Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā notiks militārās mācības; iedzīvotājus aicina neuztraukties

Svētdien, 5. martā, Bauskā Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona zemessargiem notiks mācības pilsētvidē, informē par mācību norisi atbildīgā persona Arvīds Sprindžuks, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona 1. kājnieku rotas 1. kājnieku vada vadības grupas vada seržants.
Plānota zemessargu pārvietošanās Bauskā lauku kaujas formastērpos ar ieročiem – triecienšautenēm G36 – maršrutā Bauskas gājēju tilts pāri Mēmeles upei–Rīgas iela –Biržu iela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bataljona teritorijā Biržu ielā 13c tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību.

Mācības plānotas 5. martā no plkst. 8 rītā, to noslēguma laiks pašlaik nav zināms. Nakts stundās mācības nav paredzētas, «Bauskas Dzīvei» precizē Vita Urbanoviča, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona civilmilitārās sadarbības speciāliste.

Mērķis ir pilnveidot un uzturēt vienības gatavību valsts aizsardzībai. Militāro mācību norise pilsētvidē ir būtiska, jo sniedz iespēju pilnveidot karavīru un zemessargu profesionālās iemaņas savā atbildības teritorijā. Plānotā apmācība pamatā norisināsies 53. bataljona teritorijā, zemessargu pārvietošanās pa pilsētu notiks no gājēju tilta pāri Mēmelei, Rīgas ielā un Biržu ielā. Mācībās iesaistīsies vairāk nekā 20 kājnieku bataljona karavīri un zemessargi. Militārā tehnika pa Bauskas ielām nepārvietosies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Aicinām iedzīvotājus izturēties ar izpratni pret notiekošajām mācībām, nesatraukties, redzot zemessargus un karavīrus formastērpos, mācības ir saskaņotas un notiek pēc iepriekš apstiprināta plāna. Līdz šim iedzīvotāji nav traucējuši mācību norisei, tāpēc pateicamies vietējiem, kuri ar izpratni izturas pret Zemessardzes mācībām un atbalsta zemessargu aktivitātes,» teic 53. kājnieku bataljona pārstāve.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona mācības tiek plānotas atbilstoši savai atbildības teritorijai, tāpēc mācības pārsvarā notiek lauku apvidū, iepriekš saskaņotās teritorijās, gan arī pilsētvidē. Tiek atstrādāti dažādi scenāriji, kādi varētu būt iespējamā apdraudējuma gadījumā, tāpēc mācības arī turpmāk notiks gan pilsētvidē, gan lauku apvidos, jo zemessargiem ir jānostiprina savas prasmes atbilstoši savai atbildības teritorijai. Militāro mācību laikā izmantotā mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi rada troksni, bet neapdraud apkārtējo iedzīvotāju veselību un dzīvību.

Pagājušajās brīvdienās 53.kājnieku bataljona un Iecavas Inženieru rotas zemessargiem bija iespēja apgūt pamatprasmes bezceļu transportlīdzekļa “Bombardier” 6×6 vadīšanā. Foto: no albuma

Foto: Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Jā, spēlēs kariņu. Lai sliktākajā gadījumā aizsargātu un glābtu cilvēkus. Arī tādus pamuļķus, kā tu !!!

  30
  13
 2. es ar spēlēju kariņu bērnībā…trahtah,pihpah.. atradušies aizstāvji..man tādus aizstāvjus nevajag.

  8
  25
 3. Žēl man jūs puišus,ja pa īstam sāksies karš,jūs vai nogalinās vai invalīdiem kļūsiet…un nekam vajadzīgi nebūsiet..

  5
  10
 4. Gods un slava drosmīgajiem Latvijas Zemessargiem! Gribi mieru apmācībās gatavojies aizsargāt Tēvzemi.

  14
  3
 5. man atkal to tavu pusīšu žēl, to kuri šautenes vietā rokās spēj noturēt vien vazelīna burciņu, dziļi paklanoties jebkuram iebrucējam….

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.