Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā darbu sāk ģimeniskai videi pietuvināts pakalpojums ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem

Pirmdien, 13. jūnijā, Bauskā darbu sāk atbalsta centrs ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem, kurā tiks nodrošināti ģimeniskai videi pietuvināti apstākļi, «Bauskas Dzīvi»  informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ēka Bauskā, Zaļajā ielā 33, labiekārtota un pielāgota bērniem deinstitucionalizācijas projektā. Pašvaldības publicitātes foto no bauska.lv

Centrā pašlaik ir pieejamas vietas astoņiem bērniem vecumā no diviem līdz 18 gadiem; pakalpojuma cena vienam bērnam mēnesī, pēc pašvaldības informācijas, –  1616,50 eiro.

Pašvaldība informē, ka ēka Zaļajā ielā 33 labiekārtota un pielāgota bērniem deinstitucionalizācijas projektā, māja atrodas ap divus kilometrus no Bauskas centra. Deinstitucionalizācijas mērķis ir lielos institucionālās aprūpes centrus aizstāt ar sabiedrībā balstītiem sociālajiem pakalpojumiem un ģimeniskai videi pietuvinātu gaisotni, tādējādi bērni, kas pašlaik dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē, un bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu saņemt sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā.

Publicitātes foto.

Ēka atgādina ģimenes dzīvojamo māju. Tās otrajā stāvā iekārtotas četras guļamistabas astoņiem bērniem. Mājas pirmajā stāvā izvietota virtuve, atpūtas telpa, kā arī personāla telpa, kurā strādās un mitināsies aprūpes speciālists. Viss ir aprīkots ar mēbelēm, sadzīves tehniku un elektroniku, nodrošinot nepieciešamo bērnu izmitināšanai. Ēkai ir pieguloša teritorija ar lapeni, siltumnīcu un teritoriju, kuru ieskauj žogs, lai bērni šeit varētu justies droši, skaidro pašvaldībā. Ir pieņemti darbā nepieciešamie darbinieki, kuri speciāli apmācīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centra ideja paredz bērnu aprūpi mazās grupās tādā veidā, kas līdzinās autonomas ģimenes apstākļiem ar vienu vai vairākiem aprūpes speciālistiem, kas pilda vecāku funkcijas. Ņemot vērā nelielo audžuģimeņu skaitu novadā un samērā lielo sociālā riska ģimeņu skaitu, ir svarīgi Bauskas novadā attīstīt ģimeniskai videi pietuvinātu aprūpi bērniem, kas palikuši bez vecāku aprūpēs, skaidro pašvaldībā.

Aprīkojums un veiktie telpu pielāgojumi ļauj objektā izmitināt arī bērnus ar funkcionālajiem traucējumiem, tādējādi nodrošinot viņiem nepieciešamo sociālo aprūpi un rehabilitāciju.

Īstenojot projektu «Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā», Bauskā atjaunos trīs ēkas – 2021. gadā atjaunota ēka Zaļā ielā 33, lai nodrošinātu ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu; 2022. gadā sākta ēkas pārbūve Rūpniecības ielā 9 – daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centra izveidei pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un ēkas Slimnīcas ielā 4 pārbūve – grupu dzīvokļu un pakalpojuma «atelpas brīdis» pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem izveidei. Minētā projekta budžets 3,98 miljoni eiro.

Ģimeniskai videi pietuvināta bērnu aprūpes pakalpojuma atklāšanas pasākums iecerēts 20. jūnijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

  1. Pakalpojuma cena vienam bērnam mēnesī, pēc pašvaldības informācijas, – 1616,50 eiro.

    11
    1
  2. Ja valsts maksātu par bērniem, kuri aug ģimenē kaut pusi no tās summas, tad nebūtu tik daudz ārpusģimenes aprūpējamu bērnu, kuru uzturēšanai jātērē tādas summas.

    26
  3. Kur te kosmiskas izmaksas? Uzturēšana (viss nepieciešamai iemītniekam un komunālie maksājumi, degvielas izmaksas) + personāla atalgojums. Neredzu te kosmiskas izmaksas.

    4
    13
  4. vai valstī ir daudz tādu ģimeņu, kur abu vecāku alga, netērējot nekam citam, kopā sanāktu tie minētie teju divi tūkstoši? Redzams, valstij naudas ir tik daudz, ka nav kur jēdzīgi to pielietot, jeb ir valstī tāds iedzīvotāju slānis, kurš visai labi pārtiek no šādiem projektiem, bet pārējā sabiedrība?

    16
    1
  5. Tiešām, nesapratāt jautājuma būtību? Neviens jau neapstrīd, ka tās izmaksas uz 1 bērnu šāda koncepta mājā var sastādīt 1,6 tūkstoši mēnesī, bet gan izsaka neizpratni, ka šādā “projektā”, atšķirībā no normālās ģimenēs bērniem iespējamiem tēriņiem, var atļauties tērēt šādas summas. Gribētos zināt, kas un no kādiem avotiem maksās tos 1,6 tūkstošus mēnesī par vienu bērnu un kādas būs izmaksas uz vienu bērnu, ja 8 bērnu vietā mājā uzturēsies 2, 3 vai 4?

    6
    1
  6. Pilnīga ačgārnība! Jaunatne un ne tik jaunie vairākumā ir bez personīgā jumta un ienākumu stabilitātes vai ar kredītu verdzību, un tāpēc ir bez bērniem vai vienu bērnu, bet dažiem nelaimīgi laimīgajiem bērniem apkārt ir vesela ” kroņa vecāku” varza “atbrīvotajā” privātmājā. Varbūt vienkārši vajag domāt par bērniem, jaunatni, bērnu vecākiem kopumā un valstiski?

    5
    1
  7. Droši vien drīz nebūs mājai mazo, vidējo vai lielo klientu, vai arī tiks paziņots par nepaceļamo dārdzību un māja pa kluso tiks pārdota-kā izremontēta, bet noamortizēta. Otrajā variantā, neskatoties uz neadekvātajām izmaksām, tiks izmantota kā budžeta darbavietu parks.

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.