm, kas tiks izvietotas katra iedzīvotāja pastkastītē.

Universālā pasta pakalpojumu sniegšana – vēstuļu korespondences (vēstules, pastkartes, bandroles, sīkpakas) un pasta paku sūtījumu saņemšana un nodošana nosūtīšanai – klientu dzīvesvietā tiek nodrošināta ar tādiem pašiem nosacījumiem kā pasta pakalpojumu sniegšanas vietās bez papildu komisijas maksas, uzsver «Latvijas Pasta» pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie pastnieka klienta dzīvesvietā ir pieejami šādi pakalpojumi: iekšzemes un pārrobežu vienkāršu, izsekojamu, ierakstītu un apdrošinātu vēstuļu korespondences (vēstules, pastkartes, bandroles, sīkpakas) un pasta paku sūtījumu pieņemšana un nosūtīšana; pastmarku, aplokšņu, pastkaršu iegāde; preses izdevumu abonēšana; iemaksas Pasta norēķinu sistēmā; naudas pārvedumu izmaksa; komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa; komercpreču iegāde u.c.

Bārbeles pagasta teritoriju apkalpojošā pasta nodaļa ir Vecumnieku pasta nodaļa Rīgas ielā 28.

«Bauskas Dzīve» jau iepriekš rakstījusi, ka no 26. aprīļa pasta pakalpojumu sniegšanas vietā Bārbelē tie tika nodrošināti vienu stundu – no plkst. 7.30 līdz 8.30. Saistībā ar šīm pārmaiņām 26. aprīlī Bārbeles tautas namā sarīkota sapulce, kur uz tikšanos ar VAS “Latvijas Pasts” pārstāvjiem bija pulcējušies ap 30 vietējo ļaužu. Bārbelē bija ieradusies uzņēmuma Pasta tīkla departamenta direktore Inga Jirgensone, “Latvijas Pasta” Zemgales reģiona vadītāja Zita Draveniece un vietniece Ieva Holendere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās sākumā pašvaldības Bārbeles pagasta nodaļas vadītāja Santa Bračka uzsvēra, ka jautājums par pasta nodaļas reorganizāciju vairs netiks diskutēts, taču varēs noskaidrot interesējošos jautājumus par pasta pakalpojumu saņemšanas formāta maiņu.

I. Jirgensone skaidroja: «Pasta pakalpojumi paliek, un turpmāk daudziem tie kļūs pat ērtāk pieejami. Tos pašus pakalpojumus varēs saņemt mājās, neko papildus par to nemaksājot. Mainīsies tikai pakalpojuma saņemšanas veids, jo diemžēl uzturēt pilna spektra nodaļu ar pieprasījumu 12 vēstules mēnesī nav iespējams, bet socializēšanās vietas uzturēšana nav «Latvijas Pasta» uzdevums. Valsts akciju sabiedrība ir uzņēmums, kam pašam sevi jāatpelna kā jebkuram uzņēmumam; tas nav nodokļu maksātāju uzturēts. Iedzīvotāju skaits laukos samazinās, arī digitālā pasaule dara savu, un tas ienes pārmaiņas arī pasta pakalpojumu sniegšanā.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Varbūt ir iespējam paku skapi novietot? Diemžēl strādājošiem cilvēkiem pastnieks nebūs pieejams.

 2. Ak šie šausmīgie , nepanesamie padomju laiki , kad bija vajadzīgas skolas , pasta nodaļas un citas šābrīža pārprastās demokrātijas laikā nevajadzīgās lietas .

  13
  1
 3. Latvijas valsts vara pamet pagastu ”atbrīvotājiem” ? Nav pasta – nav valsts varas… Ne viss ir naudas taupīšanā.

  1
  1
 4. Te nu gan nav vairs ko teikt- pasts nedomā nemaz par cilvēkiem! Ko tiem cilvēkiem tagad darīt,visiem jau nav mašinas,ir daudz vecu cilvēku,kuri gan pensijas saņēma pastā,gan veica dažādus norēķinus.Ko tagad- viņiem jābrauc uz Bausku vai? Tas ir ļoti ciniski pret lauku iedzīvotājiem!

  14
  1
 5. Drīz atņems arī elektrību. Vispirms gan ar elektrības rēķiniem aplaupīs un tad paziņos, ka līnijas uz katru lauku māju valstij ir par dārgu. Tālāk sekos tilti un ceļi.Arī būs par dārgu.

 6. Ņaudēd jau visvienkāršāk, ka ko atkal slēdz…. Esat tak reāli… Sūtītās pakas var pats pārvirzīt lietotnē uz pasta paku skapi /pakomātu citā sev ērtā vietā tuvāk darbam vai kur pa ceļam. Ja jau Bauskā strādā, aizvirzat uz bauskas skapi. Kas vēl par citām vajadzībām no pasta… Nu saņemās un parādat ka visi pakalpojumi nepieciešami tik ļoti, ka pastnieks netiek galā un tad jau ierasti domā kā atkal ko uzlabot. Sūtat vairāk vēstules par tik cik minēts rakstā.

 7. Nu kurš par to būtu šaubījies, ka pastnieks būs īsu laiku..tāpat kā pārējās vietās, ko aizklapēja ciet…

 8. Neapdomīga ekonomija samazina valsts ekonomikas apjomu. Tieši nelielo apdzīvoto vietu un pagastu ekonomiku. Kā arī palielina mirstību, nobloķē dzimstību, palielina emigrāciju.Samazinātais iedzīvotāju skaits laukos palielina plēsēju skaitu un rada zināmu apdraudējumu. Ekonomistu tūkstoši Rīgā to visu neredz un nesaprot.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.