Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā noslēgusies apkures sezona; siltuma tarifs turpinās samazināties

Bauskā vairāk nekā 95% objektu, kurus apkalpo SIA “Bauskas siltums”, pārtraukta apkures sezona, portālu informēja uzņēmuma SIA “Bauskas siltums” valdes loceklis Ilmārs Rūsis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc meteorologu atzinuma šī ziema bijusi līdzīga ar iepriekšējo, mērot vidējo gaisa temperatūru sezonā. I. Rūsis gan norāda, ka 2022. gada ziema gan bijusi siltāka, siltumenerģiju uzņēmums realizējis par 13,4 % mazāk. 2022./2023.gada apkures sezona Bauskā tika uzsākta nedēļu vēlāk nekā iepriekšējā gadā, jo reaģējot uz paziņojumiem par straujo siltumenerģijas cenu lēcienu, iedzīvotāji lūdza neuzsākt siltumenerģijas padevi tik laicīgi, kā iepriekšējos gados.

Noslēdzoties apkures sezonai, salīdzinājumā ar iepriekšējo apkures sezonu, nomaksas disciplīna ir pasliktinājusies, pauda I. Rūsis.

“No 2023. gada sākuma iedzīvotāji apmaksājuši 85%, gadu iepriekš tie bija 95%. Parādnieku skaits ir audzis, jāmin gan, ka iedzīvotāji parādus parasti nosedz vasaras mēnešos, sasniedzot 99% samaksu. Jāatzīmē, ka viennozīmīgi bez valsts atbalsta parādu līmenis būtu augstāks,” spriež I. Rūsis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atklāja, ka gan maijā, gan jūnijā sagaidāms tarifa samazinājums aptuveni par 20% attiecībā pret ziemas mēnešiem.

Jaunais uzņēmuma noteiktais tarifs no 1.maija sasniegs 88,06 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa. Kopējais tarifa samazinājums ir 22,92 eiro par MWh jeb 20,65%. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar šķeldas cenas pārskatīšanu un jauna dabasgāzes piegādes līguma slēgšanu.

Vienlaikus Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) SIA “Bauskas siltums ” iesniedzis siltumapgādes sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja noteikto tarifu beztermiņa periodam no 1.jūnija. Samazinot siltumenerģijas ražošanas un siltumenerģijas pārvades un sadales tarifus, plānots no 1.jūnija nodrošināt par 14,97% zemāku siltumenerģijas tarifu. Tam būtu jāsasniedz 74,88 eiro par megavatstundu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bauskas siltums” ir saņēmis atļauju pašiem noteikt tarifu, mainoties kurināmā cenām, tādēļ pēc nepieciešamības, brīdī, kad kurināmā izmaksas ir mainījušās vai siltumenerģijas apjoms palielinājies, vai samazinājies par vairāk nekā 10%, uzņēmums var iesniegt SPRK izvērtēšanai tarifu projektu ikreiz, kad mainās ietekmējošie faktori.

SPRK atgādina, ka ar šī gada 1.maiju valsts atbalsts siltumenerģijas tarifu pieauguma kompensācijai beigsies. Attiecīgi no 1.maija siltumapgādes komersanti lietotājiem piemēro SPRK apstiprināto siltumenerģijas tarifu pilnā apmērā.

Šobrīd SIA “Bauskas siltums” teritorijā notiek sašķidrinātās propāna gāzes iekārtu uzstādīšana. I. Rūsis pieļauj, ka darbi tiks pabeigti tuvāko nedēļu laikā.

“Lai diversificētu kurināmā piegādi, nepieļaujot strauju tarifa pieaugumu un vispār nodrošinātu pilsētu ar siltumenerģiju 2022. gada sākumā tika pieņemts lēmums divus no esošajiem trīs dabasgāzes katliem pielāgot darbībai ar sašķidrināto (propāna) gāzi. Dažu stundu laikā pārkārtojot degli, iespējams katlus darbināt gan propāna, gan dabasgāzes režīmā. Viens katls tiks atstāts pastāvīgam iekšējam pieslēgumam pie dabasgāzes tīkla. Propāna gāzes cenas ir bijušas ļoti stabilas visa gada garumā, un daudzi vidējas jaudas  ražošanas uzņēmumi pāriet uz to. Augstā pieprasījuma dēļ kavējās iekārtu piegāde, tālab tikai tagad sākti ierīkošanas darbi,” paskaidro I. Rūsis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.