Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā būs pieejami bezmaksas mērījumi sirds veselības profilaksei

Bauskas novada iedzīvotājiem 19. oktobrī būs pieejamas bezmaksas sirds un asinsvadu risku pārbaudes Veselības centru apvienības Bauskas doktorātā un Rātsnama “Mēness aptiekā”, portālu informēja a/s “Repharm” pārstāve Līga Ribkinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa precizēja, ka trešdien, 19. oktobrī, laika posmā no plkst. 10 līdz 13 iedzīvotāji aicināti veikt elektrokardiogrammu, izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs un saņemt kardioloģes Anitas Gozītes konsultāciju VCA doktorātā Pionieru ielā 1K-1.  L. Ribkinska lūdz interesentus, sākot no otrdienas, 11. oktobra, uz šiem izmeklējumiem iepriekš pierakstīties pa tālruni 22335207.

Bez maksas izmērīt asinsspiedienu ikviens varēs arī Rātsnama „Mēness aptiekā” Bauskā, Zaļā  ielā 11. Aptiekā mērījumi notiks bez iepriekšēja pieraksta, un iedzīvotājiem ir jārēķinās ar uzgaidīšanai nepieciešamo laiku. Savu asinsspiedienu būs iespēja noteikt laikā no plkst. 13 līdz 15.

L. Ribkinska skaidro, ka mērījumi sirds veselības profilaksei „Mēness aptiekās”  un VCA notiks sadarbībā ar biedrību “ParSirdi.lv” akcijas “KARDIO-LOĢISKI” ietvaros,  mudinot iedzīvotājus Latvijā rūpēties par sirds un asinsvadu veselību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kardioloģe Veselības centru apvienībā Anita Gozīte par mērījumu nozīmi:  „Ir tik svarīgi  pievērst uzmanību pazīmēm, kas varētu būt pirmie brīdinājuma signāli, ka sirdij vajadzīga palīdzība, un to ir iespējams izzināt, veicot profilaktiskus mērījumus. Vienmēr aicinām rūpīgi veselības rādītājiem sekot tos, kuriem sirds veselības problēmas jau ir, lai iespējami mazinātu tālākos veselības riskus un saglabātu dzīves kvalitāti.”

Šovasar, visā Latvijā aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem,  „Mēness aptiekas” un  pētījumu aģentūras „Norstat” veiktajā aptaujā tika noskaidrots – jo gados vecāki ir respondenti, jo mazāk viņu vidū tādu, kuri uzskata, ka asinsspiedienu vajadzētu sākt mērīt jau agrā jaunībā. Savukārt 18-29 gadus jauno cilvēku vidū populārākais  viedoklis ir, ka asinsspiedienu vajadzētu sākt mērīt 15-34 gadu vecumā – šādi uzskata 45%. Vecumā no 50 – 74 gadiem respondenti visvairāk ir pārliecināti, ka asinsspiediena mērīšana jāuzsāk no 35 gadiem un vēlāk, piemēram, no 50 gadiem.

Atbildot par to, no kura vecuma vajadzētu noteikt holesterīna līmeni, lielākā daļa aptaujāto – 39% pauda, ka tas būtu jādara vecumā no 34-49 gadiem. Populārākais šāds viedoklis ir 30-74 gadu vecumā. Gados jauno cilvēku (18-29) vidū vairāk izplatīts uzskats ir, ka holesterīna līmeni jāmēra jau 15-34 gadu vecumā. Ja šādi uzskata 46% jauno cilvēku, tad attiecīgi 30-39 gadu vecumā tā domā 31% aptaujāto iedzīvotāju. Mazāk populārs viedoklis ir, ka holesterīnu vajadzētu mērīt no 50 gadu vecuma, un šāda pārliecība ir tikai 15% aptaujāto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikai 12% respondentu nesaskatīja nozīmi asinsspiediena mērīšanai un tikai 10% tādās domās ir par holesterīna mērīšanas nepieciešamību.

Reprezentatīva iedzīvotāju aptauja „Mēness aptieka” sadarbībā ar pētījumu aģentūru „Norstat” 2022. gada pirmajā pusgadā veikta visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.