Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā uzsākti teritorijas apsekošanas darbi kartogrāfijas vajadzībām

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra informē, ka 2023. gada martā ir uzsākti teritorijas apsekošanas darbi kartogrāfijas vajadzībām un tie turpināsies līdz šā gada beigām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA) veic topogrāfiskās kartes mērogā 1:2000 sagatavošanu Bauskas pilsētas teritorijā, apsekojot teritoriju dabā.

LĢIA ir Aizsardzības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kura sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, tai skaitā ģeotelpisko informāciju, kas ietverta topogrāfiskajos plānos un topogrāfiskajās kartēs mērogu rindas 1:250000 – 1:2000 ietvaros. 

Aģentūra norāda, ka saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 9.panta pirmo daļu, nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs neierobežo ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūras darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt. 

Lai atjaunotu kartogrāfisko informāciju, lauka apsekošanu veic kartogrāfu grupa divu darbinieku sastāvā, kuri pārbauda kartes lapas satura pilnību un precizitāti atbilstoši karšu sagatavošanas noteikumiem un situācijai apvidū, iegūst objektu raksturlielumus, kas nav skaidri saredzami ortofotokartē, vai parādījušies dabā pēc aerofotografēšanas tos vizuāli apskatot vai uzmērot, kā arī precizē situāciju apvidū par neskaidrajām vietām un objektiem.

Aģentūra atzīmē, ka darbinieki objektu un to raksturlielumu mērīšana var veikt ar mērlenti, tālmēru vai citiem ģeodēziskiem instrumentiem, nepieciešamības gadījumā var veikt arī apvidus objektu fotografēšanu, tostarp arī ar bezpilota gaisa kuģi – dronu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lauka apsekošanas darbi var skart jebkuru vietu pilsētas teritorijā.

Foto: publicitātes attēli

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.