Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā sestdien notiks Zemessardzes diena; jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

Sestdien, 19. augustā, Bauskā norisināsies Zemessardzes diena, kuras laikā paredzēts dievkalpojums, Zemessardzes un Iekšlietu ministrijas vienību tehnikas, ekipējuma un ieroču izstāde, militārā ceremonija ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienību dalību, kā arī muzikālie priekšnesumi un aktivitātes bērniem, informē Zemessardzes štābs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes diena sāksies plkst. 9 ar dievkalpojumu Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Plkst. 10 paredzēta ziedu nolikšana pie Bauskas brīvības pieminekļa. Savukārt no plkst. 11 Rātslaukumā pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti uz Zemessardzes un Iekšlietu ministrijas vienību tehnikas, ekipējuma un ieroču izstādi. Tajā varēs apskatīt Zemessardzes rīcībā esošos gan individuālos, gan kolektīvos ieročus, ekipējumu un militāro tehniku, ko zemessargi izmanto dažādu uzdevumu veikšanai, informē Vita Urbanoviča, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona ārštata civilā darbiniece. Būs iespēja redzēt arī pašgājējartilērijas sistēmas haubici «M109» un jauno bruņumašīnu «Patria». Būs arī Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ekspozīcijas, kur varēs apskatīt viņu tehniku. Notiks aktivitātes bērniem.

Plkst. 12 Rātslaukumā norisināsies militārā ceremonija ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienību, aicināto sadarbības partneru, viesu dalību. Kaimiņvalstis pārstāvēs viesi no Lietuvas brīvprātīgās militārās organizācijas KASP («Krašto apsaugos savanorių pajėgos») un Igaunijas «Kaitseliit» jeb brīvprātīgās Aizsardzības līgas. Ceremonijas laikā uzrunu teiks Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Pēc militārās ceremonijas muzikālos priekšnesumus sniegs Zemessardzes orķestris, Bauskas sieviešu vokālais ansamblis «Naktsvijoles» un jauktais vokālais ansamblis «Eliksīrs».

Zemessardzes dienas dalībnieku un militārās tehnikas ierašanās Bauskā plānota no 19. augusta plkst. 7. Sestdien,19. augustā, pa koplietošanas ceļiem, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus un pēc iespējas netraucējot satiksmi, pārvietosies militārā tehnika. Pasākuma nodrošināšanai 19. augustā būs slēgti stāvlaukumi Bauskā, Baznīcas ielā un Rīgas ielā 6. No plkst. 8 līdz 17 slēgta satiksme Plūdoņa ielas posmā no A7 līdz Pasta ielai; Pasta ielas posmā no Rīgas līdz Plūdoņa ielai, Rīgas ielas posmā no A7 līdz Pasta ielai. Zemessardze lūdz ar izpratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes traucējumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.