Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā trīs dienas norisinās Latvijas skolēnu informātikas olimpiāde

Bauskas Valsts ģimnāzijā no 1. līdz 3. martam notika Latvijas 36. informātikas un programmēšanas olimpiāde. Šī olimpiāde katru gadu notiek citā vietā, un šogad ir izvēlēta Bauska. Ieradušies ap 80 skolēnu no 8. – 12. klasēm, kas guvuši labus rezultātus novadu olimpiādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas informātikas un programmēšanas olimpiādi šogad rīko Valsts izglītības satura centrs, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas fakultāte un Bauskas Valsts ģimnāzija. Lielākais atbalstītājs ir telekomunikāciju uzņēmums «Tet».

Vispirms olimpiāžu uzdevumus risināja novadu mērogā. Bauskas novadā šajā posmā piedalījās pieci skolēni – četri no Bauskas Valsts ģimnāzijas un viens no Vecumnieku vidusskolas – Ričards Čudars, kuram programmēšanas pamatus māca Renārs Sprancis. Labāko skaitā iekļuva Bauskas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolēni Anrijs Rutkovskis un Kitija Kampiņa. Jauniešiem programmēšanas skolotājs ir Raivis Ieviņš. Viņš atzina, ka arī Renijs Alksnis un Anete Čakša bija labi gatavojušies olimpiādei, bet šoreiz veiksme nebija viņu pusē.

Foto: Ivars Bogdanovs

Visi aptaujātie atzina, ka pirms olimpiādes esot liels satraukums. Uztraucot gan uzdevumi, gan arī olimpiādes atmosfēra, bet ir vēlme paveikt uzdevumus pēc iespējas labāk. «Novada olimpiādes rezultātam īsti uzmanību nepievērsu. Tomēr neesmu apmierināts – varēja būt labāk. Skolotājs mums daudz palīdz, un ceru, ka šodien parādīšu labāku rezultātu,» pauž A. Rutkovskis. «Ceru uz to labāko. Novada olimpiādē bija grūti – ne visu biju mācījusies un mēģinājusi. Bet esmu apguvusi arī ko jaunu,» stāsta K. Kampiņa. Viņa atzīst, ka ir interesējusies par to, kā strādā programmētāji, bet neesot droša, vai saistīs savu nākotni tieši ar programmēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viesu vidū ļoti daudz bija «Pirmās programmēšanas skolas» pārstāvju. Tā ir ārpusskolas aktivitāte, kas vieno jauniešus no visas Latvijas. Viņi atzina, ka Bauska viņus uzņēmusi ļoti labi, bet vienalga visi ir satraukti pirms olimpiādes sākuma.

Olimpiādes uzdevumu veikšana 2. martā sākās pulksten 10.30 un ilga līdz 15.30, savukārt no pieciem līdz septiņiem vakarā notika uzdevumu analīze. Jau trešdienas vakarā jauniešus Bauskā sagaidīja biedrība «Laiks jauniešiem» ar prāta spēlēm, un ceturtdienas vakarā bija «Brain Games» spēļu vakars. Piektdien olimpiāde sākas deviņos no rīta un ilgst līdz diviem pēcpusdienā, kam atkal sekos uzdevumu analīze un vakarā būs labāko apbalvošana.

Foto: Ivars Bogdanovs

«Olimpiādes organizācija ir liels izaicinājums. Pirmā diena bija vērtīga – ģenerālmēģinājums, sapratām, ka viss tehniski strādā. Liels paldies Bauskas novada pašvaldības informācijas tehnoloģiju nodaļas puišiem – liels darbs ieguldīts, visi portatīvie datori pieslēgti pie interneta,» vērtē Bauskas Valsts ģimnāzijas metodiķe Lāsma Krastiņa. Viņa cer, ka olimpiādes rīkošana Bauskā pievērsīs lielāku uzmanību programmēšanai. «Bauskas Valsts ģimnāzijā par to daudz domājam, jo programmēšana, kas strauji attīstās, ir pieprasīta darba tirgū. Tas nav mācību saturs, tas ir ārpus, bet ļoti vajadzīgs un nepieciešams,» tā L. Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Bauskas Valsts ģimnāzijas jaunajiem programmētājiem divas stundas nedēļā strādā Raivis Ieviņš. Viņš pārcēlies no Rīgas uz Bausku un pamatā attālināti strādā «Pirmajā programmēšanas skolā», bet izmanto iespēju arī pievērst uzmanību Bauskas Valsts ģimnāzijas jauniešiem. «Darbs skolā ir gandrīz vai brīvprātīgs. Pārējā laikā daudz privātstundu. Privātstundas programmēšanā ir daudz dārgākas nekā citos mācību priekšmetos. Labi, ka jaunieši piedalījās olimpiādē. 8. klases audzēkņi tikai septembrī sāka mācīties, ļoti daudz strādā mājās. Teikšu uzreiz – tie, kas iegūs medaļas, programmē un risina uzdevumus katru dienu,» tā R. Ieviņš.

Viņš atzīst, ka olimpiāde Bauskā ir viņa iniciatīvas rezultāts: «Pērn, vilcienā braucot uz Rēzekni uz pagājušā gada olimpiādes finālu, man prasīja, kā iet Bauskā, un tad izmeta ideju – nākamgad organizē olimpiādi Bauskā. Piezvanīju ģimnāzijas direktorei, viņa piekrita, un uzreiz sākām organizēt.» Viņš uzsver, ka informātikas jomā Latvijai ir labi panākumi starptautiskā mērogā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.