Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Basketbola popularizēšanai novadā nodibināts klubs “Bauska”

Jau nākamnedēļ, 10. oktobrī, Bauskā sāksies Latvijas basketbola līgas sezonas spēles, turklāt uzreiz ar visa Bauskas novada basketbola fanu gaidītu spēli – «Aizdevums.lv» Latvijas Reģionālās basketbola līgas mačā tiksies «Bauskas BJSS» un Iecavas BK «Dartija».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā basketbola sezona šogad nāk ar vairākiem pārsteigumiem. «Aizdevums.lv» Latvijas Reģionālajā basketbola līgā atgriezies Iecavas basketbola klubs «Dartija», kur jau ierasti spēlēs arī «Bauskas BJSS» vienība. Savukārt «Ramirent» Latvijas Nacionālajā līgā šogad startēs jaunveidots basketbola klubs «Bauska».

Basketbola klubu «Bauska» šogad izveidoja divi iepriekšējās sezonas basketbola komandas «Bauska» spēlētāji Ivars Zemītis un Aigars Bērziņš. Kā atzīmē kluba dibinātāji – mērķis ir ne tikai noorganizēt pastāvīgu un stabilu komandu, bet arī popularizēt basketbolu visā Bauskas novadā.

«Lai iegūtu sponsorus un atbalstītājus, kas palīdz popularizēt un attīstīt basketbolu Bauskas novadā, bija nepieciešams dibināt klubu. Mēs esam pateicīgi par jebkura mūsu atbalstītāja palīdzību un iesaisti kluba izveidē un popularizēšanā, jo bez viņiem mēs nevarētu uzsākt šādu jauno projektu. Daudzi no sponsoriem nāk ar savu ideju, kā popularizēt basketbolu, ar mārketinga pieredzi, kas palīdz mums. Lai veiksmīgi popularizētu basketbola komandu Bauskā, izveidota basketbola kluba karsējmeiteņu komanda, kas spēlēs lielu lomu kopējā projektā. Ceram, ka tas radīs ne tikai meiteņu interesi par dejošanu, bet arī par basketbola spēlēšanu,» stāsta I. Zemītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka galvenais uzdevums ir radīt komandu, kur spēlēt gan spēcīgākajiem jaunajiem basketbolistiem, gan dot iespēju turpināt spēlēt pieredzējušajiem sportistiem. Komandā šogad būs arī papildinājums – iecavnieks Edvarts Jašuks, kurš līdz šim spēlēja «Ķekavas» vienībā. Spēlēs arī Edgars Arnītis no Rīgas un vairāki Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas jaunie basketbolisti.

Reizē viena no svarīgākajām šī gada darbības sastāvdaļām ir sadarbība ar faniem un publikācijas sociālajos tīklos, lai pēc iespējas plašāk informētu par aktivitātēm.

Kluba sociālos tīklus kontrolēs Pēteris Upelnieks. Piesaistīts jauniešu nodibinājums «ViedDoma», kas darbosies foto un filmēšanas procesos. Izveidotas lapas interneta vietnēs «facebook. com» un «instagram.com». «Gribas Bauskā «pacelt» basketbolu. Lai ceturtdienas vakars būtu liels notikums. Kad izvēlas braukt nevis uz Rīgas izrādi, bet gūst tepat Bauskā labas emocijas,» saka P. Upelnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ceram uz vēl lielāku atbalstītāju skaitu klātienē un arī izbraukuma spēlēs. Ir plāns veidot fanu klubu, kas varētu būt gatavi atbalstīt arī izbraukumos. Mājas spēļu pārtraukumos domājam īstenot dažādus konkursus skatītājiem. Lai cilvēkiem būtu interesanti vairāk apmeklēt basketbola spēles un gūt emocionālu pārsteigumu ar pašmāju uzņēmumu balvām,» stāsta I. Zemītis.

Foto: no albuma.

Komandai šogad ir divi treneri no Rīgas – Māris Grāvis un Edgars Toms. E. Tomam ir diezgan bagāta trenera pieredze – strādājis par Aināra Bagatska asistentu BK «Valmiera», bijis BK «Turība» klubā, bijis U16 Latvijas izlases trenera asistents. M. Grāvim pašam ir jaunatnes basketbola līgu komandu pieredze, trenējis Nacionālās un Reģionālās līgas basketbola komandas. Pašlaik abi ir «BS Jugla» jauniešu treneri, bet vēlas sevi pierādīt arī pieaugušo basketbolā. Par fizisko sagatavotību būs atbildīga Liene Rotberga, kas nodrošinās arī iesildīšanās procesu pirms spēlēm.

«Gribu, lai spēlējam tā, lai tas kādam būtu vajadzīgs. Vēlme, lai nāk vismaz tikpat līdzjutēju uz spēli, cik Saldū, kur vidēji uz maču nāk 570 līdzjutēji. Lokālpatriotisms rada foršu produktu, kur cilvēkam gribas pieķerties, sekot līdzi, izbaudīt. Mēs nevaram garantēt, ka uzvarēsim, bet varam garantēt, ka cīnīsimies,» vērtē M. Grāvis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan treneris, gan kluba vadība uzskata, ka vajag organizēt arī fanu izbraukumus uz spēlēm citās pilsētās. «Latvijas basketbola izlase tikko parādīja fantastisku sniegumu Pasaules kausa izcīņā. Es domāju, ka šīs izjūtas cilvēkiem vēl aizvien ir un viņi gribēs nākt uz basketbolu, un mēs esam gatavi organizēt visu, lai viņi varētu redzēt basketbolu un piedalīties ar savām izjūtām un emocijām,» tā M. Grāvis.

Komanda aizvadījusi divas pārbaudes spēles, un viena no tām bija 28. septembrī Rīgā ar BK «Saldus» vienību. Jāatzīst, ka spēlē iecavnieks Jānis Eiduks demonstrēja gatavību šogad uzņemties komandas līdera lomu – sportiskā forma viņam pašlaik ir laba. BK «Bauska» uzvarēja ar 78:72. Kā ies pārējiem komandas spēlētājiem – to redzēsim pirmajā spēlē 7. oktobrī Ķekavā. 

Sezonas sākums

● «Ramirent» Latvijas Nacionālās basketbola līgas spēles basketbola klubs «Bauska» sāks viesos 7. oktobrī ar maču Ķekavā pret BK «Ķekava». Savukārt pirmā mājas spēle būs 12. oktobrī ar «LU/BS Rīga», kur komandas sastāvā šogad ir arī īslīcietis Rihards Aleksandrovs un iecavnieks Gotfrīds Ansels Hofmanis. Vēl viena mājas spēle būs 26. oktobrī ar «BK Līvāni/BJSS». Komandas sastāvā pieteikti Aigars Bērziņš, Arnis Simsons, Edgars Arnītis, Edvards Jašuks, Gundars Brička, Ivars Zemītis, Jānis Eiduks, Jānis Vilcāns, Kristers Kalniņš, Martins Caune, Mārtiņš Bērziņš, Roberts Miezītis, Sandris Ernests Rudzroga, Toms Rimševics un Toms Vilks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● «Aizdevums.lv» Latvijas Reģionālās basketbola līgas spēles «Bauskas BJSS» sāks savās mājās 10. oktobrī ar maču pret BK «Dartija». Vēl viena mājas spēle šomēnes būs 24. oktobrī ar BK «Jaunpils» vienību. «Bauskas BJSS» komandas sastāvā šogad pieteikti Dāvis Smiltnieks, Edvards Sniedzītis, Harijs Vītiņš, Henrijs Pļaviņš, Jānis Barāns, Kristers Kalniņš, Maikls Burmistrovs, Martins Caune, Roberts Miezītis, Rūdolfs Puloks, Sandris Ernests Rudzroga, Toms Rimševics.

● «Aizdevums.lv» Latvijas Reģionālās basketbola līgas spēles BK «Dartija» sāks ar spēli Bauskā 10. oktobrī. Pirmo mājas spēli Iecavas pamatskolas sporta zālē aizvadīs 19. oktobrī ar «LBTU» vienību. Komandas sastāvā pieteikti Adrians Jaunzems, Armands Ķiploks, Artūrs Zamarins, Egons Zaķis, Gvido Zaļmežs, Haralds Štāls, Jānis Tiltiņš, Kristers Spalva, Lauris Dūra, Mareks Pudža, Mārtiņš Veģis, Niklass Kalniņš, Toms Šķipars, Uģis Mežavilks, Valdis Berlinskis.

Foto: Basketbola kluba «Bauska» komanda gatava jaunajai sezonai. NAURIS VEISS, BK «BAUSKA».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.