Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā par 6,7 miljoniem eiro būvēs 60 zemas īres maksas dzīvokļus

Bauskā par 6,73 miljoniem eiro plānots uzbūvēt 60 zemas īres maksas dzīvokļus, portālu informēja finanšu institūcijas “Altum” pārstāve Sandra Eglīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada dome pagājušā gada maijā pieņēma lēmumu nodot atsavināšanai zemes gabalu 6 167 kvadrātmetru platībā Bauskā, Ceriņu ielā 8.

Izvērtējot minētā zemesgabala izmantošanas iespējas un pašvaldības pienākumu veicināt
dzīvojamā fonda veidošanu, pašvaldība konstatēja, ka lietderīgākais zemesgabala izmantošanas
veids būtu jaunas zemas īres maksas dzīvojamās mājas būvniecība, lai ar mājokļiem nodrošinātu
mājsaimniecības, kuru ienākumu līmenis nedod iespēju īrēt kvalitatīvu mājokli uz tirgus
nosacījumiem.

Bauskas novada pašvaldība sagatavoja izsoles noteikumus ar nosacījumu- uzbūvēt zemas īres maksas dzīvojamo māju ar kopējo platību ne mazāk kā 2500 m² (ne mazāk kā 50 dzīvokļi) un nodot to ekspluatācijā divu gadu laikā pēc nekustamā īpašuma pirkuma līguma noslēgšanas. Ja trīs gadu laikā pēc nekustamā īpašuma pirkuma līguma noslēgšanas nav izpildīts minētais nosacījums, nekustamais īpašums bez atlīdzības ir nododams atpakaļ Bauskas novada pašvaldībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Bauskas novada pašvaldības sniegto informāciju pirmā izsole tika rīkota pagājušā gada 13. septembrī, tajā varēja piedalīties pretendenti, kas saņēmuši “Altum” atbalstu. Izsoles sākumcena nekustamajam īpašumam tika noteikta 44 600 eiro. Izsole septembrī noslēdzās bez rezultāta, atkārtotajai izsolei oktobra beigās tāds pats rezultāts. Pēdējā izsole organizēta šī gada 3. aprīlī. Zemgales rajona tiesas informācija liecina, ka šī gada 25. jūnijā Bauskas pilsētas zemesgrāmatas nodaļā iesniegts jauns nostiprinājuma lūgums, pamatojoties uz pirkuma līgumu.

“Altum” pārstāve S. Eglīte pavēstīja, ka Bauskā zemas īres maksas dzīvojamās mājas būvniecības projektu attīsta Ādažu novada SIA “KIK Real Estate Bauska”. “Lursoft” dati atklāj, ka uzņēmums reģistrēts pagājušā gada 21. jūlijā, un tā apmaksātais pamatkapitāls ir 100 000 eiro. Uzņēmuma valdē ir Bauskas novadā jau iepazīti uzņēmēji. SIA “KIK Real Estate Bauska” valdes locekle ir Ilona Kazāka, bet valdes priekšsēdētājs ir Kaspars Kazāks.

Ilona un Kaspars Kazāki Bauskas novada pašvaldības specbalvu saņemot 2016. gadā. Foto: Bauskas novada dome

Iepriekš Kazāki bija piena pārstrādes uzņēmuma “Baltic Dairy Board” lielākie īpašnieki (2021. gada sākumā 51% piederēja Kasparam Kazākam, 20 % Ilonai Kazākai, 10% komandītsabiedrībai “ZGI-3”, pārējās daļas Krievijas pilsoņiem Sergejam un Anastasijai Regukhiem).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādināsim, ka SIA “Baltic Dairy Board” (iepriekš “Sigilo KV”) 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu “Bauskas piens” un sāka būvēt piena rūpnīcu. “Baltic Dairy Board” rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī un uzsāka inovatīvu produktu ražošanu.  Vēsturiski lielāko apgrozījumu uzņēmums sasniedza 2017. gadā – 19,5 miljonus eiro, taču jau gadu vēlāk tirgus sašaurināšanās dēļ tas saruka līdz 880 tūkstošiem eiro.

2018. gada sākumā Bauskas uzņēmums paziņoja, ka vairs neiepirks pienu no zemniekiem, bet vēlāk pret to tika ierosināta maksātnespējas lieta. Savukārt 2019. gadā uzņēmumam tika ierosināts tiesiskās aizsardzības process, kas vēlāk tika izbeigts.

2021. gada aprīlī par SIA “Baltic Dairy Board” lielāko īpašnieku kļuva Lietuvā reģistrētais piena pārstrādātājs “Vilkyškiu pieninė”, kam tobrīd piederēja 70 %, bet 30% piederēja SIA “KIK Asset Management”, kuras īpašnieki ir Kaspars Kazāks (63,33%) un Ilona Kazāka (36,67%). Savukārt 2023. gadā “Vilvi Group” piederošais uzņēmums “Vilkyškių pieninė” no SIA “KIK Asset Management” iegādājās atlikušo SIA “Baltic Dairy Board” akciju daļu (30%). SIA “Baltic Dairy Board” pagājušajā gadā strādāja ar 15,416 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 3,3 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās vairākkārt un sasniedza 617 797 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ādažos reģistrētais uzņēmums SIA “KIK Asset Management” 2023. gadā strādāja ar 718 034 eiro apgrozījumu, bet uzņēmuma peļņa bija 195 436 eiro.

Neoficiāla informācija liecina, ka attīstītāji – SIA “KIK Real Estate Bauska” par daudzdzīvokļu nama būvnieku izvēlējušies vietējo būvnieku – SIA “Benson Industry”. Šis pats būvuzņēmējs bija piesaistīts Bauskas piena kombināta pārbūvei. “Lursoft” dati liecina, ka iepriekš būvkompānija piederēja Kasparam Kazākam, bet vēlāk tā pārgāja Daiņa Bensona īpašumā.

Valmiera īres namu būvniecībā Latvijā savā ziņā ir pionieris, jo, lai risinātu samilzušo mājokļu problēmu, vietā, kur jau šogad taps jaunie nami, jau ir uzbūvēti divi pirmie īres nami. Foto: Publicitātes foto

“Altum” noslēgusi līgumu par zemas īres maksas mājokļu būvniecību ne tikai Bauskā, bet arī Tukumā un Jelgavā, kopējā summa ir 22 miljoni eiro. Valmierā zemas īres maksas daudzdzīvokļu divu ēku būvniecība uzsākta jau piektdien, 5.jūlijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemas īres maksas namu programma Latvijā tiek īstenota pirmo reizi, ņemot par piemēru citās Eiropas valstīs, tostarp Nīderlandē, Vācijā, Austrijā, Polijā un citur, veiksmīgi realizētos projektus jau vairāk nekā 100 gadu garumā. Programmas mērķis ir veicināt reģionos mājokļu pieejamību tām ģimenēm, kas nevar atļauties īrēt dzīvokli par tirgus noteiktajām cenām.

“Latvijā ir akūta mājokļu pieejamības problēma, kas būtiski ietekmē tautsaimniecības attīstību un valsts labklājības celšanos. Vislielākais mājokļu trūkums ir reģionos ar pieaugošām un konkurētspējīgām nodarbinātības iespējām. Problēmas risināšanai svarīga ir arī kvalitatīvu un energoefektīvu īres platību piedāvājuma palielināšana par pieejamām cenām. Nepietiekamais piedāvājums traucē uzņēmējdarbībai nodrošināt nepieciešamos darbiniekus un speciālistus, tāpēc, ieviešot programmu, tiek risināta vēl viens būtisks šķērslis reģionu ekonomikas attīstībai,” pauž ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka uz zemas maksas īres dzīvokļiem varēs pretendēt iedzīvotāji, kuru ienākumi nepārsniedz konkrētu slieksni atkarībā no cilvēku skaita mājsaimniecībā, piemēram, pretendējot uz divu istabu dzīvokli, kopējie bruto ienākumi nedrīkst pārsniegt 2 437 eiro. Savukārt īres maksa nedrīkst būt augstāka par 6,39 eiro kvadrātmetrā, ko iespējams indeksēt katru gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan sākotnēji šķiet, ka īres maksa ir augsta, taču kritēriji un kvalitātes prasības tajos noteiktas ļoti augstas, nami būs energoefektīvi, līdz ar to īrniekiem būs zema maksa par apkuri.

Bauskas novada dome 2023. gada 29. jūnijā apstiprināja saistošos noteikumus “Par dzīvokļu izīrēšanas kārtību zemas īres dzīvojamās mājās Bauskas novadā”.

Saskaņā ar noteikumiem lēmumu par reģistrēšanu, atteikumu reģistrēt, izslēgšanu no reģistra un dzīvokļu izīrēšanu pieņem pašvaldības dzīvokļu komisija. Iesniegumu pieņemšana reģistrēšanai zemas īres mājokļa rindā sākas, kad attīstītājam tiek apstiprināts projekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts prioritārā kārtā reģistrēt mājsaimniecības, kurās vismaz viens no pilngadīgajiem ģimenes locekļiem ir kvalificēts speciālists, kas nodarbināts valsts pārvaldē, pašvaldības iestādēs vai attīstības programmā ietvertajās nozarēs. Prioritāte tiek piešķirta arī mājsaimniecībām, kurās ir bērni līdz 24 gadu vecumam, kas iegūst izglītību, un mājsaimniecībām, kurām pašvaldības teritorijā nav dzīvošanai piemērotu telpu.

Mājsaimniecībai, kas vēlas īrēt dzīvokli, jāiesniedz pašvaldībā rakstveida iesniegums ar visu mājsaimniecības locekļu parakstiem, norādot nepieciešamo informāciju, un jāpievieno izziņas par ienākumiem un nodarbinātību. Dzīvokļu komisija pārbaudīs iesniegtos dokumentus un, ja nepieciešams, pieprasīs trūkstošo informāciju. Pēc visu dokumentu saņemšanas komisija viena mēneša laikā pieņems lēmumu par reģistrēšanu vai atteikumu reģistrēt.

Dzīvokļi tiks izīrēti reģistrētajām mājsaimniecībām pēc iesniegumu saņemšanas prioritārā secībā. Ja nav reģistrēta neviena prioritārā mājsaimniecība, brīvo dzīvokli piešķirs nākamajai reģistrētajai mājsaimniecībai. Mājsaimniecība tiek izslēgta no reģistra, ja tiek saņemts iesniegums par izslēgšanu, konstatēts, ka tā neatbilst prasībām, vai nav noslēgusi īres līgumu noteiktajā termiņā.

Mājsaimniecība, kas jau īrē dzīvokli, var to apmainīt pret lielāku vai mazāku, ja ir brīvs dzīvoklis vai ir vienojusies ar citu īrnieku par maiņu, ja nav īres un pakalpojumu maksājumu parādu.

Bauskā īres dzīvokļu piedāvājums ir ļoti skops. Sludinājumu portālā ss.lv pieejami vien daži piedāvājumi. Pēdējā daudzdzīvokļu ēka, kas uzbūvēta Bauskas pilsētā atrodas Mazajā Salātu ielā 4, te par 79 kvadrātmetru dzīvokļa īri mēnesī tiek prasīti 400 eiro.

Nekustamo īpašumu aģentūras “Latio” darījumu vadītāja Inese Štorha stāsta, ka nekustamo īpašumu tirgus Bauskas novadā pērn palēninājies. Galvenais iemesls tam bija Eiropas cīņa ar inflācijas pieaugumu, kā arī EURIBOR likmes kāpums.

2023. gadā darījumu skaits  ar dzīvokļiem un privātmājām Bauskas novadā kopumā ir samazinājies par 11%, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā, bet kopējā darījumu summa Bauskas novadā samazinājusies par gandrīz piektdaļu. Dzīvokļu segmentā lielākais samazinājums bijis Bauskā, Iecavā un Iecavas pagastā. Turpretī Vecumnieku pagastā strauji pieaudzis notikušo darījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem gadiem.

“Iedzīvotāju nepieciešamība pēc mājokļiem nav sarukusi, ir pieaudzis pieprasījums pēc īres mitekļiem. Pieprasīti uz īri ir gan dzīvokļi, gan privātmājas. Bauskas novadā pieprasījums ir ievērojami lielāks par piedāvājumu. Īres namu izveide varētu ilgtermiņā nodrošināt dzīves vietu daudzām ģimenēm, jo bieži vien īrnieki saskaras ar problēmu, ka īres līgums tiek lauzts. Pašvaldības īres namos šie abi aspekti atkristu un daudzas saimes varētu izmantot iespēju īrēt dzīvokļus ilgtermiņā. Tas gan varētu nedaudz ietekmēt īres tirgu. Pieņemu, ka varētu sarukt pieprasījums pēc privātpersonām piederošajiem īres dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī, līdz ar to šādiem dzīvokļiem varētu samazināties prasītā īres maksa vai tie varētu nonākt pārdošanā,” spriež I. Štorha.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (43)

  1. Īres maksa nedrīkst būt augstāka par 6,39 eiro m2 un vai tā ir zema cena? Nabagie jau tāpat nevarēs izīrēt.

    25
    2
  2. Nu tad jau 2 istabu dzīvokļa ar 50 kvadrātmetriem īres maksa pa 6 eiro kvadrātmetrā sastādīs 300 eiro ,un tas skaitās lēti ,tur jau pat zirgam jāsmejas .

    40
    6
  3. Nu kādi Tev miljonāri? Tu apjēdz, ko runā. Ja attīstītājs pārdotu dzīvokļus par tirgus cenām, varbūt turība rastos. Taču bankas ir ļoti piesardzīgas un reģionos kredītus tik viegli nedod un prasa ievērojamu līdzdalību,kur garantija, ka dzīvokļus nopirks..
    Attīstītājus mulsina arī tas, ka dzīvokļu rindu veido pašvaldība, viņš pats savus klientus nevar pa taisno ielaist. Turklāt šajā gadījumā kā piekļūs pie šīs mājas? Te tak ir pļava, cik vēl pašvaldība ieguldīs pievelkot komunikācijas, izbūvējot ceļu?
    Valmierā būvēs divus namus. Tur galvenais mērķis ir ar īres namiem piesaistīt cilvēkus, kas strādātu vietējos ražošanas uzņēmumos, kas ir Valmieras ekonomikas mugurkauls. A kas ir Bauskas novada ekonomikas mugurkauls- Bauskas novada dome un tās kapitālsabiedrības?

    27
  4. Cik dzīvokļu ir domes remontētajā infekcijas slimnīcā un cik miljonus dome samaksāja par esošas ēkas remontu? Kāda ir īres maksa par m2 šajos dzīvokļos? Tur ir pat auto lādēšanas stacija.
    Jaunajā ēkā arī būs auto lādēšana? Vai paredzētās 60 dzīvokļu ēkas miljonos ietilpst arī ārējie inženiertīkli, auto stāvlaukums ar stāvvietu katram dzīvoklim, bērnu laukums, slēgta atkritumu novietne, apstādījumi, žogs, barjera, pievadceļš, ietve? Ja nē, no kādas naudas to apmaksās?

    8
    1
  5. Ja māja būs patiesi energoefektīva, bet ar labu ventilāciju (rekuperāciju), tad komunālie maksājumi būs zemi un tas kompensēs lielo īres maksu. Bet tas nebūs ilgi jo mums ir komunālserviss.

    14
    1
  6. Būs viss ko vēlies+helikoptera laukums,šveicars,sargs ar suni un kapsēta arī blakus ja nu kas.

    15
    5
  7. Zeltiņš un Co bija pēdējais, kas te kaut ko uzbūvēja un maksātnespēja bija klāt. Tagad nekustamo īpašumu tirgu Bauskā pārvalda Čibers un otrs magnāts SIA “Gaujas tūre”, kas ir Smetera personā. Šamējie skatos izsolē nopirkuši arī bijušo Īslīces pansionātu un ss.lv jau bija sludinājums par tālākpārdošanu, kaut kā viņu Lakāju ielas apbūves gabalu projekts ar iesūbējis. Tagad cerība uz attīstību aizaugumā, kad izbūvēs Pilskalna ielas pagarinājumu droši vien izkustēsies šie gabali.

    13
    1
  8. Nu apmaksās no tavas nodokļu naudas, vai tad nav skaidrs 🙂 Bauskas novads ir bagāts kā vēl nekad. Okamnis rauš sev plusiņus nākamajām pašvaldību vēlēšanām, uzbūvēs īres namu, apvedceļu, atpūtas parku tikai ledus halles un koncertzāles iztrūkst 🙂

    15
  9. neaizmirsīsim, ka Latvijā bez milzīga skaita no “rokas mutē” dzīvojošo ir arī krietns pulciņš miljonāru ar “darbošanās vēsturi” līdzīgu šeit aprakstītajam pārim. Un tie pieejamie miljoni drīzāk tiks novadīti šādu un līdzīgu uzņēmēju kabatās, bet iznākums- par miljoniem, iespējams, lētāki dzīvokļi padsmit ģimenēm. Vai valstij nevajadzētu rīkoties tā, lai strādājošais ar savu algu varētu paši apmaksāt ģimenes vajadzībām saprātīgu dzīvokli, nevis simtiem miljonu atdot “fīrmaņiem” pāris simtu šādu it kā lētu dzīvokļu uzbūvēšanai valstī? Paskatieties, kas notika ar it kā lēto dzīvokļu iekārtošanu bijušajās kf “Zemgale” kopmītnēs? Kas tajās tagad dzīvo un, vai dzīvoklis tur tiešām lētāks nekā līdzīga izmēra miteklis tāda paša projekta ēkā citur pilsētā?

    19
    2
  10. Nu, jā, izskatās jau pēc shēmošanas. Attīstītājs būvniekam gan jau norādīs, kādus darbus izdarīt, bet kādus neizdarīt, bet tāmē ielikt vai citas shēmas pielietos, bešā jau nepaliks. Un kur tad te tik daudz mediķu, skolotāju un citu darboņu, kas akūti grib savu dzīvokli īres mājā?

    10
    2
  11. Bauskā tikai viens uzņēmums “Zemgales finanšu un investīciju kompānija” ir uzbūvējis jaunus daudzdzīvokļu namus. Ne tikai Mazajā Salātu ielā, bet arī Zemgaļu ielā 30. SIA “Zemgales finanšu un investīciju kompānijā” darbojās Jānis Zeltiņš, Jānis Ozols un līdzīpašnieks Ingus Krots. Dzīvokļu cena 2008.gadā bija sākot no 30 tk latu ar pilnu apdari. Bija viņiem plāns arī par biznesa un darījumu centru Upmalas ielā. Taču nāca dižķibele. Tiesas procesa aprakstā 2014.gada 3.februārī /pers.B/ iesniedza Rīgas rajona tiesā pieteikumu par fiziskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanu. Pieteikumā norādīts, ka 2007.gada 3.aprīlī starp parādnieku un AS „Trasta komercbanku” tika parakstīts galvojuma līgums, saskaņā ar kuru parādnieks galvoja par SIA „Zemgales finanšu un investīciju kompānijas” uzņemtajām parādsaistībām. Parādnieks ir saņēmis Latvijas Komercbanku asociācijas šķīrējtiesas spriedumu no 2013.gada 7.novembra, saskaņā ar kuru parādnieka neizpildītās parādsaistības pret AS „Trasta komercbanku” sastāda Ls 1 850 520,26. Parādniekam no 2009.gada samazinājās ienākumi, līdz ar to nebija iespējas segt ikmēneša kredīta maksājumus pilnā apmērā un kreditors pieprasīja visu aizdevuma atmaksu. Parādniekam nav ikmēneša ienākumi tādā apmērā, izņemot līdzekļi administratora atlīdzībai, lai dzēstu uzņemtās saistības pilnā apmērā. Visu
    termiņā neizpildīto saistību kopējā summa uz pieteikuma iesniegšanas brīdi sastāda 2 633 053,11 euro, bet uz lietas izskatīšanas
    dienu šī summa var palielināties, jo kreditoru aprēķinātie soda procenti saskaņā ar Maksātnespējas likuma 134.panta 2.dalas
    3.punktu apstājas tikai pie maksātnespējas procesa pasludināšanas. Parādsaistības kopā ir lielākas par 7114,00 euro un atbilst
    Maksātnespējas likuma 129.panta 1.daļas 1.punktā minētajai pazīmei. Parādniekam pieder kapitāla daļas SIA „/nosaukums/” un SIA
    „/nosaukums/”. Parādniekam nepieder transportlīdzekļi, nekustamie īpašumi, akcijas un vērtspapīri. Parādniekam nepieder cita
    manta (izņemot Maksātnespējas likuma 128.panta ceturtajā daļā minētā manta), manta citā kopīpašumā un manta laulāto kopīgajā
    mantā. Parādnieks sastāv laulībā, laulības līgumi nav noslēgti. Parādniekam uztura līgumi nav noslēgti. utt.
    Tātad kredītu paņēma, kur nauda palika. Zeltiņš prasmīgi attīstīja Vizulo, bet Krotam ir Mogo fitnesa centrs, bet nekustamajos īpašumos redz vairs intereses nav.

  12. pēc mūsu likumiem, prioritāri uz “zemas cenas” dzīvojamo platību var pretendēt mājsaimniecība, kurā ir vismaz viens bērns līdz 24 gadu vecumam un vismaz viens no ģimenes locekļiem strādā algotu darbu pašvaldības vai valsts iestādēs. Varbūt, ar šo ir daudz kas pateikts?

    11
  13. ja “padomju laikā” ik vienā jaunuzceltajā daudzdzīvokļu namā dzīvokļu saņemšanai prioritāte bija iebraucējiem no “plašās padomju dzimtenes”, tad tagad, “Vienotības”, “Jaunās vienotības” laikā viena no prioritātēm ir nodrošināt ar zemas īres cenas dzīvokļiem “nabadziņus” no valsts un pašvaldības iestādēm. It kā “tirgus ekonomika” , it kā “attīstītā sociālisma” laiki, kurš gan to sapratīs milzīgajā pieņemto likumu gūzmā?

    11
    1
  14. Varētu būt, ka ēkas pašizmaksa būs apmēram 4,5-5 miljoni , ja būs jau aprobēts Rīgas projekts un roku piešāvuši būvnieki.

  15. “Smaržo” pēc kārtējā NA naudas projekta. Vai kādam vēl ir kaut kas jāskaidro par NA saimniekošanu? Domājiet, domājiet par “batjkas” biedriem. Vēlēšanas nav tālu.

    13
    2
  16. Zemas īres dzivokli nenozīmē ka tie būs tā kā ka līdz šim tika izīrēti dzīvokļi no pašvaldības. Šajā jautājumā arī ir veiktas izmaiņas ko var atrast bauskas novada majas lapā. Turpmāk summa palielināsim pēc jaunās sistēmās. Ir arī atbalsta sistēma kurai var pieteikties ja atbilst piemēram daudzbērnu ģimenēm utt.

  17. Valmierā Altum finansētās ēkas jau ir izbūvētas. Būvnieks ir SIA “Monum”, pasūtītājs ir Valmieras pašvaldība. Bauskas variantā pašvaldība nez kāpēc iesaista šaubīgas piena nozares personas, kas apkrāpa cilvēkus un pārdevās lietuviešiem. Kāpēc pašvaldība iesaista lieku starpposmu, nevis pati veic pasūtītāja funkcijas? Ir skaidrs, ka šis pāris nav būvfirma. Kas viņi ir? Varbūt shēmas realizētāji? Šādu personu iesaistīšana paver plašas iespējas dažādiem variantiem, bet pašvaldība mazgās rokas nevainībā. Var būt labi noslēpta korupcija, nekvalitatīva būvniecība, Altum līdzekļu piesavināšanās vai izlietošana ne būvniecībai. Ja tā visa nebūs, tad pašvaldībai laikam nav cilvēku, kas spēj veikt pasūtītāja funkcijas.Par ko mēs viņus algojam?

    12
    1
  18. KIK REAL ESTATE BAUSKA ir nopirkuši no pašvaldības zemesgabalu, uz kura par ALTUM naudu būvēs dzīvokļu ēku.
    Dzīvokļu ēka tātad piederēs KIK REAL ESTATE BAUSKA.
    Valmierā pasūtītājs un māju īpašnieks ir pašvaldība. Ja kādam ir cita ticama informācija, lūdzu publicējiet.
    KIK REAL ESTATE BAUSKA nav būvkomersantu reģistrā, tā nav būvfirma, bet ir starpnieks, lieks posms, kas patērēs lieku ALTUM naudu.
    Jautājumi.
    Kāpēc pašvaldībai nevajag māju pašvaldības īpašumā un pārvaldībā?
    Kāpēc pašvaldība pati negrib būt pašvaldības ēkas pasūtītājs?
    Kā pašvaldība ilgtermiņā spēs ietekmēt un uzspiest KIK REAL ESTATE BAUSKA savu gribu attiecībā uz tā saukto dzīvokļu rindu?
    Vai šī starpniekfirma un vēl neuzceltās ēkas īpašnieks neaizies pa “piena ceļu”? Ēka būs tādā pašā statusā kā pārdotais piena cehs.

    16
    2
  19. Vissaprātīgāk būtu pašvaldībai nopirkt no Valmieras pašvaldības Valmierā uzbūvēto ēku projektu, nolīgt to pašu MONUM, pašiem veikt pasūtītāja funkcijas. Ja pašiem nav speciālistu ( brīnumi gan!) , paprasiet padomu Valmieras pašvaldībai.

    13
  20. Kaspars Kazāks un Ilona Kazāka nav atrodami Latvijas Būvspeciālistu reģistrā, viņu KIK REAL ESTATE BAUSKA nav būvfirmu reģistrā. Viņi ir uzbūvējuši kaut vienu 60 dzīvokļu ēku? Par kādu summu? Kāpēc pašvaldība 6,7 miljonu ēkas būvi neatdeva kaut vai SIA “KVĒLE”, kas arī ir vietējie uzņēmēji, nodarbojas ar inženiertīkliem un vispārējo būvniecību. Bauskā ir arī citi ar būvniecību saistīti uzņēmumi ar attiecīgiem speciālistiem.
    Laikam bija vajadzīgi ar miljoniem šādiem un tādiem saistīti pašvaldības privātie “partneri”.
    Kur ir pašvaldības konkurss par tiesībām būvēt 6,7 miljonu ēku? Nevis konkurss par zemesgabala pirkšanu, bet konkurss par 6,7 miljonu ēkas būvniecību?

    11
    1
  21. vai tad pirms laulības slēgšanas kāds no partneriem izsludina konkursu otram partnerim? Vai tad pašvaldībā ir savādāk, kad tik labi iesākumā abiem, tiesāšanās sākas vēlāk….

  22. Kazāki ir tikai attīstītāji, viņi piesaistīs būvnieku, gan jau pietuvinātu.

  23. Attīstītājs faktiski ir būvniecības ģenerāluznēmējs. Lai šos darbus veiktu kvalitatīvi ir jābūt būvinženiera izglītībai un pieredzei. Var nebūt izglītības un pieredzes, bet tad tāds attīstītājs nesapratīs ko saka būvnieks. Būvnieki ļoti mīl neprofesionāļus un vienkārši muļķus pasūtītāja lomā. Tie ir ideāli objekta sadārdzināšanai. Nav muļķi, jūs teiksiet, bet BIS nav ne
    viņu firmas, ne pašu kā būvspeciālistu. Interesanti gan, ka piena lietas jaunizceptajiem būvniekiem galīgi negāja, bet lietuviešiem iet no rokas. Un ko tad pašvaldība ar savu būvniecības departamentu? Bail no piecu stāvu ēkas? Nav zināšanu un pieredzes? Vai ir smalki izplānota shēma?

    8
    1
  24. Ja projektu ar pašvaldības deleģējumu īsteno privātais attīstītājs, būtisks ir jautājums par pašvaldības gatavību iesaistīties ārējo inženiertīklu un piegulošās infrastruktūras izbūvē, tādējādi uzņemoties daļu finansiālā sloga. Nepārprotami vajadzīgas komunikācijas, ja uzņēmējs grib būvēt zemas īres cenas dzīvokļus, tad izdevumiem jābūt pēc iespējas mazākiem. Pašvaldībai vajadzētu līdz tam zemesgabalam pievilkt komunikācijas un izbūvēt ielu. Ja tā visa nav, tas sadārdzina projektu.
    Pašlaik viena pārdodamā vai izīrējamā kvadrātmetra būvniecības izmaksas, neskaitot projektēšanu, zemesgabala iegādi, ārējo tīklu izbūvi, labiekārtojumu, maksu par finansējumu, projekta vadību u.tml., ir aptuveni 1400 eiro. Citi jau rēķina sadārdzinājumu un sanāk 1800 eiro. Ja piesaista klāt visas saistītās izmaksas tad tur nekas nesanāk.

  25. Pieņemot, ja ēka būs 2400 m² AI izrēķināja: Pamatbūvniecība: €4,32 miljoni līdz €7,2 miljoni.
    Interjera apdare: €240 000 līdz €720 000.
    Mēbeles: €240 000 līdz €360 000.
    Sadzīves tehnika un aprīkojums: €120 000 līdz €240 000.
    Papildu ērtības: €50 000 līdz €100 000.
    Kopējās aptuvenās izmaksas
    Minimālās kopējās izmaksas: €4,97 miljoni.
    Maksimālās kopējās izmaksas: €8,62 miljoni

    1
    1
  26. Ēkas platība 60 dzīvokļu mājai būs apmēram 4400m2. Nevis dzīvokļu, bet ēkas platība pa visiem stāviem kopā, ieskaitot pagrabstāvu pa ārējo perimetru. Ēkas platība nekad nav vienāda ar dzīvokļu platību. Katrs ēkas m2 maksā naudu.

  27. Valmierā pie jau uzbūvētajām īres mājām ir pagalmi ar marķētām autostāvvietām, bērnu rotaļu laukums, ērti kopjami apstādījumi ar liela auguma koku stādiem, ietves, varbūt vēl kas pa auto logu nepamanīts.

  28. Bauska nav maksatspejiga publika, ko sitadi nami tur daris? tiem kas nevar atlauties nopirkt bus jaire?

    3
    2
  29. 2018. gadā Valmierā tapa pirmie divi īres nami. Toreiz tā bija pašvaldības iniciatīva – pierādīt, ka arī reģionos ir liela nepieciešamība pēc dzīvojamā fonda. Vien dažu mēnešu laikā visi 150 dzīvokļi bija aizpildīti, aizvien cilvēki stāv rindā, lai tiktu pie dzīvojamās platības šajās ēkās. Šoreiz jaunie īres nami top jau ar būtisku valsts atbalstu, kā zemas īres maksas dzīvokļi. SIA “Valmieras namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Andris Kabraks: “Tehnoloģijas praktiski tādas pašas. Jau esošajos īres namos mums ir zemākie komunālie maksājumi pilsētā. Tāpēc ir pamats domāt, ka arī jaunajos īres namos būs tieši tāpat.”

    Projekta kopējās izmaksas ir 12,1 miljons eiro, no kuriem finanšu institūcijas ALTUM aizdevums ir 11,61 miljons, kas pašvaldībai jāsedz 30 gadu laikā. Taču, veiksmīgi uzceļot īres namus, valsts segs līdz pat 30% no projekta izmaksām. Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks vērtē, ka, ja nebūtu šadas propgrammas, pilsēta nevarētu turpināt sekmīgi attīstīties. Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: “Valmierā ražošana ir galvenā prioritāte, jo no kopējās radītās vērtības ražošanas uzņēmumi ienes pusi mūsu teritorijā. Būtiski, ka mēs uzklausām ražotājus, ražotāji vienmēr ir sūdzējušies par darba spēka trūkumu un vienmēr saka, lai radām vietas, kur cilvēkiem dzīvot.”

    Izvērtējot, kāds ir pieprasījums pēc dzīvojamās platības jau esošajos īres namos, pieņemts lēmums jaunajā projektā būvēt 52 divistabu dzīvokļus, 58 trīsistabu un 10 četru istabus dzīvokļus. Kabraks: “Kopā būs 120 dzīvokļi, katrā mājā pa 60 dzīvokļiem. Programma jau to iezīmē, ka šie ir zemas īres maksas dzīvokļi, līdz ar to visu potenciālo īrnieku ienākumu līmenis būs stingri noteikts, kuri var kvalificēties attiecīga istabu skaita dzīvoklim.”

    Piemēram, pretendējot uz divu istabu dzīvokli, kopējie ienākumi nedrīkstēs pārsniegt 2437 eiro. Savukārt īres maksa jaunajos namos būs aptuveni seši eiro kvadrātmetrā.

    Kabraks: “Ceru, ka tie būs jaunie speciālisti un tāda veida cilvēki. Es noteikti negribētu, lai šī taptu kā tāda sociālā māja. Jo mums kā pilsētai ir vajadzīgas jaunās darba rokas, jaunie speciālisti. Šis viņiem būtu kā labs starta variants, kur iegūt mājokli.”

    Jauno īres dzīvokļu būvniecību veic SIA “MONUM”, kurš Valmierā būvējis arī iepriekšējos īres namus. Paredzēts, ka nākamā gada februārī iedzīvotāji varēs pieteikties īres tiesību rindā, savukārt pirmie īrnieki jaunajos dzīvokļos varēs svinēt 2025. gada Ziemassvētkus.

  30. Bauskas 10-12 km rādiusā ir daudz puspamestu un pamestu daudzstāveņu. Nerodas nekādas idejas?

  31. Interesanti, kāpēc Valmierā ir darbavietas? Varbūt komentētājs, kas izsmeļoši aprakstīja māju būvniecību Valmierā, varētu saprotami definēt kāpēc Valmierā ir darbs, laikam arī pieklājīgi atalgots?

  32. KIK REAL ESTATE BAUSKA ir izkonkurējusi Čiberu? Čibers vairs nebūs pašvaldības “partneris”?

  33. Kurš gan negribētu lai valsts no ALTUM kredīta 6,7 miljoniem noraksta 30 procentus? Pašvaldība laikam negrib, bet KIK REAL ESTATE BAUSKA laikam grib.

  34. Neaizmirstiet pirmajā stāvā bērnu ratiņu telpu ar ventilāciju. Lifta nebūs, nav jau “Rundāles avoti”.

  35. bet, cik valstī ir to, kuri godīgi maksā nodokļus, bet viņiem mūža garumā nenoraksta ne ko? Vien “savlaicīgi” ceļ nodokļus, cenas un jeb kādā veidā mēģina no Tevis paņemt pēc iespējas vairāk. Kādēļ tā, nu ,laikam, tādēļ, lai citiem algu palielinājums pienāktos pēc likuma, tāpat arī dzīvojamā telpa par pazeminātu īres maksu un kas tik vēl nē, ja skatāmies tos ‘bonusus”, kas pienākas tā saucamajiem kalpotājiem. Vai tikai tie kalpotāji nav tie, kas ar saviem nodokļiem šiem “kalpotājiem” nodrošina tos ar likumu noteiktos bonusus?

  36. Paldies Kazākiem,ka uzbūvēja pienotavu un radīja daudz labi apmaksātu un patīkamu darbavietu Bauskas iedzīvotājiem, šādas darbinieku telpas (dušas,wc un citas telpas) ir pateicoties viņu iniciatīvai !!! …. bet biznesā ir kā pa viļņiem, un neparedzami 🙁
    No sirds novēlu veiksmi šajā jaunajā projektā, lai Jums izdodās mūsu pilsētu papildināt par vēl vienu skaistu objektu , kas cerams piesaistīs darbaspēku uz mūsu pilsētu,- tādejādi ļaujot paplašināt ražotnes gan Bauskas alum,Kronim, BDB, un vēl kaudzei uzņēmumu !!!! Savukārt mūs “vietējos” gribu pamudināt izturēties ar izpratni būvniecības laikā, mēģināsim kā vien varam atbalstīt(vai vismaz kokus spieķos nelikt 🙂 ) šos uzņēmējus kas nākuši no mūsu novada!!!!

    Veiksmi, izturību un Paldies par Jūsu uzņemību !

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.