Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā grib būvēt jaunu benzīntanku

No šodienas, 7. februāra, tiek uzsākta publiskā apspriešana, kurā iedzīvotāji aicināti izvērtēt un izteikties par degvielas uzpildes stacijas būvniecības ieceri Bauskā, Zaļā ielā 14a.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “KOOL Latvija” būvniecības iecere paredz diennakts degvielas uzpildes stacijas ar veikala ēku un bērnu laukuma būvniecību Bauskā. Uzņēmumā skaidroja, ka jaunās būvniecības rezultātā Bauskas iedzīvotājiem tiks piedāvāts «KOOL» veikals un operatora ēka, automazgātava, auto nojume ar degvielas uzpildes iekārtām (pildnēm), bērnu rotaļu laukums un elektrouzlādes auto punkti četrām automašīnām.

SIA “Kool Latvija” reģistrēta 2016. gada septembrī. Uzņēmums pieder Igaunijas degvielas uzpildes staciju tīkla “Olerex” grupas holdingkompānijai “Aqua Marina”. Pagājušajā gadā «KOOL Latvija» pārņēma SIA “Gotika auto” degvielas uzpildes stacijas, papildinot savu tīklu līdz 36 degvielas uzpildes stacijām Latvijā.

Šobrīd nekustamais īpašums nav apbūvēts, piebraukšana nekustamajam īpašumam teritorijas
plānojuma grafiskajā daļā attēlota no Salātu ielas un Pilskalna ielas turpinājuma, kas nav izbūvētas. FOTO: Diennakts DUS vizualizācija Bauskā no Salātu ielas puses.

Bauskas novada domē informēja, ka 2022.gada 9.februārī SIA “KOOL Latvija” vērsās pašvaldībā ar iesniegumu, lūdzot izvērtēt iespēju nekustamajam īpašumam Zaļā iela 14A, Bauskā izstrādāt lokālplānojumu ar mērķi mainīt atļauto izmantošanu no publiskās apbūves teritorijas (P) uz publiskās apbūves teritorijas funkcionālā zonējuma apakšzonējumu (P1), lai nodrošinātu gan komerciālu, gan nekomerciālu publiska rakstura iestāžu un objektu, tajā skaitā degvielas un gāzes uzpildes staciju, automobiļu un motociklu apkopes un tirdzniecības uzņēmumu izvietošanu, paredzot atbilstošu infrastruktūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gada 30.jūnijā Bauskas novada dome atbalstīja lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā „Zaļā iela 14A”, Bauskā, Bauskas novadā”, jo saskaņā ar Bauskas novada domes 2020.gada 30.aprīļa saistošajiem noteikumiem nekustamajā īpašumā aizliegts ierīkot degvielas un gāzes uzpildes staciju.

Nekustamais īpašums sastāv no zemes vienības 1,8253 ha platībā ar kadastra apzīmējumu 4001 002 0187.

Uzsākot lokālplānojuma izstrādi un detalizēti izvērtējot spēkā esošos teritorijas attīstības plānošanas dokumentus, tajā skaitā Bauskas novada domes 2009.gada 24.septembra saistošos noteikumus “Detālplānojums teritorijai starp Zaļo ielu, Upmalas ielu, Zemgaļu ielu, Miera ielu, Mūsas upi un pilsētas robežu, Bauskā”, kas detalizēti nosaka teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus, tika konstatēts, ka detālplānojuma grafiskās daļas kartē “Teritorijas plānotā (atļautā) izmantošana” īpašumam noteiktais funkcionālais zonējums ir “Darījumu iestāžu teritorijas” (D), kam viena no atļautajām izmantošanām noteikta – “Zemesgabalos pie valsts galvenā autoceļa A7, izsludinot būvniecības ieceres sabiedrisko apspriešanu – gāzes vai/un degvielas uzpildes stacija”.

Savukārt automobiļu un motociklu apkopes, kā arī tirdzniecības uzņēmumu izvietošanu pieļauj noteiktā atļautā izmantošana “Mazumtirdzniecības un sadzīves pakalpojumu uzņēmumu apbūve, izņemot objektus, kas rada nelabvēlīgu ietekmi uz vidi un apkārtējiem īpašumiem”. No minētā izriet, ka SIA “KOOL Latvija” plānotā iecere īpašumā Zaļā ielā 14A ir īstenojama atbilstoši spēkā esošā detālplānojuma
nosacījumiem. Tālab Bauskas novada dome pagājušā gada novembra beigās lēma atcelt lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Zaļā iela 14A, Bauskā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemesgrāmatas dati liecina, ka pēdējo 24 gadu laikā vairākkārtīgi mainījušies īpašnieki konkrētajam zemes gabalam. Kā pirmais īpašnieks reģistrēts uzņēmums SIA “Straumēni 97”. SIA “KOOL Latvija” īpašumu par 260 000 eiro iegādājās 2021.gada 13.decembrī no SIA “L un S” (uzņēmums pilnībā pieder Ventspils uzņēmējam Olafam Berķim; SIA “L un S” 2018.gada 26.jūlijā zemi Zaļā ielā 14 iegādājās par 133 721 eiro).

Būvniecības ieceres publiskās apspriešanas termiņš noteikts no šī gada 7. februāra līdz 7. martam. Ar būvniecības ieceres dokumentāciju var iepazīties Bauskas novada pašvaldības administratīvās ēkas klientu apkalpošanas centrā – 1. stāvā Uzvaras ielā 1 Bauskā Bauskas novadā, LV-3901, kā arī pašvaldības mājaslapā www.bauska.lv.

Būvniecības ieceres publiskās apspriešanas sanāksme notiks pirmdien, 20. februārī, plkst. 17 Bauskas novada domes 2. stāva zālē Uzvaras ielā 1 Bauskā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (41)

 1. Es sapratu, ka līdz ar šo tankštelli, pavērsies iespēja būvēties tajā rajonā LIDL. Tikai, vai vajag te Bauskā tik daudz tos benzīntankus? Vai tad degvielas cena samazināsies? Bauska benzīntanku, alko un humpalu lielpilsēta! Ja uzbūvēs apvedceļu, tad jau te tā plūsma kritīsies un būs lieki tie daudzie benzīntanki.

  34
  4
 2. Izskatās ka viņi nedomā par nākotni kad dēļ apvadceļa plūsma kritīsies kā Tu saki, vai arī viņi zin ka tuvāko 20 gadu laikā nebūs apvadceļš un tik brīvi grib būvēt velvienu benzīntanku

  16
 3. Ja tā labi padomā, tad nav vajadzīgs tur tas tanks.Tur jābūt atpūtas parkam,zaļajai zonai,bērniem kur spēlēties,kur pastaigāties.Nu to kad kāds tiks pie naudas ,bez tā jau neiztiks.

  12
  9
 4. un skumji, ka Bauska interesanta tikai lielveikaliem, benzīntankiem un kravas auto stāvlaukumiem. Vedīsim bērnus rotaļaties uz Kool.

  17
  3
 5. Uz priekšu..mums jau citu neko nevajag..benzīntankus un humpalas…te cita nekā nav..Bauskā

  19
  4
 6. Pavasaris ir atnācis ar izšķīdušiem ceļiem un Bauskas dome tik tankštelles būvē. Kam tos tankus, ja nav kur braukt?

  10
  8
 7. Jūs domājat, ka šos komentārus vienkāršā avīzes lapā ņems vērā? Nē!
  Aizejiet un paudiet savu viedokli par vai pret mēneša ietvaros uz domi, vai arī tai dienā, kad tiks apspriests tikšanās reizē.
  Citādi raksta, raksta… runā un runā a jēga nekāda.

  22
  2
 8. Ja pēc plānojuma viss atbilst, ko tad te diži sabiedriski spriest? Vai cik liels bērnu rotaļu laukums vai cik degvielas pildnes? Pilsētai nāksies ielas izbūvēt un varbūt šī nomale attīstīsies.

  14
  3
 9. Igauņiem pieder un peļņa Igauņiem?.300m no blakus jau esošā ? tiešām vienu laukumu bērniem – mūsu nākotnei!

  8
  1
 10. Kool” biznesa modelis pēdējos gados ir pierādījis, ka uzņēmuma staciju skaits un tīkla pārklājums ir bijis nepietiekams, lai uzņēmumam nodrošinātu pozitīvus rentabilitātes rādītājus, tāpēc būs interesanti vērot, cik liela būs jauno “Kool” akcionāru apetīte tālākiem kapitālieguldījumiem “Kool” staciju tīkla paplašināšanā. Kompānija vēl strādā ar zaudējumiem.

  2
  2
 11. nezinaju, ka mums Bauska ir Zalaja iela, jeb avize ir sakushi stradat vaji izglitoti cilvekis, kuri nezin pareizrakstibu

  2
  5
 12. Vai šeit tomēr nevar pašvaldība papildināt, cik lielas investīcijas ir plānotas no tās puses? Vai tas ir iekļauts budžetā? Tātad rotācijas apļa izbūve, ielu pagarinājuma izbūve, komunikācijas. Un vēl jautājums, vai bērnu rotaļu laukumam šeit ir īstā vieta pie maģistrāles pie DUS automašīnu izplūdes gāzēm? Tas rotaļu laukums- acu aizmālēšanai?

  18
  2
 13. ja bērnu rotaļlaukums ir paredzēts, tad kālab nav padomāts par LGBT kopienu un citas ādas krāsas cilvēkiem? Kamēr pēdējo divu kopienu “jautājums” iecerētajā objektā netiks atrisināts, būvatļauju nedrīkst piešķirt, diskriminācija.

  5
  2
 14. Vai tiešām viņi domā, ka iedzīvotāji “uzķersies” uz rotaļu laukumiņa izbūvi -jeb pāris šūpolēm bērniem? Tas, ka Bauskā trūkst kārtīga bērnu izklaides parka, ir fakts. Bet ne jau tranzīta ielas malā kā tankštelles piedeva.

  20
 15. Okmaņpapam jāpaskaidro, ko no šī projekta iegūst pašvaldība? Es pieļauju, ka apļa, ielu, komunikāciju izbūve velk jau 1,5 milj. vai pat vairāk eiro. Un kā dēļ – benzīntanka, kurš dos piecas darba vietas, labi ja? Vietu kur baušķiem pa nakti paēst? Bērniem rotaļu laukumu toksikoloģiskā vidē? Zeme atveries!

  10
  3
 16. Jā, un būve izcili neglīta! Tik tiešām Mājai un dārzam šedevrs numur 2. Kad mums reiz arī Būvvalde sāks normāli strādāt?

  13
  1
 17. Ak tad iepriekšējais zemes īpašnieks bija viens no tā saucamajiem Aivara Lemberga oponentiem, miljonārs Olafs Berķis, kurš arī šeit nopelnījis, ja nopirka pa 133 721 eiro, bet notirgoja par 260 000 eiro.

 18. Cik tad pēc skaita mums mazajā pilsētiņā vajag tos benzīntankus? Tad izskatās,ka lielie benzīntanki “”aprīs”” mazos.Un kāds Bauskai no tā labums? Ju tagad stāav fūres garās rindās cauri pilsētai, piesmirdinot gaisu ar tām izplūdes gāzēm,ka vasarāas nav ko elpot.Un ko darīs,un kā dzīvos to māju iedzīvotāji,kuru nami būs tieši pretīm tam benzīntankam? Vai Bauskas kungiem neliekās,ka pēdējais laiks ir tomēr būvēt apvedceļu? Jeb viņiem nerūp pilsētas iedzīvotāji,un to veselība!?

  13
  1
 19. Palasīju komentārus un biš pat smiekli uznāca. No vienas puses pat piekrītu, ķip nopietni vēl viens DUS? No otras puses ir vēl kaut tās pašas 5 darba vietas. Man personīgi par to lauku ir pretīgi, jo braucot Bauskai cauri tieši aiz topa sākās visi aizaugušie pauguri un nekoptums. Nerunāsim, kas thr darās vasarā. Un runājot par bērnu laukumiem. Jā, viņus vajag, bet nejau tur blakus A7 un aiz topa. Bet atzīšu laikam visu cilvēku vietā, ka esam tauta, kurai patīk nodirst gandrīz vai jebko🤷🏼‍♀️

  16
  3
 20. Būs baigi labi, parkings smagajiem pie top un pie kool, no rīta kad darbinās 15 vai 20 smagos būs baigi labi:)))

  6
  4
 21. 1. Vēl viena tankštelle šajā vietā ir pilnīgi lieka, ieguvums novadam – praktiski nulle.
  2. Izbūves gadījumā – vēl viens papildus sastrēgumus veidojošs mezgls.
  3. Bērnu rotaļu laukumiņš – nožēlojams siera gabaliņš tirgotāju izliktajā slazdā, ar ko pirkt vientiešu atbalstu. Katra maģistrāles šķērsošana ir liels apdraudējums bērnam, nemaz nerunājot par to, ka arī spēlēšanās paredzēta tieši līdzās objektam ar intensīvu satiksmi.
  4. Lieliska vieta kvartāla iedzīvotāju bērnu un pieaugušo atpūtas vietas ierīkošanai bija tā, kur uzslēja Mājdrāzi, taču tautas kalpiem kārtējo reizi pietrūka smadzeņu, un tagad šo vietu aizķēzījusi neglīta bleķa bundža.
  5. Bauskas Būvvaldē varbūt kaut kas mainīsies tad, kad no turienes izmēzīs pašreizējos nejēgas.

  22
  2
 22. Paga Tev personīgi pret to lauku ir pretīgi, bet ja šis gabals piederēja miljonāram un mūsu (ne)spējīgā pašvaldība nevarēja piemērot nekādus līdzekļus pret šo personu, lai sakoptu šo teritoriju. Salātu ielai, lai naudu atliek, tak teica visādi prioritāri objekti novadā, kuriem nepārtraukti vajag kādu papildu piešprici. Diez kur izkasīs naudu, lai īstenotu šeit infrastruktūras sakārtošanu.

  6
  1
 23. Vispar IECERES VIZUALAIS SKATS NO SALATU IELAS ashkiras no PLANOTAS APBUVES NOVIETNES.
  Brakis darba- automazgatuve ir novietota savadak.
  Ja brakis ir jau sakuma, kas bus talak?

 24. Atceros, kā savulaik vāca parakstus pret DUS laukumā pie Rimi. Bet vai tagad kādam tas traucē ? Par to slikto visi jau aizmirsuši un mierīgi brauc tur uzpildīt degvielu un apēst burgerus. Tur arī visapkārt ir dzīvojamās ēkas, veikali, bērnudārzs utt. Bet nu vairs neviens neprotestē. Tagad ar KOOL atkal viss slikti, visiem kaitīgi, visiem traucē. Laikam jau tomēr pastāvēs, kas pārvērtīsies !

  10
  8
 25. Kāpēc visi piesējās “rotaļu” laukumam? 😀 tas tak būtu domāts klientu bērniem, kamēr apēd hotdogu, lai bērniem ir, kur paskraidīt. Vienas šūpolītes, kàds kàpjamais un visssssss

  Bet par fūrēm traki gan, jau pie Topa pietiek

  6
  1
 26. Es arī atceros, kā protestēja pret tankštelli Rimi laukumā, un atceros zini, ko vēl – kā 1987.gadā protestēja pret “Anneles” bērnudārza būvniecību iekškvartālā! Tā ka protestēt pret visu, laikam, ir raksturīgi kādai daļai cilvēku. Un vēl – Circle-K atrodas vēl “briesmīgākā” vietā nekā plānotais Kool. Protestētāji, kādas “briesmas” rada Circle-K?

  9
  1
 27. Pie RIMI arī DUS uzbūvēja kopā ar strūklaku dīķa vietā. Strūklaka ir laikam zem zemes, ka visu laiku applūst tas zemes pleķis, kur bija dīķis.
  Šeit noteikti būs līdzīgi. DUS uzbūvēs bērnu laukumu likums neļaus būvēt.

  12
 28. Tā nu ir galvenais jautājums ir un paliek, vai pašvaldībai ir lietderīgi tur ieguldīt ap 2 miljoni eiro, lai tur būtu ielas, krustojums utt, dēļ sūda vēl viena benzīntanka, kas īpaši neko labu nedod. Izklaides vietu Bauskā nav, laikam jau uzņēmējiem industriālajā parkā arī nav intereses, tad nu atraduši tagad Bausku aizbāzt ar benzīntankiem, alkoautletiem un humpalām.

  5
  1
 29. tik to tankšteļļu vēl nepietiek līdz Lidlauka ielas hektāriem lielajam industriālajam parkam. Kad parks būs atklāts, tad par vēlu būs domāt, kur pilsētā vēl kādu autouzpildes staciju uzbūvēt, lielie treileri bariem vien mētāsies pilsētas centrā, laikus neuzpildījušies. Kā arī, viss mums līdzsvarā- projektā redzamās “kastītes” pret miljonus izmaksājušiem un vēl izmaksājamiem arhitektūras šedevriem vēl no muižnieku laika. Ja nebūtu šīsdienas celtņu, līdzīgu šķūņiem un kastīšu krāvumiem, tad diez vai būtu interese atjaunot sabrukušos graustus, bet estētisko baudījumu varētu gūt arī no mūslaiku arhitektu snieguma, kā tas ir redzams tepat Lietuvā.

 30. jo visai iespējams “atradīsim” tos pāris miljonus krustojuma ierīkošanai kārtējam Bauskas arhitektūras piemineklim, bet tepat, kādus 50 metrus no novada galvenās ēkas- ģenseka un viņa svītas mājokļa, turpat Parka ielas pretējā pusē pie atjaunotajām kāpnēm līdzās esošajam trotuāram ar izdrupušajām plāksnēm un “izlīdušajiem” armatūras pīķiem nauda tomēr neatrodas. Laikam nevar atrast uzņēmēju šādiem darbiem, kurš būtu gatavs padalīties “kaut vai ar kafiju” no objektam paredzētās naudas….

 31. Varētu šiem atļaut, ja garantē 20 gadus par 10 procentiem zemāku degvielas un elektrības cenu salīdzinot ar karteļiem.

  1
  1
 32. Uztaisiet tak kino teātri joop,kur aiziet kino palūrēt,kādu normālu nakts klubu meža malā lai ir kur jaunajiem durikiem paurēt,paplēst pudeles,pavilkt zāli johaidiii

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.