Sestdien, 7. decembrī, pulksten 17 ar jautru, muzikālu un rotaļīgu pasākumu “Brīnumu lāde” mirdzošā svētku rotā tiks iedegta Bauskas galvenā egle, portālu informēja Bauskas Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Kristiāna Paula Lībiete.
Leģenda vēsta, ka lāde ir piepildīta ar mirdzošajiem zvaigžņu putekļiem, kuri spēj uzburt viskrāšņāko egli. Otrās Adventes priekšvakarā pasaku tēli – lauvēns Simba, briedītis Bembijs un Sniegbaltīte dosies ceļojumā, lai atrastu ne tikai brīnumu lādi, bet arī īpašo sudraba atslēgu, ar kuras palīdzību lādi atvērt un ļaut Bauskas galvenajai eglītei mirdzēt visspožāk. Šajā piedzīvojumā viņiem pievienosies arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, kurš kopā ar pasaku tēliem un apmeklētājiem iedegs Bauskas galveno svētku rotu.
Bauskas Rātslaukumā egle uzstādīta un saposta jau pagājušās nedēļas nogalē. Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska informēja, ka egles un 23 dekoru noma šogad izmaksāja 9999 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.
10 metrus augstā pilsētas egle veidota no mākslīgajām skujām, kas nostiprinātas metāla statīvā, šogad tā rotāta ar dažāda izmēra bumbām zelta un sudraba krāsā, kā arī auksti baltām un silti baltām LED gaismiņu virtenēm, kuru kopējais garums sasniedz 800 metru. Galvenā svētku rota, līdzīgi kā iepriekšējos gados, norobežota ar izgaismotu sētu.
Rātslaukumā novietots arī iespaidīgs dekors eglīšu bumbas formā. Šis lielizmēra rotājums ne tikai papildina svētku noskaņu, bet ir arī īpaša foto vieta, radot unikālas un skaistas Ziemassvētku atmiņas.
Jāmin, ka 2022. gadā pašvaldība izvēlējās par labu egles nomai. Līdz tam pilsētas Rātslaukumā vairākus gadus svētku egle tika veidota no 21 dažāda garuma zaļsvārcēm, sasniedzot 11 metru augstumu. Tai bija klasisks rotājums, idejas autoram bijusi iecere izveidot adītu cimdiņa rakstu.
Jāņem vērā, ka egles iedegšanas pasākuma dienā ap Bauskas Rātslaukumu būs noteikti satiksmes ierobežojumi. No plkst. 15 līdz plkst. 19 satiksmei būs slēgts Rīgas ielas posms no Pasta ielas līdz Kalna ielai, kā arī Pasta iela posmā no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai.
Šito izšķērdību par plastmasu! Īstas egles it kā trūktu mežos. Kur tad tas “zaļais kurss” par dabīgo tie ieturēts? Bet nomāt, tērēt tādas summas jau naski prot, tik vien pasūtīt esot pie datora, nevis uz pašu mežu pilsētas pārvaldniekiem aizbraukt un atvest svētku rotu saviem iedzīvotājiem.
Man viss patīk, ir skaisti un paldies Bauskas pašvaldība, bet nu paskaidrojiet, kāpēc tos burtus Bauska jāliek Rimi pļavā? Fotografējoties tā arī bildē sanāk, ka fonā ir uzraksts Rimi un arī Bauska. Kāpēc nevar tos burtus nolikt rātslaukumā, lai ir aizpildīts laukums un vienota kompozīcija… Drīzāk varēja kā Jelgavā, kur Jelgavas pils kontūra izgaismota izlikta, kas nav nekāda mazā, jo ir ap 20 metru plata un četrus metrus augsta, tad Rimi laukumā bija jāliek lielformāta izgaismota Bauskas pils kontūra, lai to neglīto kasti vispār neredz.
Nē, nu vieni bļauj, ko izcērt mežā egles un pēc tam izsviež mēslainē, otri bļauj, kāpēc plastmaseni liek. Jā, ir mums Latvijā gan šādi, gan tādi piemēri. Nu dārgi jau nemaz nav, jo vēl daudzi dekori iznomāti, un tas ir labi, jo katru gadu tad citi parādās un ir kāds pārsteiguma moments.
Visās normālās pilsētās egli iededz uz pirmo adventi. Pie mums protams, nē. Lauķi it visā.
Cērt egles arī ne uz svētkiem. Egle ir kokmateriāls. Svētku egli pēc tam taču var pārstrādat dēļos – mēbelēs (dārziņu gultām kaut vai), skulptūrās un citos veidos. Nu nemet tādu “atkritumu mēslainē”.
Nekas ka Bauskā iededz otrajā Adventē – uz iedegšanu brauks tūristu bari no citām pilsētām, kur jau iedegtas (hi hi) un būs liels pienesums no ienākumiem veikalos, kad šeit iepirksies iebraukušie.
Bauska salīdzinot ar citām pilsētām ir ļoti švaki izpušķota. Tikai raksta,ka tik un tik ir maksa par nomu utt. Tad kāpēc nevar dzīvu egli nocirst un puskot.
Citās pilsētās kopā ar Ziemassvētku egles iedegšanu ir arī Ziemassvētku tirdziņi un dažādas radošās darbnīcas bērniem, kā arī citas aktivitātes. Bauskā viens un tas pats, būs labi, ja viens tirgotājs ar karstajiem dzērieniem un divi tirgotāji ar mirguļojošiem sūdiem. Pasaku tēlu nodziedās pāris dziesmas, paklanīsies, Okmanis nospiedīs pogu un visi būs stāvus laimīgi. Ā vēl būs iespēja nofotografēties ar priekšsēdētāju un pasaku tēliem.
1.decembris Latvijā ir pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas vieta, kas skaitās sēru diena! Līdz ar to nevajag visiem citiem līdzi lekt un nedēļu vēlāk iedegt svētku egli nav liels zaudējums. Svētki tak vēl priekšā!
Šogad Viļņā, kas pasludināta par Eiropas Ziemassvētku galvaspilsētu, uzstādīta dabīgā egle, simbolizējot ilgtspēju, vienkāršību un ģimeniskumu. Līdz šim Viļņas Ziemassvētku egle bieži tika veidota kā mākslinieciska instalācija, izmantojot mākslīgus materiālus un sarežģītas gaismas dekorācijas. Šogad Katedrāles laukumā izrotāta 27 metrus augsta egle. Atgriešanās pie dabīgā, atspoguļo sabiedrības vēlmi pēc autentiskuma un dabiskuma, īpaši svētku laikā, kad cilvēki tiecas pēc siltuma un patiesām emocijām. Dabīgā egle ar savu smaržu un izskatu rada mājīgāku un tradicionālāku atmosfēru, kas daudziem ir nozīmīga Ziemassvētku svinību sastāvdaļa.
Foršais un Bauskas pašvaldībā tik mīļais cipars. Uzminiet, kāpēc?
Vai tik tas nebūs saistīts ar to, ka līdz 10 naudiņām var “izbraukt” bez iepirkuma?
arī “metinātājiem un gaismotājiem” tomēr savs kumoss no svētku pīrāga tika, vien gribas pajautāt, vai šim, lampiņās ietītajam zaļas plastmasas konusam ir kaut attāla līdzība ar Ziemassvētku egli? Varbūt arī egle gatavota no mūslaiku bērniem “saprotamā veidā”?
un līdzināties, ja ne pašai Jelgavai, tad vismaz Jelgavas novadam ar “iespēju” meklēt naudu tekošo rēkinu nomaksai un domes darbinieku algu izmaksām. Vēl tik tālu mēs neesam tikuši…
Ir jābūt !
Vai tam jaukajam Rātslaukuma runcītim ir silta mājiņa?
Kam plastmasas egle pieder? Savējiem? 10 gadi un 100000 rokā.