Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā norisināsies “ZZ čempionāta” fināls, pulcējot vairāk nekā 10 000 skolēnu

Šogad jau 17. reizi norisināsies Eiropā lielākās jauniešu prāta un sporta spēles “Zelta Zivtiņa Čempionāts”. Plānots, ka tas kopumā pulcēs vairākus desmitus tūkstošus jauniešu no visas Latvijas, bet finālā klātienē piedalīsies vairāk nekā 10 tūkstoši jauniešu, lai dažādos pārbaudījumos stiprinātu mūsdienās tik ļoti nepieciešamās “soft skills” jeb personīgas prasmes, portālu informēja rīkotāju pārstāvis Oskars Frīmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc trīs gadu pauzes, kas bija “Covid-19” izraisītās pandēmijas dēļ, čempionāts šogad atgriezīsies ierastajā formātā, kad fināls trīs dienu garumā notiks klātienē. Šogad čempionāta finālsacensības notiks Bauskā, kas 2023.gadā ir ieguvusi arī Latvijas jauniešu galvaspilsētas statusu. Skolu klases dalībai “ZZ čempionātam” var pieteikties līdz 2.aprīlim, bet fināls notiks 18., 19. un 20.maijā.

“”Zelta Zivtiņas Čempionāts” ir nezūdoša vērtība, ko esam dažādos formātos organizējuši, neraugoties uz sarežģītiem apstākļiem atsevišķos gados. Arī šogad mūsu mērķis ar čempionāta palīdzību ir palīdzēt attīstīt jauniešiem svarīgas personīgās prasmes jeb “soft skills”, kā piemēram, komunikāciju, līderību, spēju sadarboties komandā, kritisko domāšanu, radošumu, spēju pašorganizēties un citas,” stāsta “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Čempionāts ir paredzēts klašu komandām no 6. līdz 12. klasei, un tas norisināsies trīs posmos – pieteikšanās, pusfinālā un finālā. Lai tajā piedalītos, skolēniem ir jāreģistrē sava klase www.cempis.lv un jāizpilda mājasdarbs – klasei ir jāsakopj vai jāuzlabo kāda vieta skolā vai tās apkārtnē. Vērtēta tiks apņēmība, izdoma un sadarbība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bauskas novadam šogad ir piešķirts tituls “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta”, kuru mēs esam ieguvuši pateicoties aktīvajiem jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem. Bieži mēdz teikt, ka jaunatne ir mūsu nākotne, bet es uzskatu, ka jaunatne ir mūsu tagadne, kurā jāiegulda resursi, gan administratīvie, gan finansiālie un organizatoriskie, lai darbs ar jaunatni mūsu novadā turpinātos, attīstītos un būtu paraugs citām pašvaldībām.

Prieks, ka arī čempionāts iekļaujas mūsu konceptā par Bausku kā atraktīvu, interesantu, pievilcīgu dažādu festivālu un pasākumu norises vietu. Bauska ir vieta, kur satiekas cilvēki, ģimenes, paaudzes, domas un idejas, tādēļ novēlu visiem skolēniem, kuri šogad maijā pie mums viesosies, saturīgu, priecīgu un “garšīgu” laika pavadīšanu!” teic Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Šajā sezonā “Čempionāts” tapis plecu pie pleca ar sadarbības partneriem – “SEB banku”, “Fizmix”, dzērienu “Super Manki”, RTU, Bauskas novada domi un galveno čempionāta rīkotāju un atbalstītāju – “Tele2”.

“Zelta Zivtiņas Čempionāts” ir lielākais ikgadējais skolēnu notikums Latvijā. 2019.gada sezonā, kad pandēmijas dēļ pēdējo reizi pilnā apmērā norisinājās čempionāts, tas pulcēja vairāk nekā 30 000 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem. Prāta un sporta spēles “Zelta Zivtiņas Čempionāts” tiek rīkotas jau 17.gadu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.