Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā policija pieķer trīs šoferus bez tiesībām

Profilaktiskajos ceļu satiksmes uzraudzības pasākumos laikā no 23. līdz 26. februārim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas kopumā pārbaudīja ap 880 transportlīdzekļu vadītājus Bauskā, Jelgavā, Aizkrauklē, Dobelē un Tukumā, konstatējot vairākus autovadītājus bez tiesībām vadīt transportlīdzekli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fiksēti arī tādi pārkāpumi kā automobiļa vadīšana, nepiesprādzējoties ar drošības jostu, konstatēts šoferis alkohola reibumā, arī dalība ceļu satiksmē bez OCTAS un citi pārkāpumi. Valsts policija regulāri veic šāda veida profilaktiskos uzraudzības pasākumus ceļu satiksmes jomā, un tie sagaidāmi arī turpmāk dažādās vietās un laika periodos, informē Ilze Jurēvica, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece.

Pagājušajā nedēļā, 23. un 24. februārī, Jelgavā un Bauskā kopumā pārbaudītas teju 430 automašīnas. Jelgavā pārkāpumi netika konstatēti, savukārt Bauskā fiksēti trīs autovadītāji bez tiesībām piedalīties ceļu satiksmē, proti, konstatētas divas personas, kurām nav transportlīdzekļa vadītāja apliecības, un viena persona, kura vadīja transportlīdzekli ar nederīgu vadītāja apliecību, tāpat fiksēts viens šoferis, kurš piedalījās ceļu satiksmē ar neatbilstošu riepu protektora dziļumu automobilim.

Piektdien, 24. februārī, pārbaude veikta arī Aizkrauklē, kur no 76 pārbaudītiem transportlīdzekļiem fiksēti seši pārkāpumi – trīs gadījumos konstatētas personas, stūrējot transportlīdzekli bez vadītāja apliecības, pārējos gadījumos fiksēts viens transportlīdzeklis bez OCTAS, viens bez gaismām un viens autovadītājs, kurš piedalījās ceļu satiksmē bez piesprādzētas drošības jostas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 25. februārī, profilaktiskās pārbaudes ceļu satiksmes jomā veiktas Bauskā, kur no teju 140 pārbaudītiem autovadītājiem konstatēts viens ātruma pārkāpums, un Dobelē, kur no teju 50 pārbaudītiem transportlīdzekļiem fiksēts viens autovadītājs alkohola reibumā.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas profilaktiskos ceļu satiksmes uzraudzības pasākumus veica Jelgavā un Tukumā arī 26. februārī, pārbaudot ap 180 transportlīdzekļu, fiksējot Jelgavā divus pārkāpumus – vienā gadījumā transportlīdzekļa vadītājam nebija drošības jostas, un otrā gadījumā pie stūres bija sēdusies persona, kurai stājies spēkā liegums vadīt transportlīdzekli. Savukārt Tukumā šīs pārbaudes laikā pārkāpumi netika konstatēti. Visos fiksētajos gadījumos atbilstīgi pārkāpumiem sākti administratīvie procesi.

Valsts policija vērš uzmanību, ka šādi profilaktiskie ceļu satiksmes uzraudzības pasākumi periodiski tiek rīkoti dažādās vietās Latvijā un sagaidāmi jebkurā diennakts brīdī arī turpmāk, lai konstatētu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus rūpēs par iedzīvotāju drošību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Ko nozīmē “profilaktiskā pārbaude” ??? Nav policijai tiesību ierobežot personu brīvu pārvietošanos ..vnk tāpat bez iemesla apturēt. Lasām Satversmi!!!

  16
  8
 2. Jā, nedrīkst bez pamatota iemesla apturēt un kaut ko prasīt. Vai nu pārkāpums konstatēts, vai teroristus meklē , tad jā, bet ne jau šitāds proizvols

  13
  7
 3. Arī domāju,ka nevar tā apturēt un biju saīgusi,kad tiku apturēta un apgalvoja,ka tā darīt varot,ha!

  1
  4
 4. ja VP satiksmi uzrauga tikai trīs dienas mēnesī, tad valsts nonākusi līdz tādam līmenim, kad iebraucējiem no citām valstīm šķiet, ka liela daļa no vietējiem vispār brauc bez tiesībām un par satiksmes noteikumos minētajām prasībām vispār neko nav dzirdējuši….

 5. Varētu kādreiz atbraukt uz Misu un paķerstīt jauniešus, kuri neievēro ceļa zīmi nr.533, nr.534, kā arī nr.555 un nr.556. Jau apnikuši ar savu “slidināšanos” pa ceļu, gan dzīvojamās zonas zīmju darbības vietā, gan arī apdzīvotās vietas zīmju darbības vietā.. Pietiekami daudz bērnu staigājas un nevienam netiek dots ceļš, jo redz jauniešiem rindiņā ir “jāslidinās” ar saviem auto.!

  6
  1
 6. Nu ar to slidināšanos ir traki,ne tikai misā,bet ko var gribēt ja trīs reizes mēnesī strādā hih

 7. Strādā katru dienu, tikai “profilaktiskie pasākumi” retāk, kaut vajadzētu tik tiešām biežāk, jo vairākkārt ir arī zvanīts gan Pašvaldības policijai, gan ceļu policijai, bet rezultāts nekāds

  4
  2
 8. Ansis, ieejiet lvportals.lv un palasiet sadaļā “skaidrojumi” kādos gadījumos CP drīks apturēt autovadītājus. 🙂 Tur ir skaidrā latviešu valodā rakstīts, ka VP katru gadu rīko ” reidus”, un tiem ir dažādas tematikas, viena no tām protams ir “reidi,lai pārbaudītu transportlīdzekļu vadītājus ,kas ir alkoholisko vai narkotisko vielu reibumā” .. takā viss ir likumīgi 👍

  5
  4
 9. Nu nu … tas iekšējas lietošanas dokuments un uz pilsoņiem nekādā mērā neattiecas.. tikai uz mentiem pašiem un tas ir zema zema zema spēka papīrītis, kas ir pretrunā ar augstāka spēka tiesību aktiem.
  Likumam ir spēks, nevis kaut kādām s*da intrukcijām!!!

  8
  1
 10. Nevis kaut kādus apšaubāmus reidus rīko, bet varbūt labāk reizi gadā, varbūt vairākas reizes, lai rīko talkas, – būs lielāks pienesums un likumi ievēroti

  7
  1
 11. Transportlīdzekļa vadītājam ir tiesības uzzināt viņa vadītā transportlīdzekļa apturēšanas iemeslu, kā arī tās amatpersonas vārdu, uzvārdu un amatu, kura to apstādinājusi.

  No Ceļu satiksmes likuma
  Ir jābūt apstādināšanas iemeslam, un tas nevar būt kaut kāda profilaktika
  Paskatieties, kā krievijā un ukrainā šos debilos mentus pie vietas noliek. Avots facebook

  10
  3
 12. Vispār jau tie nav kaut kādi tur nepamatoti reidi, un ne tik tie arī nav kaut kādi iekšējie papīrīši un likumi,kurus izdomā policija.

  Ir tāds jēdziens (organizācija) -TISPOL, kas ir eiropas ceļu policijas tīkls. Un tie reidi ir tikai normāla parādība..

  Nav ko braukt neievērojot CSN un likumus. 🙂

  Runājot vēl par to,ka policijas inspektoram ir jāstādas priekšā, tas bez šaubām.. un ja uzskati,ka tevi ir nepamatoti aptur, tad droši var iet uz sev tuvāko VP iecirkni, un mēģināt to apstrīdēt..

  Katrā ziņā es tik izteicu savu viedokli, manuprāt ir forši,ka policija taisa reidus.. agrāk tač arī stāvēja uz ceļiem policija un stādināja auto, un nebij nozīmes kādu, ir aizdomas, var apstādināt..

  Policijā strādājošie nav gaišreģi, un viņi nevar izzīlēt vai tu apvainosies vai neapvainosies par to,ka tevi izvēlējās pārbaudīt kaut vai uz to pašu braukšanu dzērumā…

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.