Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jābūt gataviem jebkuriem apstākļiem. Bauskā notiks praktiskas mācības krīzes situāciju pārvarēšanai

Sestdien, 15. jūnijā, no pulksten 10 līdz 15 laukumā pie Bauskas novada domes administratīvās ēkas norisināsies informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”, kurā ikviens iedzīvotājs praktiskās nodarbībās varēs apgūt rīcību krīzes gadījumos, portālu informēja Aizsardzības ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šī brīža drošības situācijā Eiropā, kad netālu no mūsu robežām notiek Krievijas prettiesiska agresija pret suverēnu valsti un Ukrainas cīņa par savu brīvību, katram ir jāizvērtē sava gatavība un spēja aizsargāt sevi, savus līdzcilvēkus un valsti. Aicinu ikvienu iedzīvotāju 15. jūnijā apmeklēt informatīvo dienu, lai miera laikā bruņotos ar zināšanām un iegūtu pārliecību par savu spēju pareizi rīkoties dažādās krīzes situācijās,” aicina aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

“Šobrīd arī katra iedzīvotāja gatavībai ir ļoti būtiska loma kopējā valsts aizsardzībā, jo kara gadījumā Nacionālo bruņoto spēku, tai skaitā, Zemessardzes galvenais uzdevums būs aizstāvēt Latviju un tās iedzīvotājus no ārējā ienaidnieka. Savukārt civilās aizsardzības sistēmas divi galvenie stūrakmeņi kara situācijā ir civiliedzīvotāju pamatvajadzību  nodrošināšana un atbalsta sniegšana Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem Latvijas aizsardzības uzdevumu izpildē,” uzsver Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns.

Aizsardzības ministrijā skaidro, ka norises vietā būs vairākas apmācību stacijas, papildinot iedzīvotāju zināšanas un prasmes par pirmās palīdzības sniegšanu, ārkārtas gadījuma krājumu sagatavošanu, rīcību sprādzienbīstamu priekšmetu, radiācijas vai ķīmisku vielu apdraudējuma gadījumā un uzticamas informācijas iegūšanu. Informatīvā diena tiks organizēta, izmantojot apļa treniņa principu ar vairākiem apmācību atkārtojumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dodoties uz pasākumu, iedzīvotāji aicināti arī iepazīties ar materiāliem ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas”, kur līdzās bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” jaunākajai redakcijai pieejama arī rokasgrāmata “Kā rīkoties kara gadījumā”, kas tapusi, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju: www.sargs.lv/lv/72stundas-  

Pasākumu organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Zemessardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un pašvaldību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Kur var iepazīties ar civilās aizsardzības plānu Bauskas novadā? Uz kurieni mums novada iedzīvotājiem iebrukuma gadījumā jādodas- uz savu pagrabu, uz pašvaldības bunkuru vai jāpulcējas domes pagalmā?

  16
  2
 2. Tas nav plāns, bet tukšu salmu kulšana. Tātad es gribu zināt, kas notiek ar katlu mājām, ūdens ņemšanas vietām, elektrības piegādi utt. Ja ir stunda X un cilvēkiem jāsāk pārvietoties, tad jābūt pašvaldības norādītām vietām, kurp iedzīvotājiem jādodas un no kurām viņus evakuē ar dažādiem transportlīdzekļiem. Pulka Latvijas pašvaldību jau ir publiskojušas šīs pulcēšanās vietas. Tāpat jābūt skaidram, kur evakuētie apmetīsies, kur būs īslaicīgās uzturēšanās vietas, lai pārnakšņotu dažas diennaktis, tur jābūt pieejamam ūdenim, virtuves blokam, apkurei…

  39
  2
 3. Neatkarīgi no tā, kur un kā notiek karš, cilvēkiem ir jāēd, jādzer, jāiet uz darbu, jānodrošina kritiskie pakalpojumi un vajadzības gadījumā jāaizsargā sava valsts. Dzīve neapstājas. Arī Ukrainā redzam, ka dzīve turpinās, valstij ir jāfunkcionē. Rīcības gatavības kultūra nozīmē saprast, ka valsts X stundā katram nepalīdzēs “sakrāmēt somā zeķītes un zobu pastu”. Un tas nenozīmē katram rūpēties tikai par sevi, gluži otrādi, – zināt, kā palīdzēt kaimiņam, kuram sagrūst māja.
  Ikdienā varbūt nedomājam par to, kā nodrošināt kritiski svarīgus pakalpojumus, kaut vai atkritumu izvešanu. Ja to nedarīs, izveidosies antisanitāri apstākļi un izplatīsies slimības, tāpat cilvēkiem pastāvīgi nepieciešams ūdens un pārtika. Vai Bauskas novadā kā Zemgales maizes klētij ir pārtikas rezerves? Vai Okmanis mūs visus pabaros, ja vajadzēs?

  29
  3
 4. Rīgas civilās aizsardzības plānā norādīts, ka īslaicīgam patvērumam, kas var pasargāt no lodēm, munīcijas šķembām, apkārtesošo konstrukciju atlūzām, kas var rasties dažādu ieroču pielietošanas rezultātā, var izmantot grāvi, būvbedri, ēkas ārpusē izvietoto ieeju pagrabtelpās, gājēju tuneli vai jebkuru tuvāko dzelzsbetona vai ķieģeļu konstrukciju, aiz kuras iespējams patverties, kā arī vietas telpās, kur starp cilvēku un ēkas ārpusi ir vismaz divas sienas.
  Iedzīvotājiem tiek ieteikts apsvērt iespējas ēkas pagrabstāvā vai pazemes stāvā izveidot patvertni vai vietu, kur patverties.

  Militārā apdraudējuma gadījumā dzīvesvietā jāuztur un periodiski jāatjauno pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču rezerves, kas ļautu izdzīvot vismaz trīs līdz septiņas dienas.Ieteikts arī noskaidrot, vai apkaimē dzīvo cilvēki ar medicīnisko izglītību, militāro pieredzi un glābšanas darbu pieredzi, kuri nepieciešamības gadījumā varētu atbalstīt pārējos apkaimes iedzīvotājus ar ekspertīzi attiecīgajās jomās situācijās.Tāpat esot vēlams noskaidrot, vai apkaimē ir pieejami avoti un akas, kuru ūdens kvalitāte atbilst prasībām, lai to izmantotu kā dzeramo ūdeni. Vai Bauskā dzersim ūdeni no upes?

  12
  1
 5. Vislabākais plāns – nenovest valsti līdz karam, ņemot vērā, ka nedzīvojam viduslaikos, un visu nenosaka dūre un zobens.

  44
 6. Tas ir apbrīnojami, ka cilvēks ir gatavs sevi padarīt par muļķi. Tam cilvēkam kurš slēpjas zem segvārda @Neesmu robots vai @?, es ieteiktu vispirms plānu izlasīt, jo pēc tava komentāra ir skaidrs, ka proti tikai muti virināt.
  Gribi zināt par pulcēšanās vietām ? Gribi zināt kur evakuētie tiks izmitināti ?
  Tas ir rakstīts 6.punktā sākot no 107.lpp

  5
  10
 7. Kur jūs visi aizbēgsiet???Tie kas to x stundu izprovacēs, aizlidos ar privāto lidmašīnu.

  34
 8. Bija paredzēts katram pensionāram izsniegt 2 “ļimonkas” klases granātas, bet par to klusē, laikam nozaguši un iztirgojuši.

  2
  1
 9. Latvijā vislielākās izredzes izdzīvot ir profesionālajiem bomžiem. Ir steidzīgi krīzes vadībā jāiekļauj bomžu apakšvienība, kas visādus papīru priekšniekus- plānā galdiņa urbējus pieturētu aiz kājām lai viņi neaizlidotu neadekvātās vīzijās. Katram priekšniekam bomzi -poļitruku!

  4
  1
 10. Nu šie krīzes glābēji, jau parādīja iepriekšējos gadus, kā viņi glābj iedzīvotājus, smieklīgi ja nebūtu tik bēdīgi, ierēdņi, kam īstenībā cilvēki neinteresē, pilda tikai norādes no augšas ,nu nu runāt un sacerēt ķeksīša pēc dokumentus nav reālus darbus darīt

  20
 11. Vislabākie civilās aizsardzības plāni neko mums nedos, ja pirmoreiz tos paņemsim rokās, kad sāksies krīze. Vajag regulāras valsts, reģionālā un vietējā līmeņa civilās aizsardzības mācības, trenējoties iespējamām apdraudējuma situācijām. Tas jādara miera laikos, jo krīze jebkurā gadījumā ieviesīs korekcijas un būs daudzi nezināmie.
  Civilās aizsardzības jomā mācību pašlaik ir ārkārtīgi maz, cilvēki nav atbilstoši sagatavoti krīzes vadībai.

  10
 12. domātāji, vai tiešām jūsu prātam ir tik neaptverami, ka tās “pulcēšanās vietas” krīzes gadījumā Krievijas specdienestiem ir labāk zināmas kā daudziem vietējiem iedzīvotājiem un uzbrukuma gadījumā, zinot Krievijas metodes kara vešanā, tās “pulcēšanās vietas” varētu būt tīkams mērķis

 13. Latvijā neviens netaisās novest valsti līdz karam!!! Latvija nevienam netaisās uzbrukt!!! Bet, ja austrumos ir neadekvāts trakais, kas taisās uz karu un to arī dara, tad ko citu darīt, ja ne būt gatavam uz vissliktāko? Atdot Daugavpili, Rēzekni, Ludzu un visu Latgali, lai tikai būtu miers un valsts netiktu novesta līdz karam??? Ir jau daži “gudrinieki”, kas apgalvo, ka ar to austrumu kaimiņu vajag pa labam, vajag izbeigt karu Ukrainā u.tt. Tikai tas austrumu kaimiņš grib savāk pēc iespējas vairāk teritoriju (t.i., atjaunot PSRS), tikai tad viņš nekaros un būs par mieru!!! Lūk, tādā pasaulē dzīvojam!

  6
  3
 14. Pašvaldība jāsūta uz ēnu dienām kādā Ukrainas piefrontes pašvaldībā.Vismaz uz mēnesi, ziemā.

 15. rakstītājam atkal nakts murgos Putins uzmācies , un sastāstījis pilnu galvu , ko viņš grib un ko darīs .

 16. Jā, jā, putins jau neko! Pirms iebrukuma Ukrainā arī ar putām uz lūpām gan viņš, gan tādi, kā tu stāstīja, ka nevienam netaisās uzbrukt un visus citus par kara kurinātājiem sauca!

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.