Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā izsniegtas pirmās Bauskas novada iedzīvotāju kartes

Šonedēļ Bauskas Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) izsniegtas pirmās personalizētās iedzīvotāju kartes, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas VPVKAC vadītāja Dina Bērziņa atzīmēja, ka iedzīvotāju kartes ieviestas pagājušajā gadā, bet interese par tām parādījusies pēc izziņotās informācijas, ka Bauskas peldbaseinā novadniekiem tiks piemērotas atlaides.

Baušķeniece Mudīte Strazdiņa ceturtdien, 1. februārī, bija pirmā, kas savā īpašumā ieguva personalizētu Bauskas novada iedzīvotāja karti. D. Bērziņa precizē, ka pavisam izgatavotas trīs kartes, bet līdz piektdienai, 2. februārim, izsniegtas divas.

Lai saņemtu iedzīvotāja karti, iedzīvotājam jāiesniedz pieteikums kādā no Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu vai nosūtot elektroniski uz e-pastu: pasts@bauskasnovads.lv, atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu. Jāatzīmē, ka plastikāta kartes izgatavošana ir par maksu, tās cena ir 7 eiro. Bez maksas tās izsniedz bērniem līdz 18 gadu vecumam, pensionāriem, politiski represētajiem, trūcīgajiem un maznodrošinātajiem, personām ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenēm, uzrādot 3 + karti, kā arī Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušajām personām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karti izgatavo desmit dienu laikā un to var saņemt sev tuvākajā Bauskas novada VPVKAC.

“Cilvēkiem ir iespēja priekšrocības izmantot pilnīgi bez maksas, lejuplādējot savā tālrunī Bauskas novada mobilo lietotni. Gadījumos, ja ierīce tehniski neatbalsta aplikācijas iestatīšanu, paliek iespēja saņemt plastikāta karti,” paskaidro D. Bērziņa.

Viņa atklāja, ka divām personām, kuras pieteikušās kartei, bijuši podziņtelefoni, kuros nav iespējams uzstādīt mobilo lietotni, bet viena persona lieto viedtālruni, taču vēlējusies fizisku karti uz rokas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cilvēkiem patīk taustāmas lietas, pieraduši arī pie veikalu lojalitātes kartēm. Tā nu rodas arī vēlme Bauskas novada iedzīvotāja karti turēt savā makā. Cilvēks grib piederības sajūtu Bauskas novadam ne tikai telefonā, bet ar šādas kartes veidā. Pati karte arī ir ļoti pievilcīga,” norāda D. Bērziņa.

Pirmajā dienā, kad Bauskas peldbaseinu varēja apmeklēt ar mobilās lietotnes piešķirto atlaidi, piedāvājumu izmantoja 36 peldbaseina apmeklētāji. Foto: no Bauskas peldbaseina albuma

Viņa pastāsta, ka pēdējās dienās daudzi iedzīvotāji zvana un interesējas, kā karti var savā īpašumā iegūt bērni. Tāpat ļaudis cer, ka nākotnē kartei būs plašāks pielietojums. Šobrīd aktīvi ir četri piedāvājumi: 20% atlaide Bauskas peldbaseina apmeklējumam, kas tiek piemērota vienai Bauskas novadā deklarētai personai otrdienās, trešdienās, ceturtdienās atbilstoši pakalpojumu cenrādim (visu gadu); 10% atlaide IK “Mārīte Kleva” darinātajiem rotaļlietu komplektiem (līdz 11.02.2024.), 5 eiro atlaide motoreļļas maiņai IK “Auto G.M.” (līdz 29.02.2024.), kā arī 14% atlaide “RUUTe” dabīgās kosmētikas komplektam (līdz 29.02.2024.).

Foto: Bauskas novada VPVKAC vadītāja Dina Bērziņa (no kreisās) karti pasniedz baušķeniecei Mudītei Strazdiņai. Foto: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. un kas būs nākamais, “savu” iedzīvotāju iepriecināšanai- grandiozs NĪN nodokļa likmju pieaugums no nākamā gada, kad tiks atcelts “iesaldējums”? Ko tik neizdomās vietējie muižnieciņi ar savām grandiozi uzblīdušajām svītām, lai mēģinātu vairot savu dzimtcilvēku dilstošo, kā tagad moderni teikt- kopienu, pat ar “atlaižu” kartēm, kaut gan paši sevi dēvē par pakalpojumu sniedzējiem, nevis tirgotājiem.

  20
 2. Mandomāt nelietderīgs pasākums. No biznesa viedokļa šāda aplikācija, lojalitātes karte ir neefektīva – ir citi vērtīgāki instrumenti apgrozījuma palielināšanai. No pašvaldības skatpunkta neracionāls un atpalicis risinājums, jo aplikāciju ēra šādā formātā beidzas – cilvēki zaudē interesi par šādu risinājumu. Savukārt lai piešķirtu atlaides pašvaldību iestādēs būtu jāpietiek ar eid vai jebkuru citu identifikatoru, neinvestējot aplikācijā un kartēs. Man ir sajūta, ka pašvaldība mēģina ielekt vilcienā kurš jau ir sen ir aizgājis, bet jaunajos nemēģina trāpīt. Es prognozēju, ka mobilā aplikācija nesavāks kritisko lietotāju masu, lai vispār būtu iespējams runāt par jelkādu lietderību.

 3. Bauskai mobilā aplikācija vispār tika izveidota kā vienai no pēdējām pašvaldībām. Taisnība tam komentāram par to vilcienu-tas tiešām ir aizgājis jau sen. Un tās kopsapulces!!!!! Tas vispār ir kaut kas UNIKĀLS! Tautu grib uzrunāt un sevi slavināt caur ekrāniem-vēlēšanas pamazām tuvojas.

 4. Runājot par mobapp nav jau tā, ka Bauskā tikai neveicas, arī citām pašvaldībām, kuras mēģina šo reanimēt klājas tikpat grūti. Supergalvenais iemesls ir tāds, ka nav jau to pakalpojumu ko šajā lietotnē piedāvāt. Tas ir tāpat kā ieiet veikalā, kurā ir teju tukši plaukti. cilvēkiem tādi veikali neinteresē. Ja nu tik tiešām piešķirt jēgu, tad jādomā ir par pakalpojumiem – piemēram rindu rezervēšana ārstniecības iestādēs, citur kur rindas novadā, tipveida iesniegumi, AI atbildes uz faq ut utt. Tiem pakalpojumiem ir jābūt vismaz 20 un pie kam tādiem, kuri ir aktuāli, nevis dieva aizmirsti un pāris reizes mūžā lietoti.

 5. Forši ka ir aplikācija Bauskas novads un steidzīgajā laikmetā ieeja app atrodi visu jauno informāciju un izmanto izdevīgus piedāvājumu, balso par novadam svarīgiem jautājumiem, kā arī ziņot par nebūšanām un ķibelēm uz ielām.
  Lielisks risinājums ka arī seniori var saņemt novada karti un izdevīgus piedāvājumus!

 6. Par ķibeļu redzēšanu uz ielām pašvaldības darbinieki saņem algu. Aptaujas? Kur tad pašvaldību referendumi? Citādi iznāk viedokļu koruptīva iegūšana. Komunālo maksājumu 20 procentu atlaides nebūs?

 7. “rindu rezervēšana ārstniecības iestādēs”, jā, pie tā tomēr būtu jāpiestrādā, lai rīdziniekiem netraucētu tie bauri ar Bauskas domes “atlaižu” kartēm. Varbūt, aizbrauc uz to pašu Lietuvu un salabo zobus, vai izrauj “pateiz sāpošošo” divreiz lētāk, nekā Bauskas ārstniecības iestādēs? Neesi ne ko dzirdējis no tā. ka “ārstēšanās” pie Bauskā pieejamajiem ārstiem ir noziegums pret paša ķermeni?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.