Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskā aplūkojams Ukrainas armijas iznīcināts okupantu tanks

No šodienas, 14. aprīļa, Bauskā divas nedēļas Pilskalna ielā, laukumā iepretim pilsētas stadionam, aplūkojams Ukrainas bruņoto spēku pirms gada iznīcinātais Krievijas okupantu tanks «T-72B». Iepriekš tas bija novietots Rīgā, iepretim Krievijas vēstniecībai Latvijā, bet marta beigās tas apskatei bija izlikts Liepājā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs atklāja, ka priekšlikums nācis no Aizsardzības ministrijas. Sākotnēji domāts tehnikas vienību izvietot stāvlaukumā pie Mēmeles tilta, iebraucot Bauskā, taču no satiksmes drošības viedokļa un Valsts policijas skatījuma šī vieta nederēja.

«Izvēlētais laukums Pilskalna ielā atrodas starp abiem upes krastiem, un to var uzskatīt par pilsētas centru, tas ir pavisam netālu no novada domes administratīvās ēkas un galvenā tirdzniecības centra Bauskā,» teic I. Romānovs.

Viņš sacīja, ka Aizsardzības ministrija nākusi ar savu konceptu, kurai arī pats pauž atbalstu. «Uzskatu, ka šādam solim, izvietojot karā iznīcinātu kaujas tehnikas vienību, ir diezgan liela sabiedrību motivējoša doma par savas valsts aizsardzību. Neprognozējamais kaimiņš mums ir līdzās vēsturiski, un no tā mēs nevaram nekur likties. Tāpēc es personīgi un arī kā amatpersona atbalstu šo soli, lai iedzīvotāji izprot tās šausmas, kas mums ir blakus kaimiņzemē Ukrainā,» paziņo I. Romānovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis apliecināja, ka šis objekts tiks rūpīgi apsargāts. Vienu dienu te atradīsies pašvaldības policijas darbinieki, bet otru – Valsts policijas likumsargi. Turklāt laukuma apkārtnē ir izvietotas trīs videonovērošanas kameras, un tajās varēs redzēt notiekošo.

B. Ostrovskis pieļauj, ka Bauskā incidentiem nevajadzētu rasties. «Rīgā cilvēki nesa un nolika ziedus pie tanka, iespējams, kāds arī te var atnākt un nolikt puķes, bet es domāju, ka Zemgalē esam latvisks apgabals un tādām situācijām nevajadzētu būt. Liepājā arī ziedus pie apskatei izliktās tehnikas vienības neviens neatnesa. Visapkārt tankam būs barjeras ar informāciju, protams, nevienam iekšā kāpt neļaus, objekts būs aplūkojams tikai no ārpuses. Ja radīsies kādi ekscesi, mēģināsim tos savlaicīgi novērst,» solīja B. Ostrovskis.

Viņš personīgi uzskata, ka šo tanku nevajadzēja vadāt pa visu Latviju. «Uz Rīgu atgādāja un nolika pretī Krievijas vēstniecībai, tā tas tur arī varēja stāvēt. Salīdzinot ar Vāciju, pie mums tiešām salīdzinoši mierīgi, jo Berlīnē tanku no visām pusēm nokrāmēja ar puķēm. Šis nav tas tanks, kas Berlīnē bija, šis ir cits,» atklāj B. Ostrovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bruņutransports Bauskā tika izkrauts piektdienas rītā pirms pulksten 8. Garāmbraucošās automašīnas apstājās un vēroja notikumus. Ar interesi sadegušo kaujas mašīnu aplūkoja arī garāmgājēji.

«Izjūtas patiešām ir ļoti jocīgas, aplūkot kā eksponātu var,» pauž baušķeniece Ligita. Baušķenieks Ivars uzskata, ka cilvēkiem ar savām acīm klātienē jāskata šīs tanka paliekas, jo tā ir vistiešākā liecība, kas patiešām Ukrainā notiek. «Cilvēku tūkstoši iet bojā, mirst miermīlīgi iedzīvotāji no nežēlīgu iebrucēju rokām. Tāpēc jādara viss iespējamais, lai neliešus apstādinātu,» emocionāli savu viedokli uztic Ivars.

Tanks ir Ukrainas Militārās vēstures muzeja eksponāts. Iznīcinātais okupantu tanks ir Ukrainas Nacionālā militārās vēstures muzeja eksponāts, par kura eksponēšanu līgumu ir noslēdzis Latvijas Kara muzejs, portālu informēja Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāve Daniela Reihenbaha.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados Krievijā ražoto tanku «T-72B» pagājušā gada 31. martā cīņas laikā iznīcināja Ukrainas aizstāvji Bučas apgabalā. Ukrainas bruņotajiem spēkiem izdevies tanku neitralizēt, izmantojot kumulatīvo lādiņu, trāpot tanka munīcijas nodalījumam, kas izraisīja sprādzienu un spēcīgu ugunsgrēku – viss tanka vadības un elektronikas aprīkojums iznīcināts.

AM norādīja, ka līdz ar kara sākumu Latvija ir apliecinājusi, ka sniegs nelokāmu atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, piegādājot papildu militāro atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas īstenoto agresiju, cik tas būs nepieciešams.

Kopš kara sākuma Latvijas valsts atbalsts Ukrainas aizstāvjiem sasniedzis 1,14% no Latvijas iekšzemes kopprodukta jeb 498 miljonus eiro, ierindojot mūsu valsti Ukrainas atbalstītāju līderos pret iekšzemes kopproduktu. Tāpat Latvija šogad apmācīs 2000 dažāda līmeņa Ukrainas bruņoto spēku karavīrus, kas būs divas reizes vairāk nekā pērn.

Plānots, ka šī gada griezumā iznīcinātais okupantu tanks tiks izvietots apskatei arī citās Latvijas pilsētās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (45)

 1. Cool ! Iespējams ar mūsu stinger arī sašauts.

  Un tā būs ar katru okupantu tanku, kurš līdis Ukrainas zemē.

  Vietējiem kremļfašisma atbalstītājiem bēdas, ka jāredz “analogov netu” tehnikas iznīcināšanu.

  36
  10
 2. Vai, vai, vai – nezinu, ko teikt, bet kaut ko jau vajadzeetu … Gan jau driiz kaut ko izdomaashu un kaa parasti kaut ko kremla stilaa iekakaashu te. Pagaidiet.

  3
  8
 3. Parādiet arī ukraiņu,NATO izšķaidītos tankus…riktīgs bērnu dārzs,tādiem sūdiem ir naudas atgādāt😆

  50
  31
 4. metāllūžņus jau sāk vest uz Bausku no ukrainas,tur tie laikam papilnam..bet vieglos auto konfiskācijas no Latvijas uz ukrainu

  34
  17
 5. Jocīgi ir, ka garāmbraucošās automašīnas varot apstāties un vērot notikumus. Kopā ar garāmgājējiem.

  3
  1
 6. nopludushie dokumenti parada pilnigi citu patiesibu, kur zele3nskis ir nozadzis ka min 400 citronus un no tiem ari Latvijas joskei un karinam ir tortes gabalinsh atkritis

  20
  21
 7. palaiž kāds arī to obosrannuju . punktu kaut vai pie cūkas siles, viņam visur rēgojas, kā visi citi zog, a šim nekā, tikai pietaisīta cepure

  9
  3
 8. Kāpēc no citām valstīm netiek ievesti iznīcinātie lūžņi?! Davai no visas pasaules visus sūdus uz Latviju! Izskatās ,ka tikai ar to var Latvija izcelties!!!

  25
  23
 9. Kas te raksta, ka skumji, ka puiši aizgāja bojā ?

  Iebrūk svešā valstī, loģiskas sekas.

  29
  12
 10. uh kā komentāros izpaužās kremļa naratīvi; ķip zelenskis zog, un nato tanki masveidā sašķaidīti 😀

  Zelenskis salīdzinājumā ar kara noziedzinieku putleru ir īsts savas zemes patriots.

  un NATO tanki škaida orkus, ka maz neliekas

  24
  13
 11. nevis skumji, bet ar visiem smirdošajiem rašistu zābakiem vajadzēja atvest, lai pasmaržo okupantu atbalstītāji

  16
  5
 12. Nudien cirks! Šapito! Piekrītu Ostrovskim – nav nekāda vajadzība to vadāt pa Latviju! Neviena no karojošām pusēm nav balta un pūkaina, tas būtu jāsaprot. Bet ko izsaka šis lūznis? Neko! Vai tad tāpat nav skaidrs, ka karš ir slikti? Un – jā – mani arī interesē, kurš šo visu finansē? Atkal t.sk. no manas kā nodokļu maksātāja kabatas? Ak jā, un vēl jau rūp, lai policisti nepārstrādājas, šo lūzni sargājot! 🙂 Jo citādāk jau tiem vairs nav ko sadarīt Bauskā! 🙁

  27
  15
 13. Neviena no pusēm nav pūkaina??? A kurš kurā valstī iebruka? Ukraiņi krievijā vai krievi Ukrainā??? Ko-a?

  20
  7
 14. Es tak sakumaa rakstiiju, ka izdomashu, ko te iekakaat kremla stilaa, nu i vot izdomaaju un ierakstiiju.

  1
  4
 15. Jā, transportēšana, ceļamkrāns, apsardze – tas viss maksā, būtu Aizsardzības ministrija kādus tūkstošus piešķīrusi Bauskas ielām, citādi, manuprāt, izstādē varētu izlikt Bauskas sabrukušās ielas, lai brauc un apskatās, kā te lauķi dzīvo. Varbūt sabrukušām ielām sabrucis tanks arī der kā kronis visam. Ja ir kameras, lai tad skatās un vēro kamerās, nav jau tik tālu jāskrien vai izliek mikrofons, ja kāds tuvojas un dara ko bīstamo, lai bļauj pa visu laukumu. Tagad sēdēs diedelnieki mašīnā un telefonu spaidīs vai pētīs ļaudis, kas atnākuši pētīt tanku.

  13
  9
 16. Kur to lūzni izrakuši???. Izskatās ka grib sanaidot tautas..ASV kad iebruka Irākā,tādu šovu netaisīja,tankus neveda.Šovs paliek šovs.

  14
  9
 17. Komentāros vēl pietrūkst tikai “varēja labāk to lielo naudu (tos baisos tūkstošu vai miljonus, ko izmaksāja tanka atvešana) atdot man, centīgajam kremļa TV vērotājam, lai varu nopirkt jaunas trennūzenes un pāris kg sēmenes, un tad ar vēl lielāku sajūsmu klausīties Solovinnij pomjot.” Bet tas, kuram tik ļoti pietrūkst “izšķaidīto ukraiņu un NATO tanku”, visticamāk, gūst orgasmu 10x dienā noskatoties filmiņu ar galvas griešanu.

  14
  5
 18. Piedzēries vai sapīpējies kretīns pie stūres šobrīd Latvijā ir bīstamāks par krievu tanku. Ko dzer pie stūres, ja pēc tam žēl, ka auto nonāk Ukrainā?

 19. Kur ir redzams , ka tas ir krievu tanks , pašiem ukraiņiem tādu ir (bija ) daudz , būtu vismaz Z vai V burtu uzmālējuši , vadā lūžņus pa Eiropu , kur jūs bijāt , kad Irākā un Afganistānā jenķu Ābrami kūpēja , varbūt Krievijā vajadzēja toreiz kādu pilsētās eksponēt , marazmātiski bērnišķīgs šovs un bezjēdzīga naudas tērēšana .

  12
  12
 20. Turpat pusmilijards iegrūsts Ukrainā , laikā , kad Latvijā naudas “‘ neēsot “‘ pašu vajadzībām , vai mums ar to būtu jālepojas , zinot kāda korupcija ir Ukrainā , kāds kontrolē , kur tie milijoni paliek .

  13
  12
 21. Man konkrēti neko , bet tu un tev līdzīgie gan ir smagi “‘ cietuši ” .

 22. Karš tas ir slikti…bezjēdzīgs, bez iemesla – vēl sliktāk. Par tanku un apkalpi – nosprāga, labi – tanks ir uzbrukuma ierocis. Labāk šāds sūds iznīcināts, nekā pilsēta. Par izstādīšanu – atbalstu , jo man neliekas NORMĀLI, ka “atbrīvo” ar tankiem

  10
  1
 23. es gan nolikšu tur neļķīti.tik tālu ceļu tas tanks mērojis.Šitā ņirgaties pa tanku…lai tie ukraiņu
  atbalstītāji vairāk bļautu….Ha,Ha

  5
  6
 24. Nogāza padomju laika pieminekļus , vēršas pret visu krievisko , bet tagad nozīmē policiju diennaktīm sargāt krievu !! tanka vraku .

  9
  4
 25. A ko tavuprāt atbalstīt krievus, kas griež galvas nost???? Tu, kverpli un pārējie līdzīgie, kas te kaut ko ironizē par ukraiņu atbalstīšanu vai ko tamlīdzīgu!

  11
  7
 26. Vai tas ir aktuāls par kaut kādu priekšmetu satraukties, pievērst lielu uzmanību?! Ir kaut kas svarīgāks un nav brīnumi ka tagad hauss uz pasaulēs, jo cilvēkiem galvā naids un no tā cieš daba…

  1
  1
 27. Ļoti labi, ka grills kur VATI cept ir nolikts Bauskā. Šis iznīcinātais grauzts pa Latviju tiek vedāts apkārt ne tikai tādēļ lai parādītu kas notiks ar šiem nabadziņiem kuriem gribās citā valstī kontroli pārņemt, bet arī tādēļ, lai tā sabiedrības daļa kura fano par parazītisko valsti Krieviju, VARBŪT apzinātos, ka ir taču labāk dzīvot mierā un saticibā UN, ka ir jāpārtrauc skatīties to debīlo krievu propogandu dzīvojot citā valstī. Es no sirds ceru, ka tie mēsli kuri uzskata, ka Latvijā nav jāiemācās latviešu valoda, pārcels savus ķermeņus un intelektu uz savu mīļo krieviju.
  P.s.
  Man ir daudz krievu draugi, visi prot latviešu valodu un priecājās par mūsu zemi. Mēs visi varam sadzīvot, bet ir jāciena vienam otru.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.