Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā asinis ziedo 49 donori

Vakar, 10. augustā, Bauskas novada administrācijas ēkas zālē norisinājās Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotā asins ziedošana. Baušķenieki šoreiz ieradušies nodot  asinis nedaudz mazāk, kā parasti, taču rādītājs saglabājies ierastajā normā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Donoru dienā Bauskā bija donori, kas asinis ziedojuši vairāk kā 40 reižu. Foto – Ivars Bogdanovs.

Kopumā Bauskā ziedot asinis ieradās 59 donori, taču pēc veselības pārbaudēm procedūru veikt tika atļauts 49. Bauskas novada pašvaldības veselības un sabiedrības labklājības nodaļas vadītāja Marta Augucēviča atzīst, ka ziedotāju skaits šoreiz bijis mazāks kā parasti. «Pagājušajā reizē bija 54 donori, tāpēc nedaudz mazāk ir,» pastāsta M. Augucēviča, «saglabājam to savu vismaz 50 ziedotāju rādītāju.» M. Augucēviča paskaidro, ka asins ziedošanu Bauskā rīko regulāri, jo regularitāte ir atslēga gan aktīvai ziedošanai, gan nepieciešamo asins krājumu uzturēšanai.

«Asinis esmu nodevusi jau 41 reizi,» pastāsta iecavniece Antra Bāgante, «aktīvi tās sāku ziedot kopš 2008. gada, un esmu novērojusi, ka, pateicoties tam, ir uzlabojies arī mans veselības stāvoklis, kā arī ir prieks palīdzēt citiem. Protams, patīkama arī iespēja, ka par ziedošanu iespējams dabūt brīvdienu, un man kā vecmāmiņai tas noder.» Antra asinis ir ziedojusi gan Iecavā, gan Ķekavā, gan arī Bauskā, un dara to vismaz reizi trīs mēnešos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Asinis nododu regulāri, vismaz reizi trīs vai četros mēnešos, pēc iespējas,» pastāsta baušķeniece Laura Kadiševska, «patīk tā sajūta, ka ir paveikts kaut kas labs. Katru reizi jūtos tā, it kā būtu atbrīvojusies no kaut kā, tāds patīkams atvieglojums.» Laura pastāsta, ka visbiežāk asinis nodod Rīgā, un tur parasti esot garas rindas, taču šeit Bauskā tādu nav.

Andra Katkeviča no Bauskas jau trīs gadus ir regulāra asins ziedotāja. «Kad ir iespēja, tad nāku un ziedoju, ievērojot arī noteikto regularitāti,» pastāsta Andra, «man patīk tā izjūta, ka varu kādam palīdzēt. Nevienu reizi līdz šim slikti nav kļuvis, neizjūtu ne reiboni, ne bezspēku pēc asins nodošanas.»

Donoru dienā Bauskā 10. augustā. Foto – Ivars Bogdanovs.

VADC izbraukuma personāls informē – lai gan augusts ir atvaļinājumu laiks, diemžēl ārstniecības iestādēs pieprasījums pēc asins komponentiem nav apstājies. Nereti tieši vasarā tiek gūtas dažādas traumas, kuru rezultātā nepieciešama asins pārliešana. Tālab VADC aicina donorus būt aktīviem un pirms došanās atvaļinājumā ziedot asinis. Donori Bauskā esot salīdzinoši aktīvi, visvairāk rezervēs trūkst «AB» asinsgrupas asiņu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.