Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā šomēnes atvērs jaunu doktorātu

Pilnveidojot un attīstot veselības aprūpes pieejamību ikvienam, akciju sabiedrība «Veselības centru apvienība» (VCA) šomēnes Bauskas centrā ieplānojusi atvērt doktorātu, informēja uzņēmuma pārstāve Līga Ribkinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
VCA ambulatoros pakalpojumus Bauskā no 20. jūnija nodrošinās ēkā Pionieru ielā 1. Foto – Ivars Bogdanovs.

L. Ribkinska sacīja, ka VCA ir viens no lielākajiem privātās veselības aprūpes uzņēmumiem Latvijā, kas piedāvā medicīnas pakalpojumus Rīgā un lielākajās reģionu pilsētās – Jūrmalā, Liepājā, Daugavpilī, kā arī Talsos, Madonā un Saldū – 12 poliklīnikās un piecos doktorātos. Plānots, ka no 20. jūnija par vienu doktorātu valstī būs vairāk, un tas atradīsies Bauskā, Pionieru ielā 1.

«Bauska ir  netālu no Rīgas, labi attīstīta pilsēta, tāpēc vēlējāmies paplašināt dažādu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību šajā reģionā. Mums arī veiksmīgi izdevās atrast telpas labā vietā. Pārbūvē gan nācās ieguldīt 144 000 eiro, un tas ir ievērojami vairāk, nekā bijām plānojuši. Iekārtās un aprīkojumā papildus investēts vairāk nekā 100 000  eiro,» par doktorāta izveidošanas mērķi un investīcijām informē VCA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

Viņa pastāstīja, ka medicīnas iestādes atklāšana tiek plānota pirms Jāņiem – 20. jūnijā. Uzņēmums cerējis doktorāta durvis vērt agrāk, bet piegāžu aizkavēšanās dēļ nācies plānus koriģēt par trim nedēļām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S. Lapiņa atklāja, ka Bauskas VCA doktorātā būs pieejami divu dažādu speciālistu kabineti, laboratorijas pakalpojumi, šeit atradīsies arī divi zobārstniecības kabineti, būs pieejams higiēnists. Iedzīvotājiem būs iespējas saņemt ne vien klātienes konsultācijas, bet izmantot arī iespēju attālināti konsultēties ar augstas raudzes speciālistiem.

Pašvaldības SIA «Bauskas slimnīca» valdes locekle Mirdza Brazovska VCA par konkurentiem neuzskata. «Paši interesējās, kas būtu nepieciešamākais Bauskas iedzīvotājiem, kas netiek piedāvāts Bauskas poliklīnikā. Es sacīju, ka vajadzīgs būtu kardiologs, reimatologs un arī papildu ginekologs problēmas neradītu. Pašlaik ginekoloģiskās konsultācijas sniedz daktere Dace Paozola, taču viņa vizītes laikā nenodrošina ginekoloģisko ultrasonogrāfiju (USG). Ginekoloģei Inesai Avotiņai ir sava prakse, bet daktere nepieņem tik daudz pacientu, cik varētu vēlēties. Tālab papildu ginekologs, kurš vēl pie reizes veic ginekoloģisko USG, būtu tikai ieguvums vietējām sievietēm,» pauž M. Brazovska.

Tā kā VCA grupā ietilpst arī «Centrālā laboratorija», viņa interesējusies, kā tas skars SIA «Bauskas slimnīca» laboratorijas darbu. «VCA apgalvoja, ka mūsu laboratorijas darbs netiks ietekmēts, jo viņiem ir savas kvotas. Tāpat kā iepriekš sadarbosimies ar «Centrālo laboratoriju». Te jāteic, ka mūsu laboratorija ir akreditēta, bet mēs neakreditējām tādus pakalpojumus, kas izmaksā ļoti dārgi. Ja pacientam ir nosūtījums, mēs paņemam visu nepieciešamo spektru, to daļu, ko nespējam nodrošināt, sūtām uz «Centrālo laboratoriju», pārējo veicam uz vietas. Pacientam ir izdevīgi, ka ar vienu duršanas reizi ir paņemts viss nepieciešamais materiāls,» stāsta M. Brazovska.

Viņa akcentēja, ka VCA ir privāta kompānija, kurai ir pavisam citi apgriezieni. «Kā privāta iestāde tā arī speciālistu piesaistīšanā var būt elastīga. Mums kā pašvaldības kapitālsabiedrībai ir noteikts rāmis, kurā ir jāiekļaujas, te nevar būt tā, ka vienam mediķim atalgojums būs krietni lielāks nekā citam, bet privātais var maksāt, kā grib,» teic M. Brazovska un piebilst, ka līdzšinējā pieredze ar VCA neļaujot izcelt negatīvas piezīmes. Arī Bauskas novada iedzīvotāji ar medicīnisko pakalpojumu klāsta paplašināšanu būs tikai ieguvēji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Raksts vispārīgs un nekā konkrēta: kādi tad speciālisti te būs, kādās jomās, nu tā- kaut kas jau būs, bet to uzzināsim tikai atverot.

  28
 2. Kad beidzot būs onkologs un INFEKCIONISTS, bet, protams, tas jau nav aktuāli. Kur drošāk, tur vieglāk.

  7
  1
 3. Tik daudzsološs virsraksts,bet teksts galīgi neko nepasaka. Beidziet tādus rakstus likt avīzē,ja neko konkrētu nevarat uzrakstīt

  36
  2
 4. to domes “veselības veicinātāju” nodaļu šis kantoris nevarētu paņemt savā paspārnē? Ja nevar un viņiem nevajag, tad kālab gan iedzīvotājiem viņus tur, domē būtu jāuztur par mūsu nodokļiem?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.