Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā un Īslīcē ūdens un kanalizācija kļūst lētāka

No šodienas, 1. marta, SIA “Bauskas ūdens” un SIA “Īslīces ūdens” samazinās ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, portālu informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tarifu izmaiņas saistītas ar komersantu elektroenerģijas iepirkuma cenu izmaiņām.

No šodienas Bauskā Mūsas upes kreisā krasta teritorijā un Īslīces pagastā SIA “Īslīces ūdens” ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,96 eiro par kubikmetru jeb par 30% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,45 eiro par kubikmetru jeb par 30% zemāks. No 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,03 eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,55 eiro par kubikmetru.

Bauskā, izņemot Mūsas upes kreisā krasta teritoriju, Jauncodes, Elektriķu un Mūsas ciemā SIA “Bauskas ūdens” ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,86 eiro par kubikmetru jeb par 22% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,34 eiro par kubikmetru jeb par 21% zemāks. No 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,91eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,41 eiro par kubikmetru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK, izvērtējot tarifu aprēķinus un to pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Ūdenssaimniecības komersantiem ir tiesības pašiem noteikt tarifus un iesniegt tos vērtēšanai SPRK, ja mainījusies iepirktās elektroenerģijas cena.

SPRK seko aktuālajām elektroenerģijas cenām un tam, vai komersantiem neiestājas pienākums aprēķināt pašnoteikto tarifu, to samazinot, norāda SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus viņa atgādina, ka ūdenssaimniecības nozarē elektroenerģijas izmaksas veido būtisku daļu no kopējām ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanas – vidēji 29%. Proti, elektroenerģija nepieciešama gan ūdens ieguvei, darbinot sūkņus, lai paceltu ūdeni no zemes dzīlēm, un ūdens sagatavošanai speciālās iekārtās, gan arī ūdens piegādei un optimāla ūdens spiediena nodrošināšanai pie lietotāja. Arī notekūdeņu savākšana un attīrīšana prasa ievērojamu energoresursu patēriņu.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Kāpēc atkal Īslīcē netīrais ūdens dārgāks? Un spiediens māju ceturtajos stāvos netiek nodrošināts.

    3
    1
  2. Tāpēc pazemināja, ja bija nepamatoti augstas cenas un tāpēc, ka bija sūdzība uz augstākām iestādēm, kuras lika samazināt?

  3. Patīk tā dalīšanas labos un kreisos krastos…bet par neatdzelzotu udeni– laikam arī man nāksies savu bruno ūdens filtru nolikt domei uz galda…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.