Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā darbu beidz virsprokurors Zintis Mickevičs

Austrumzemgales prokuratūras virsprokuroram Zintim Mickevičam otrdien, 10. oktobrī, bija pēdējā darbdiena prokuratūrā. No amata prokuratūrā viņš atbrīvots saskaņā ar Prokuratūras likuma 39. panta 1. punktu, tas ir, pēc paša vēlēšanās, informē Ieva Šomina, Latvijas Republikas prokuratūras Administratīvā direktora dienesta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstīgi Prokuratūras likuma 34. panta trešajā daļā noteiktajam Latvijas Republikas prokuratūra ir izsludinājusi pieteikšanos uz Austrumzemgales prokuratūras virsprokurora amata vakanci. Personas, kuras atbilst Prokuratūras likuma 34. panta pirmajā daļā noteiktajām prasībām un vēlas pretendēt uz šo amatu, tiek aicinātas līdz šī gada 23. oktobrim iesūtīt pieteikuma vēstuli.

Saskaņā ar Prokuratūras likuma 34. panta pirmo daļu, par rajona (pilsētas) prokuratūras virsprokuroru var iecelt personu, kurai ir ne mazāk kā piecus gadus ilgs darba stāžs prokurora vai tiesneša amatā. Līdz virsprokurora amata vakances aizpildīšanai virsprokurora amata pienākumu izpildītāja ir Austrumzemgales prokuratūras virsprokurora vietniece Aina Šafare, skaidro I. Šomina.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar bijušo virsprokuroru Zinti Mickeviču, skaidrojot darba attiecību izbeigšanas iemeslus. «Ar 11.oktobri esmu privātpersona, izdienas pensionārs. Tiesību aizsardzības sistēmā strādāju no 1989. gada, sākumā milicijā, tad policijā izmeklētāja, pēc tam izmeklēšanas nodaļas priekšnieka amatā. 1995. gada 1. jūlijā sāku darbu kā Alūksnes rajona prokuratūras prokurors, jo mana dzimtā pilsēta ir Alūksne. Šai amatā strādāju līdz 2000. gada 1. septembrim. Pēc tam pārcēla darbā uz Gulbenes rajona prokuratūru, kur biju virsprokurors, 2002. gada augusta beigās sāku darbu Bauskā,» stāsta Z. Mickevičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc trim nedēļām bijušajam virsprokuroram apritēšot 58 gadi, gribas atpūsties un veltīt laiku fiziskām aktivitātēm un hobijiem.

Prokuroru izdienas pensiju likuma 2. pantā minēts, ka tiesības uz izdienas pensiju ir prokuroram: 1) kuram izdienas stāžs saskaņā ar šā likuma 3. pantu ir 20 gadu, no kuriem pēdējie 10 gadi nostrādāti prokurora amatā, un kurš ir sasniedzis 50 gadu vecumu; 2) kurš neatkarīgi no vecuma atbilstoši Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas slēdzienam atbrīvots no amata veselības stāvokļa dēļ, jo tas neļauj turpināt prokurora darbu, un kura izdienas stāžs saskaņā ar šā likuma 3. pantu nav mazāks par 20 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.