Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā asinis ziedoja 48 novadnieki

Bauskas poliklīnikā trešdien, 12. jūnijā, norisinājās Valsts asinsdonoru centra (VADC) organizētā donoru diena. Šajā reizē Bauskā asinis ziedoja 48 novadnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šoreiz asins donoru aktivitāte Bauskā, kā ierasts, bijusi pozitīva. VADC pārstāves informē, ka nepieciešamas visu asinsgrupu asinis, jo tuvojas svētki un brīvdienas, tāpēc rezerves nāk tikai par labu.

Sākumā asinsdonoram ir jāaizpilda anketa, jāreģistrējas, pēc tam potenciālais donors dodas veikt asins analīzes, noteikt asinsspiedienu un veikt citus mērījumus, tādā veidā noskaidrojot savu veselības stāvokli un uzzinot, viņam būs iespēja kļūt par donoru.

Ārsta palīdze Gunta pastāsta, ka pirms asins nodošanas ieteicams kārtīgi paēst un padzerties ūdeni, kā arī ir svarīgi labi izgulēties un būt pārliecinātam par savu veselības stāvokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Asinis ziedot ieradusies Tatjana Točenova, viņa pati strādā Bauskas poliklīnikas reģistratūrā un «Bauskas Dzīvei» teic: «Ja ir šāda iespēja, tad kādēļ gan kādam nepalīdzēt? Pati asinis ziedoju jau piekto reizi, esmu regulārs asinsdonors.» Viņa atklāj, ka pašsajūta ir laba, šķietot pat, ka pēc asins ziedošanas jūtoties labāk nekā pirms tam – jūtot enerģijas pieplūdumu.

Uz asinsdonoru pasākumu bija ieradusies arī Bauskas slimnīcas medmāsa Ivanda Gasparena, kura uzskata, ka ziedot asinis ir ļoti svarīgi. «Ir svarīgi palīdzēt gan citiem, gan sev – asins ziedošana palīdz atjaunoties arī paša asinīm,» viņa stāsta, «pati sāku nodot asinis tikai nesen, šī ir mana trešā reize – jūtos labi. Protams, ieteiktu ziedot asinis tiem, kuri ir jauni, spēcīgi un veseli, lai tādā veidā palīdzētu tiem, kam tas nepieciešams.»

Evita Lakstīgala ir pirmsskolas skolotāja, un arī viņa izmantoja brīvu brīdi, lai paveiktu labu darbu – ziedotu asinis jau otro reizi. «Mani motivē palīdzēšana citiem, arī pati pazīstu cilvēku, kuram ir bijusi nepieciešamība pēc asins pārliešanas,» viņa atzīst, «uz ceļa notiek daudz satiksmes negadījumu, arī operācijas nepārtraukti norisinās – asinis ir vajadzīgas visu laiku. Mana asinsgrupa ir ļoti bieži sastopama, tāpēc ar to arī varu palīdzēt daudziem. Pirmajā ziedošanas reizē izjutu nelabu dūšu un nogurumu, taču pēc dažām stundām šīs sajūtas pārgāja un bija «kā ar roku noņemtas». Redzēsim, kā būs šoreiz.» Evita aicina ziedot asinis arī citus, kuriem ir vēlme un iespēja to izdarīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstot asins donoru kustību, iestāde «Bauskas slimnīca» donoriem, kas nodod asinis, dāvina atlaidi vienam no Bauskas slimnīcas pakalpojumiem – limfodrenāžai, zemūdens masāžai vai ķermeņa masāžai 10 procentu apmērā. Vasarā – jūnijā, jūlijā un augustā – Bauskas slimnīcas asins donoru dienas apmeklētāji saņems arī kuponu, kas sniedz 20 procentu atlaidi darba dienās kanoe un kajaku laivu nomai «Medņi» Bauskā.

VADC izbraukumu projektu vadītāja Sabīne Teicāne informē «Bauskas Dzīvi», ka ziedot asinis Bauskā bija kopumā ieradušies 55 cilvēki, no kuriem tās nodot drīkstēja 48. Septiņas personas asins ziedošanā piedalījās pirmo reizi. Trešdien Bauskā noziedotais asins daudzums var sniegt palīdzību 144 cilvēkiem.

Kā «Bauskas Dzīve» ziņojusi jau iepriekš, Bauskas poliklīnikā asinsdonoru dienas norisināsies līdz pat gada beigām – iespēja ziedot asinis no plkst. 10 līdz 14 būs 23. jūlijā, 20. augustā, 26. septembrī, 23. oktobrī, 28. novembrī un 28. decembrī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.