Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā vēl saredz iespējas retro mūzikas festivālam; kantrimūzikā viens loks noslēdzies

Šovasar Bauskā notiek trīs festivāli – jau aizvadītais«Zobens un Lemess», nākamajā nedēļas nogalē, 15. un 16. jūlijā, būs senās mūzikas festivāls «Vivat, Curlandia!», un mūzikas festivāls «Bauska TASTE» uz satikšanos Bauskas Pilskalna parkā aicina 4. un 5. augustā. Iepriekš Igo pieteiktais «Knifs?» ticis atcelts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldība Bausku pozicionē kā festivālu pilsētu. Vai ar trim festivāliem ir pietiekami, kā vērtē esošos un kādi ieteikumi uz nākotni – vai vajadzētu atjaunot kādreiz tik populāro Bauskas kantrimūzikas festivālu vai varbūt vēl ieviest ko jaunu, par to „Bauskas Dzīvei” pauž savas jomas eksperti.

Igo. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Mūziķis Igo, kurš pērn Bauskā sarīkoja festivālu «Knifs?» un Mežotnē attīsta mūzikas un mākslas centru «Ceplis», atklāj, ka šīs vasaras pārsātinātais kultūras pasākumu piedāvājums, kā arī milzīgais mūziķu noslogojums bija noteicošais, kālab tika atcelts iepriekš izziņotais festivāls «Knifs?». Jaunam festivālam, kurš plašu atpazīstamību nav iekarojis, ir komplicētāk savākt auditoriju. Tāpēc labāk ir iepauzēt uz laiku, nevis iedzīvoties zaudējumos. Par «Knifa?» turpinājumu arī šajā brīdī Igo vēl grūti izteikt jebkādas prognozes un sniegt jebkādus komentārus.

«Pagaidām esam izlēmuši, ka koncentrēsimies uz mūzikas un mākslas centru «Ceplis», kas šovasar ir labi apmeklēts, un patiešām ir jūtama interese,» apliecina mūziķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīst, ka par vēl kāda jauna festivāla nepieciešamību vai iepriekšēja reanimēšanu Bauskā sarežģīti spriest. Esot jāsaprot, ka apmeklētāju interese ir viļņveidīga, tāpat ir daudzi citi ietekmējoši faktori. «Vēl joprojām izjūtam pandēmijas sekas, tagad savukārt no svara ir ekonomiskā situācija un pieaugošā inflācija, kuru visi izjūtam. Taču šis jautājums jau būtu jārisina kompleksi valdības līmenī, te jārunā par demogrāfijas augšupejas rādītāju nodrošināšanu, darba vietu radīšanu ar pienācīgu atalgojumu,» spriež Igo.

Raimonds Borkovskis. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Savukārt azartisks līnijdejotājs ar daudzu gadu pieredzi Raimonds Borkovskis atklāj, ka no līnijdejotājiem visā Latvijā baušķeniekiem pat ir bijis dots uzdevums noskaidrot, vai Kantrifestivāls būs Bauskā vai nebūs. Daudzi paziņas ļoti pārdzīvojot, ka šāda pasākuma nav.

Raimonds stāsta: «Līnijdejotāju kustība Latvijā ir aktīva, ir grupas, kas darbojas. Piemēram, divreiz mēnesī Jūrmalā notiek līnijdeju pasākumi. Braucam no Bauskas un no Iecavas. Ir līnijdejotāji, kas brauc uz ārzemēm. Piedalās Lietuvā pasākumos. Nesen bijām Jaunpilī, Rīgas kausā ieguvām pirmo vietu. Līnijdejotāju vidū Bauskas kantrifestivāls bija ļoti populārs un piesaistīja arī daudzus citus apmeklētājus. Uzskatu, ka tas bija kolosāls festivāls, un tā domā arī daudzi citi Bauskas novada iedzīvotāji. Gan sarunās, gan dažādos bukletos un aptaujās Kantrifestivāls vēl aizvien ir populārākais pasākums, kas saistās ar Bausku.» 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R. Borkovskis uzskata, ka pašlaik Bauskā notiekošie festivāli nav ļoti populāri starp tiem cilvēkiem, kas savulaik apmeklēja Bauskas kantrifestivālu. Ņemot vērā to, ka kantri ļoti robežojas ar šlāgeri, šāda piedāvājuma festivālu Bauskas novadā trūkst. Raimonds gan cer, ka atradīsies organizators, kam acis deg un kas spēs atjaunot festivāla tradīcijas Bauskā.

Mārtiņš Ruža. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

„Bauskas Dzīve” uzrunāja arī vairāku Kantrimūzikas festivālu rīkotāju Bauskā, muzikantu Mārtiņu Ružu. Viņš pauž gandarījumu, ka Bauskas kultūras centrā ir izveidojusies profesionāla un radoša komanda. Augstu vērtē «Vimbu svētkus». Tāpat Mārtiņš atzīst, ka «TASTE» ir ļoti labi organizēts festivāls, pašlaik vispopulārākais. «Mani gan neuzrunā programma un mākslinieki, kas piedalās, bet tas ir personīgs gaumes jautājums. Ja festivāls ir izdevies, tad domes deputātiem būtu jāpaklusē, nevis jājaucas organizatoru darbā. «Zobens un Lemess»  šogad ieintriģēja ar savu senču ciematu. To var baudīt arī tie, kas nav smagās mūzikas piekritēji. Festivāls «Knifs?» piedāvāja programmu, kas līdzīga «TASTE», domājot, ka ar to varēs «paņemt» bijušo Kantrimūzikas festivāla auditoriju. Neizdevās,» spriež M. Ruža.

Viņš atzīst, ka diemžēl interese par kantrimūziku ir noplakusi: «Daudzi no mīlētiem kantri festivāla dalībniekiem un  apmeklētājiem vairs nav starp mums. Viens loks ir noslēdzies.» Tomēr, koncertējot grupā «Ziņģes brāļi», Mārtiņš redzot, ka perspektīva ir retro mūzikai, un viņš domā, ka šādas mūzikas festivāls ļoti iederētos Plūdoņa muzejā «Lejeniekos». Kas zina, varbūt nākamgad tāds varētu notikt… 

Titulattēlā – brīdis pērn festivālā “Knifs?” Foto: Uldis Varnevičs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Gribētos, lai vēlākais šovasar,tiktu atjaunots Kantrīfestivāls ar līnijdejām un visām pārējām izrīcībām.Esmu gatavs almeklēt pasākumu pat , ja tas notiksies darbdienās.

  17
  3
 2. Kantrifestivālam būtu jāatgriežas. Tas bija populārs un joprojām cilvēku atmiņās ir. Tas jau bija paspējis ielauzties ne vien baušķenieku sirdīs, bet pašā pilsētas DNS.

  18
  3
 3. Jāvāc paraksti par Kantrī Festivāla atjaunošanu Bauskā tā iepriekšējā formātā, plus pirmdienu jāizsludina kā valsts brīvdienu lai milzīgais fanu pulks var vienmērīgi līgani iziet no kantrī ritmiem un pārslēgties uz darba ikdienu.

  4
  1
 4. varbūt, Latvijai vispirms būtu jāatgriežas to valstu saimē, kurā izklaides iedzīvotājiem rīko profesionāļi, kādu mūsu valstī arī netrūkstot, specializētas aģentūras, ne pašvaldībām, kam nebūtu jānodarbojas ar iedzīvotāju izklaidi, bet jāveic godprātīgi jāveic vismaz primārie pienākumi vides un citu iedzīvotājiem aktuālu ‘lietu” sakārtošanā. Ar iedzīvotāju izklaidi pašvaldībām nav jānodarbojas, bet, ko gan neizdarīsi iedzīvotāju labā, ja iespējams “nozvejot” kādu balsi nākošajās pašvaldību vēlēšanās par paša šī muļķa vēlētāja jau nodokļos samaksāto….

  1
  1
 5. Man arī nekas nav pretī, ja tiek rīkoti dažādi festivāli, bet, lai rīkotāji dara to par savu naudu un neprasa naudu no pašvaldības buďžeta. Tad redzēs, vai festivāls ir publikas pieprasīts pasākums, un tad varēs arī teikt, lai pašvaldība neiejaucas procesā! A ta saņem pašvaldības dotāciju un pēc tam “gudri pamāca”, ka, pašvaldība, liekaties mierā un nekādas atskaitīšanās par budžeta naudas izlietošanu nebūs!

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.