Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā sestdien notiks jauniešu festivāls “Kopums”

Sestdien, 12. augustā, Starptautiskajā jaunatnes dienā, Bauskas pilskalna parkā norisināsies festivāls «Kopums», kura laikā tiks izziņota arī nākamā Latvijas Jauniešu galvaspilsēta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādināsim, ka pirmais jauniešu festivāls «Kopums» Eiropas Jaunatnes gada ietvaros tika rīkots Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā, kur Bauskas novads tika pasludināts par Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2023. gada titula nesēju.

Festivāls sestdien sāksies pulksten 13 un ilgs līdz plkst. 22. Pasākumā jaunieši varēs piedalīties nestandarta sporta spēlēs un citās aktivitātēs, būs iespēja apmeklēt arī domnīcu zonas, kur diskutēs par jauniešiem svarīgām un aktuālām tēmām. Festivāla teritorijā atradīsies arī radošais aktivitāšu kvartāls, norisināsies meistarklases, būs arī citas aktivitātes.

Vakarā uz skatuves kāps pašmāju grupa «Bekars», pēc tās priekšnesuma tiks paziņots titula «Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2024» ieguvējs. Tam nominētas Siguldas, Līvānu un Cēsu novada pašvaldības. Festivāla noslēgumā muzicēs grupa «Citi zēni».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Gatavošanās process ir bijis ļoti darbīgs un interesants no visām pusēm – noteikti daudz varam mācīties cits no cita, iegūt kaut ko sev, piemēram, prasmes, kas iepriekš nebija tik labi attīstītas. Lielākajai daļai no mūsu komandas, kas strādā jaunatnes jomā, šī bija pirmā pieredze rīkot tik liela mēroga pasākumu, tāpēc arī ir piesaistīti palīgi gan no dažādām citām pašvaldības nodaļām, gan arī talkā nāk Bauskas kultūras centrs,» stāsta Bauskas novada pašvaldības vecākais jaunatnes lietu speciālists Gints Jankovskis, «šis sarīkojums ir laba starpinstitūciju sadarbība, jo no visiem izjūtam atbalstu, arī no nevalstisko organizāciju puses, kuras ir iesaistījušās.»

Pats grūtākais, pēc G. Jankovska domām, ir visu izdarīt tā, lai viss norit, kā plānots, un nekas netiek aizmirsts. Cerība ir arī uz labu laiku pasākuma norises dienā, taču, ja tas nelutinās, tas nebūšot traucēklis.

«Šis pasākums būs piepildīts ar radošām, sportiskām un interesantām nodarbēm, jo aktivitāšu kvartālā būs vairāk nekā 30 organizācijas, piedāvājot aktivitātes, sākot no mākslas līdz pat dažādām diskusijām, kas kopā būs vairāk nekā 14. Kaut ko sev atradīs katrs apmeklētājs,» stāsta G. Jankovskis, «ir daudz lietu, ko sagaidīt, – ikvienam būs iespēja sevi kaut kādā ziņā pilnveidot.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāls «Kopums» tiek īstenots ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023. – 2025. gadam valsts budžeta finansējumu un ar Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu. Festivāls notiek iniciatīvā «Latvijas Jauniešu galvaspilsēta». Iniciatīvas mērķis ir popularizēt pašvaldībās darbu ar jaunatni un akcentēt tā nozīmību, stiprināt pašvaldību sadarbību šajā jomā un sekmēt labās prakses un pieredzes apmaiņu, arī turpināt jau iedibinātās tradīcijas. Svarīgi ir arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību sabiedriskajos procesos.

Foto: Uldis Varnevičs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.