Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā ceturtdien atklās mākslinieces Elgas Grīnvaldes veidotu izstādi «Maiņas rezultāts»

Šonedēļ māksliniece Elga Grīnvalde Bauskas muzejā nodarbojas ar izstādes iekārtošanu, lai jau ceturtdien uzņemtu apmeklētājus. Foto – Ivars Bogdanovs

Ceturtdien, 20. jūlijā, pulksten 16 Bauskas muzejā atklās mākslinieces Elgas Grīnvaldes veidotu izstādi «Maiņas rezultāts», laikrakstu informēja Bauskas muzeja mākslas nodaļas vadītāja Ilga Balode. Šajā laikā arī būs tikšanās ar pašu mākslinieci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Mēs esam pieraduši pie naudas kā pie finanšu instrumenta. Dažādos laikos naudas vietā cilvēki ir izmantojuši savas vērtīgās preces, ar ko apmainīties, iegūstot sev vajadzīgo lietu. Mākslinieki dāvina un arī mainās ar saviem darbiem. Mākslas darbs – glezna, grafika, fotogrāfija, zīmējums, keramika, stikla objekts vai kāds cits veidots priekšmets jeb rotaslieta – kļūst par naudas vērtību un maiņas līdzekli. Rezultātā veidojas personiskā mākslas priekšmetu kolekcija,» stāsta Elga Grīnvalde.

Divdesmit gadu laikā Elgas Grīnvaldes mākslas kolekcija ir veidojusies pakāpeniski. Maiņas rezultātā iegūtās gleznas pārsvarā ir Latvijas mākslinieku darbi, bet, piedaloties starptautiskos projektos, kolekcijai pievienojušies arī Baltkrievijas, Gruzijas, Itālijas, Lietuvas, Francijas, Spānijas gleznotāju maiņas darbi – zīmējumi, studijas, gleznas un skices.

Izstādē būs skatāmi arī mākslinieces jaunākie darbi no gleznu cikla «Asinsrite». Kā atklāj muzeja speciāliste, ekspozīcijas iekārtojums veidos dzīvokļa gaisotni, kur šie mākslas darbi dzīvos vienkopus. Skatītājs būs ielūgts ciemos pie gleznotājas Elgas Grīnvaldes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ māksliniece Bauskas muzejā nodarbojas ar izstādes iekārtošanu.

Māksliniece Elga Grīnvalde ir dzimusi Valkā 1966. gada 19. jūnijā. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju 2000. gadā (profesora Uno Daņiļevska meistardarbnīcu), iegūstot mākslas maģistra grādu. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 2003. gada. Nodarbojas ar glezniecību un stikla apstrādi, ir mākslas pedagoģe. Izstādēs piedalās kopš 1987. gada. Ir bijušas vairāk kā 30 personālizstādes Latvijā, tostarp Marka Rotko centrā Daugavpilī, kā arī Baltkrievijā, Somijā, Itālijā, Slovēnijā, Spānijā, Beļģijā.

Izstāde Bauskas muzejā būs apskatāma līdz 22. augustam.

Izstādes iekārtojums vēl top… Ceturtdien – laipni lūgti! Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.