Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Barikāžu laiku piemin Valles iedzīvotāji

Klausoties patriotiskas dziesmas un tautasdziesmas Stelpes sieviešu vokālā ansambļa «Nianse» izpildījumā, kā arī grāmatas «Kaut pastalās, bet brīvi» autora Maksima Krutikova atmiņu stāstus, barikāžu laiku atcerējās Valles pagasta iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz atmiņu vakaru, kas notika 21. janvārī, ieradās apmēram 20 cilvēki. Sanākušie dalījās ar atmiņām par piedzīvoto vairāk nekā pirms 30 gadiem, ko veicināja arī pieredzējušā tā laika notikumu pētnieka M. Krutikova klātbūtne.

Tikšanās oficiālajā daļā M. Krutikovs stāstīja par viņa pētniecības jomu – barikāžu laiku, nozīmi vēsturē, savu dzīvi, darbu pie izdotās grāmatas «Kaut pastalās, bet brīvi» un topošā izdevuma «Pārmaiņu vētras stūrmaņi».

«Patika stāstījums par ceļu, kādu ir veicis Maksims, gan aktivitātes, gan par grāmatas tapšanu. Potenciāls un mērķtiecīgums noteikti ir, lai saglabātu mūsu vēsturi un to atcerētos. Pieminētie fakti par barikāžu laiku lika aizdomāties, kā bija tajā laikā un ko cilvēki piedzīvoja. Viņi nebaidījās un cīnījās par kopēju mērķi,» par dzirdēto pauž jaunā uzņēmēja no Valles Sanda Baturoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Pēteris Plakans

Stāstījums iederējās barikāžu laika atmiņu noskaņās un radīja pozitīvas domas dalībniekiem.

«Mani pārsteidza Maksima Krutikova uzdrīkstēšanās jau tik jaunos gados rakstīt grāmatu par periodu, ko nepārzina, balstoties tikai uz tā laika aktīvistu liecībām. Pārsteidza uzņēmība iet un intervēt cilvēkus, vākt materiālus, saņemt arī atteikumus un tomēr, par spīti visam, nonākt pie pozitīva rezultāta. Secināju, ka mums aug jaunā paaudze, kurai varbūt būs lemts sakārtot mūsu valsti. Var nosaukt to par jaunības maksimālismu, bet prieks, ka jauniešiem nav vienaldzīga ne Latvijas nākotne, ne pagātne. Gandarījums arī par to, ka Maksims un viņa domubiedri savā jaunajā grāmatā par Bauskas novada vēsturi plāno atvēlēt vietu arī Valles pagastam.

Mums, kas mētāti no Bauskas rajona pie Stučkas, tagadējā Aizkraukles rajona, tad Vecumnieku novada un tagad atkal pie Bauskas novada, īsti nevajadzīgi nevienam. Diskusijās nedaudz pieskārāmies arī politiskajām peripetijām mūsu varas gaiteņos. Lai veicas ar vēstures izpēti!» savas emocijas par piedzīvoto un dzirdēto pauž Aija Skosa, Valles pagasta kultūras organizatore un saietu nama vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Pēteris Plakans

Dalīšanās ar atmiņām notika arī pēc pasākuma oficiālās daļas. Aktīvi sarunās iesaistījās Diāna Ruģele, Imants Ruģelis, Skaidrīte Baturoviča, Arvīds Zvirbulis. Pieminēja arī citus tā laika aktīvos valliešus – tostarp šoferi Anatoliju Dāboliņu, kurš vadāja vietējos ļaudis uz Rīgu, kā arī kolhoza celtnieku, aktīvu notikumu fotogrāfu Vilni Celmiņu. «Nostalģiskā atmosfērā barikāžu dalībnieki dalījās savos iespaidos un uzmundrināja grāmatu autoru turpināt labo darbu Atmodas jautājumu pētniecībā,» vērtē pasākuma dalībnieks Pēteris Plakans.

«Bija ļoti sirsnīgs un mājīgs pasākums. Kopīgi atcerējāmies barikāžu notikumus. Valles cilvēki tajos piedalījās ļoti aktīvi. Žēl, ka piemiņas pasākumā bija samērā maz cilvēku, bet tā diemžēl ir skumjā patiesība – ar katru gadu barikāžu atceres pasākumus apmeklē arvien mazāk iedzīvotāju. Paldies tiem aktīvajiem, kas piedalās,» noslēgumā pauž M. Krutikovs.

Foto: Pēteris Plakans

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.