Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā aizvadīts jauniešu festivāls «Kopums»

Sestdien, 12. augustā, par godu Starptautiskajai jauniešu dienai Bauskas pilskalna parkā norisinājās jauniešu festivāls «Kopums», kurā bija iespēja piedalīties dažādās radošās, izglītojošās un arī izklaidējošās nodarbēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla teritorijā vēl virmoja iepriekšējās nedēļas pasākuma «Bauska TASTE» noskaņas, bet šajā reizē Bauskas pilskalns pieredzēja ko pavisam jaunu – jauniešu festivālu «Kopums».

Apmeklētāji Bauskas pilskalnā sāka ierasties jau dienas vidū, pie estrādes bija izvietojušās dažādas organizācijas – Jaunsardzes centrs, Izglītības un zinātnes ministrija, Satiksmes ministrija, Bauskas bērnu un jauniešu centrs, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un citas.

«Šajā sarīkojumā piedalos kā brīvprātīgais, bija jāpalīdz savējiem, kas šeit darbojas, kā arī citiem,» stāsta baušķenieks Kristaps Zentelis. Viņš atzinīgi novērtēja «Kopumā» notiekošo, sākumā pats gan bija vien novērotājs. «Skatos uz visām aktivitātēm pagaidām no malas, bet domāju drīzumā kaut ko izmēģināt. Mēs arī organizējām aktivitāti, kurā jānofotografējas ar īpašām lietām, cilvēkiem vai parādībām – ceram, ka vairāki iesaistīsies,» teic K. Zentelis. Viņš ir pārliecināts, ka šādi pasākumi jauniešiem ir nepieciešami, lai vairāk laika pavadītu ārpus mājas. Viņaprāt, mūsdienās jaunieši daudz laika pavada, sēžot mājās, tāpēc ir svarīgi rīkot dažādas aktivitātes, kurās ir iespēja izmēģināt ko jaunu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Airika Balode

Festivālā «Kopums» apmeklētājiem bija sarūpētas dažādas aktivitātes un nodarbes. Jaunieši un citi klātesošie varēja izmēģināt prasmes un zināšanas stacijā pie jaunsargiem, meklēt jaunas idejas projektiem domu teltī pie Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, radīt mākslu pie kuratoriem Bauskas bērnu un jauniešu centra pieturvietā, kā arī darīt daudz ko citu.

Satiksmes ministrijas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvji apmeklētājiem piedāvāja piedalīties tiešsaistes testā, kur jāatbild uz dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem, kā arī izmēģināt to, kā ir pārvietoties ar automobili, atrodoties «zem grādiem». Tika uzstādīta trase un iedotas speciālas brilles, kuras izraisa reibuma efektu, tādējādi jaunieši varēja izjust uz savas ādas, kā ir braukt ar auto šādā stāvoklī. Daudziem  jauniešiem tas radīja interesi, tādēļ rinda uz aktivitāti bija liela.

Foto: Airika Balode

«Es pamēģināju stūrēšanu skurbulī un sapratu, ka tas nav tā vērts. Brilles radīja tādu dulluma efektu, un bija jādodas cauri speciālai trasei, pirmo reizi ko šādu darīju. Neiesaku nevienam piekopt šādu darbību,» stāsta Simona Balode un atklāj, ka novērtējusi arī pārējās aktivitātes. Esot patīkami, ka ikvienā no tām ir iespējams kaut ko izmēģināt,  iegūstot balvu. S. Balode uzskata, ka Bauska jaunatnes jomā pēdējā gada laikā ir vairāk attīstījusies, un iegūtais tituls «Jauniešu galvaspilsēta» nācis novadam tikai par labu. «Vēl nezinu, kurš novads būs nākamā jauniešu galvaspilsēta, bet, manuprāt, to ir pelnījušas daudzas pašvaldības. Aktīvi un darbīgi jaunieši ir daudzviet Latvijā, un to iespējams sajust šādos pasākumos, kur visi jaunieši kopīgi darbojas, atbalsta un iedvesmo cits citu,» teic S. Balode.

Jaunsardzes centra stacijas lielo telti interesenti varēja apskatīt arī no iekšpuses, tajā bija saslieti pončo, izvietoti ieroči, uzkabes un citi priekšmeti. Bauskas jaunsargi klātesošajiem stāstīja par to, kā tiek aizvadītas Jaunsardzes nodarbības un kādas prasmes iegūtas. Gribētājiem bija iespēja arī pašu spēkiem salikt nojumi, iemācīties darboties ar ieroci un apgūt ko daudz ko citu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pati esmu Jaunsardzē jau piecus gadus, un mani aizrauj šī nodarbe. Šodien jauniešiem un bērniem parādām dažas lietas, ko apgūstam, kā dzīvojam, un sniedzam arī citu informāciju,» stāsta Sanija Katrīna Adiene. Viņai vislabāk padodas un patīk šaušana. Jauniete uzskata, ka Jaunsardzē ir vērts iesaistīties, jo tiec pie zināšanām, gan arī spējas risināt dažādas situācijas, kas ar jebkuru var notikt reālajā dzīvē. Piemēram, ja sanāk apmaldīties mežā, tad proti noteikt īsto virzienu, kurp doties, kā arī māki sevi pasargāt. S. K. Adiene atzīst, ka sākotnēji domājusi, ka būs mazāk cilvēku, taču uz festivālu ieradies diezgan liels apmeklētāju skaits. Nākotni jauniete vēlas saistīt ar militāro karjeru.

Foto: Airika Balode


Visa festivāla teritorija ņirbēja no jauniešiem un krāsainām uzslietām nojumēm. Vieni meklēja kontrolpunktus pēc izsniegtas mapes, lai balvā iegūtu popkornu, citi provēja vadīt spēļu automašīnu automodelisma trasē, daļa izpaudās radoši un veidoja kolāžas pie lielām kanvām, daļa spēlēja nestandarta sporta spēles, bet kādi piedalījās diskusijās par dažādām tēmām. Sev tīkamu laika pavadīšanu varēja atrast ikviens.

Interesantas un izglītojošas nodarbes bija sarūpējusi Latviešu valodas aģentūra. Jaunieši varēja balsot par latviešu vārdiem, no citas valodas aizgūtos nomainīt, atrast žargonvārdiem latviskus risinājumus, kā arī izmēģināt citas mūsu valodas lietošanas prasmes. Latviešu valodas kopšanas entuziastiem bija arī iespēja tikt pie aģentūras jaunāko grāmatu izdevumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Pasākumā uzstājās pašmāju grupa «Bekars» un atraktīvie «Citi zēni», kuru pavadībā jaunieši dziedāja un dejoja. Šogad par «Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2024» titulu cīnījās Cēsu, Siguldas un Līvānu novads. Konkursa uzvarētāju noteica žūrijas komisija, ņemot vērā arī publiskās balsošanas rezultātus. Tituls, goda plāksne no Izglītības un zinātnes ministrijas un ceļojošais kauss šajā gadā aizceļoja uz Līvānu novada pašvaldību, tādējādi pirmo reizi konkursa vēsturē ceļojošais kauss dodas uz Latgali.

«Savā starpā jau runājām un uzskatām, ka festivāls mums izdevās ļoti labi gan no organizatoriskā viedokļa, gan aktivitāšu un citu piedāvājuma klāsta puses. Domāju, ka citādāk neko nevarējām darīt, jo viss bija, kā nākas,» vērtē Bauskas novada pašvaldības vecākais jaunatnes lietu speciālists Gints Jankovskis, «uzskatu, ka šo titulu tik lielā festivālā aizstāvējām godam. Priekšā vēl ir četri mēneši, lai turpinātu pierādīt, kāpēc tieši mēs ieguvām 2023. gada titulu – to arī darīsim!»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Cieņu Airika Balode. Pasākums tiešām bija ļoti labs, bet pirms intervēt pasākuma organizātoru vajadzētu noskaidrot kurš ir organizātors un tas nebija šis personāžs kurš bieži pat darbavietā neatrodās, bet darba laikā braukā apkārt savas organizācijas ietvaros. Algu tik un tā saņemot no pašvaldības.
    Ļoti profesionāli!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.