Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā un Iecavā iemirdzēsies galvenās svētku egles

Šodien, 3. decembrī, svinīgi Ziemassvētku rotā iemirdzēsies Bauskas un Iecavas centrālās egles, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Egles iedegšanas sarīkojums Iecavā šodien sāksies plkst. 14 Iecavas parkā, un pasākumā ģimenēm būs iespējams piedalīties 12 dažādās sporta spēlēs, satikt Ziemassvētku vecīti un rūķus un malkot karstu tēju. «Sarīkojums sāksies ārā, un pēc tam kopā ar Ziemassvētku vecīti dosimies uz Iecavas kultūras namu, kur sagaidīs popgrupa «Aprīļa pilieni»,» par pasākumu stāsta L. Jaunzeme, «pēc koncerta plkst. 17 kopīgi tiks iedegta svētku egle pie kultūras nama.» Uz dalību svētku egles iedegšanas sarīkojumā ir uzaicināts arī Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers.

Savukārt Bauskas Rātslaukumā šodien sarīkojums sāksies pulksten 19. Plānots, ka Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis kopā ar sniegavīru Olafu, Sniega karalieni un ar visu sanākušo baušķenieku palīdzību iedegs gaismu pilsētas galvenajā eglē. Visiem klātesošajiem svētku noskaņu bildē pie eglītes piedāvās saglabāt fotogrāfs Nauris Veiss, nofotografējot ģimenes un draugu kompānijas. Pēc norises bildes tiks publicētas Bauskas Kultūras centra “Facebook” lapā.

Mākslīgā egle, varot kalpot teju mūžību, apgalvoja dekoratoru firmas strādājošie. Foto: Ivars Bogdanovs

Iepriekš “Bauskas Dzīvi” pašvaldība informēja, ka egle pilsētas Rātslaukumā tiks uzstādītā līdz Pirmajai adventei un svinīgā egles iedegšana iecerēta Otrajā adventē – 4.decembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Atbildīgajām iestādēm komunicējot, pasākuma un tehnisko darbu plānošanas laika grafikā notika izmaiņas. Jebkuras aktivitātes un datumi, kas tiek apspriesti pirms oficiālā paziņojuma publicēšanas pašvaldības mājaslapā, ir tikai plāni. Jāņem vērā, ka arī tad, kad jebkurš pasākums tiek izziņots, norises datums, laiks vai vieta dažādu iemeslu dēļ var tikt mainīts, un sabiedrība par to tiek informēta,” skaidroja pašvaldībā.

Egle Bauskas Rātslaukumā tika uzstādīta vakar, 2. decembrī. Uzņēmuma SIA “United Workshops” strādājošie atzina, ka darba šajās dienās netrūkst. Līgumā bijis paredzēts, ka egle Bauskā jāuzstāda līdz Pirmajai adventei, bet tā kā bijis izziņots, ka Bauskas Kultūras centra rīkotais pasākums notiks Otrajā adventē un nedēļu eglei vajadzēs stāvēt neiedegtai, pašvaldībā nolemts dekoru izvietošanas datumu pārcelt.

Pēdējā brīdī mainīts arī egles iedegšanas laiks, jo izrādās, ka decembra pirmā svētdiena, šoreiz 4.decembris, nav parasta diena, un visticamāk lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju to pamanīs rīt, kad pie namu sāniem ieraudzīs valsts karogus ar sēru lenti. Jau otro gadu decembra pirmā svētdiena ir oficiāli atzīta kā “pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas diena”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Piektdienas vakarā pēc Bauskas Bērnu un jauniešu centra kolektīvu sniegtā koncerta Bauskas Kultūras centrā daudzi baušķenieki steidza iemūžināt savos viedtālruņos jaunos dekorus.

Egles atrašanās vieta Rātslaukumā šoreiz ir pamainīta, šajā svētku laikā tā atradīsies tuvāk Kalnai ielai. Uzstādītājiem sākotnēji bijis grūti pārliecināt, lai centrālo svētku egli novieto vietā, kur košā rota labi saskatāma arī tiem, kuri pilsētu šķērso pa galveno ceļu.

Šobrīd ir zināms, ka egle, izgaismotā sēta ap to un dekori kokā tiks nomāti, bet uzraksts “Bauska” paliks Bauskas novada pašvaldības īpašumā. Precīzas izmaksas būs zināmas pēc darbu paveikšanas. Kad rudenī tika zīmēts uzraksta dizains, no pašvaldības puses bijusi vēlme pievienot tam arī mirkļbirkas (#) zīmi, taču, izsverot par un pret argumentus, no šīs ieceres vietvara atteicās.

Jaunie dekori ieturēti siltajos toņos. “Ja ne labāk, tad vismaz savādāk,” par paveikto sprieda uzstādītāji. Vecajai eglei arī nav bijis ne vainas, taču zaļsvārces rotājumi, kuri vairākus gadus netika mainīti, tik ļoti pie sirds pilsētniekiem vairs nav gājuši. Iepriekš SIA “Vides serviss” egli montēja nedēļas garumā. Statīvā tika ievietota 21 egle, kuras ierasti tika sameklētas Dāviņu puses mežos. Šogad egles statīvu klāj mākslīgas skujas.

Apkārt galvenajai Bauskas eglei šogad būs mirdzoša sēta, bet briedis, kas līdz šim vietu ieņēma pie centrālās rotas, tiks novietots Karpa dārzā.

Jaunuzstādītā egle ir pietiekami energoefektīva. Tā tērēs mazāk par puskilovatu, bet kopā egle, sēta, uzraksts un dekori kokā patērēs mazāk nekā viens no Rīgas ielas apgaismes staba lukturiem, apgalvoja uzstādītāji. Bauskā situācija esot salīdzinoši laba, jo, piemēram, Jēkabpilī viena apgaismojuma laterna deg, bet trīs nedeg, tālab šogad pie apgaismes stabiem dekori tur vispār netiek izvietoti. Bauskā apgaismojuma intensitāte tiek samazināta nakts stundās pēc pulksten 23, bet, piemēram, salīdzinoši turīgajā Ādažu pašvaldībā, apgaismojums tiek izslēgts pavisam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (31)

 1. Es tak teicu, ka iztrūkst mums novada Zelta ozola, tagad ir egle, kas mirdz zeltā, uzraksts atliets zeltā, bet dekoratori par ZELTA ozolu aizmirsuši. Vismaz labi, ka šogad egli nomās, jo ir cerība, nākamgad, ka zelta ozolu iznomās ar visām zelta zīlēm.

  9
  1
 2. Nesaprotu, vai mums ir Bauskas novadā kultūras nodaļa, kas koordinē pasākumus. Kāpēc novada lielākajās pilsētās egles iedegšana notiek vienā dienā? Vai novada iedzīvotājiem nevar pagarināt šo svētku gaidīšanas mirkli, kāpēc nevarēja vieni pirmajā adventē iedegt, bet otri otrajā? Man vienmēr Iecavas egles iedegšanas pasākumi ir patikuši daudz labāk par Bauskas, bet tagad jau visu dienu veltīt tikai skraidot ar bērniem apkārt eglēm negrasos. Kaut kā viss nepārdomāti….Vilšanās

  13
  6
 3. Kā tad ar Balto briedi? Žēl patiešām, žēl, ka nekas vairāk Bauskā nenotiek. Nu būs atkal uz Kuldīgu jābrauc, tur šodien arī šeptēs un egli degs. Ja kādam interese ir, tad Kuldīgā šodien no plkst.12 līdz plkst.18 Liepājas ielā darbosies dāvanu tirdziņš. No plkst.12 līdz plkst.18 Rātslaukumā bērni varēs vizināties Ziemassvētku vilcieniņā, savukārt no plkst.13 līdz plkst.15 rosīgie rūķi aicina uz ziemas šeptēm. Vecajā rātsnamā no plkst.13 līdz plkst.16.30 darbosies Saldumu darbnīca. Sv. Katrīnas baznīcā plkst.16 izskanēs dziedātājas Ilzes Rijnieces un ģitārista Paula Arnicāna koncerts “Notici Brīnumam!”. No plkst.17 līdz plkst.22 ik stundas ceturksni norisināsies Kuldīgas galvenās egles iemirdzēšanās šovs Rātslaukumā.

  No plkst.19 līdz plkst.20 varēs vērot gaismu spēli Ventas rumbā “Četri stāsti. Ziema.”

  15
  2
 4. Kāpēc mums rātsnamu neizmanto, tak egle turpat blakus, bet re atnāks Aivars un Olafs apies apkārt eglei trīs reizes un uzredzēšanos. Vai tad grūti kādas darbnīcas bija ierīkot rātes mājā?

  21
  1
 5. Kaut kāds Ziemassvētku jampadracis- te nepaspēj , te ne tā vieta, te nepareizs datums kalendārā. Kultūras dāmas un atbildīgie darbinieki kalendāru un ģeogrāfiju pētīt varēja sākt pētīt jau pavasarī. Un pa vidu Okmaņpaps ar pasaku tēliem virpuļo. Vai tad gadiem iestrādātas tradīcijas nav…

  18
  1
 6. Tu feini pamanīji, nu tiešām kā tādi pajocīgi, nezina, ka Ziemassvētki ir katru gadu. Papētīju tos burtus, lai tā ainavā iederētos tad egle prasās aiz burtiem, kadrā visam grūti salīst koks ar gaismekļiem aizmugurē vecpilsētas ēkas, rātsnams, egle, sēta. Nu tas uzraksts jau vairāk tūristiem…

  10
  1
 7. Vai šogad mūsu pilsētas egle ir nogrēkojusies ka viņa ir ielikta kaktā neviss rātsnama viducī egli varēja likt aiz uzraksta Bauska tad vifoto būtu Ok

  11
  1
 8. vispār, vairums baušķenieku jau zina, ka dzīvo Bauskā, tad “atgādinājumam” varēja pievienot zelta burtiem vārdu Okmanis. Sanāktu taču skaisti BAUSKA OKMANIS, vai ne tā.

  11
  6
 9. Atkal komentatoriem nav nekas labs! Ta uzraksts ne tāds, ta egle “nepareizā” vietā stāv, ta pasākums nav labs, ta vēl kaut kas un kronis visam, protams, labi ir kaut kur citur, bet Bauskā “nekā nav”. Kā noriebušies šitie čīkstuļi!

  20
  15
 10. Mjā, ja tā parēķina, tad Bauska, liekot dabīgās egles statīvā, 10 gadu laikā nocērt 1ha jaunaudzes… Varbūt laiks padomāt par egles stādīšanu? Re, Iecavā piemēram, ir reāli augošs koks. Nav ne jāmeklē, ne jācērt. Tas tā – aizdomājos vienkārši… 😅

  22
  4
 11. Ir, ir labi un galvenais labums,ka egle nomāta un nebūs šāda mūžu mūžos Amen. Brīnos,ka pie zelta egles nepieminēja neviens domes zelta collštoku. Šamējiem šogad vajdzēs dalīties Mačeks uz Iecavu,bet Okmanis uz Bausku.

  6
  2
 12. Zanītei, krieviem ir skaistas egles un nevajag pazemot krievu tautu, laikam no čuhņas esi..

  15
  6
 13. Atkal Bauskas kultūras centrs elsīs un pūtīs,ka pārstrādājušies, taču ko darīja- ārpakalpojumā pasauca sniegavīru Olafu un sniega karalieni,nodrošināja apskaņojumu??? Tad kāpēc darbnīcas nevar būt kaut vai TIC Bauskas? Kapēc svētku vilcieninš pa Rīgas ielu gar Dambja laukumu līdz pilskalnam un atpakaļ nevar kursēt? Kāpēc veco egli nevarēja Dambja laukumā uzlikt? Man ir daudz kāpēc,bet vai kāds atbildēt spēs?

  14
 14. Vēl jau varēja arī kādu eglīti nolikt uz bijušā dīķa pie Rimi veikala,jo te ir ļoti daudz ļaužu,un būtu tikai skaisti,un būtu jūtama Zemassvētku sajūta arī šajā pusē!

  20
 15. Dzirdēju,ka Sniega karaliene būšot smukā Laura.Tā teikt -amatu apvienošanas kārtībā,lai taupītu domes naudu,tāpat vien pa priekšu sanāk grozīties. Un Olafs būs,Olafs būs…minam!

  13
  2
 16. Vispār bezpersoniska plastmasas egle, kuru pie lielveikaliem liek. ‘vēl plastmasas mēru mums vajag – lelli. ‘tādu plastmaseni egli nu būtu tādu stutējuši ‘rimi laukuma. ”bumbas ar aizvakuši pie domes un tik tiesam laukums aizmirsts.

  9
  3
 17. Kāpēc jau kārtējo reizi ir aizliegti komentāri Bauskas slimnīcas rakstiem??? Tā ir vārda brīvība? Vispirms slimnīcas vadītājai vajaga sabiedrisko lietu vadītāju,iepriekšejai priekšniecei tāda nebija,tagad Bauskas Dzīve liedz komentēt Bauskas slimnīcas dzīvi!!!! Urā Urā Urā PSRS atliekas turpina vadīt mūsu dzīvi…

 18. Paldies. Bij skaisti un eglite ari skaista. Skaists Bauskas uzraksts. Nevajag tos sliktos komentarus. Bij jauki, lai visiem labiem ļaudim gaisi Ziemassvetki.

  9
  4
 19. Kas bija skaisti, vai tas, ka viss tik ātri beidzās, vai tas, ka daudzveidīga tirdziņa vietā bija tikai viens tirgotājs ar mirguļojošajiem krāmiem, jā, sanāk, ka šādam tirgotājam dota priekšroka nekā kādai ēstuvei, kas varētu piedāvāt tējas vai kafijas malku, lai aukstumā sasildītos.

 20. Zane, Jums ir bērni vai mazbērni, kuri šobrīd apmeklē izglītības iestādes? Jūs tur esat redzējusi pēdējos gados īstas eglītes? Tur arī ejat bļaustīties, vai tikai te anonīmi???

  2
  4
 21. Žēl, es gaidīju šo momentu,bet nemaz nezināju ,ka tieši šodien tiks iedegta eglīte.Uzzinu no soc.tīkliem.

 22. Atbilde Kāpēc?
  Visas pieminētās lietas jādara UZŅĒMĒJIEM, tā ka – beidz rakstīt čīkstulīgus komentārus un sāc darboties.

 23. vai daudzi no tiem, kuri šeit raksta savus “novēlējumus” vispār zina, kas šie ir par svētkiem- Ziemassvētki, kam par godu tie tiek svinēti? Ar fabrikā taisītu plastmasas egli, par 10 tūkstošiem (vien Bauskā, citur dārgāk) uz paplātes pienestu, par komersantu peļņas pasākumu pārvērstie ģimenes svētki, kādreiz, veltīti Kristus piedzimšanai?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.