“Bauskai” basketbolā otrā uzvara

Otro uzvaru «Ramirent» Latvijas Nacionālās līgas spēlēs guvis basketbola klubs «Bauska», kas savās mājās ar 98:89 pieveica BK «Līvāni/BJSS» vienību. Spēle gan sanāca diezgan saraustīta, un lielu lomu spēlēja tiesneši, kas četriem pretinieku vienības spēlētājiem piešķīra piecas piezīmes.

Spēle notika 26. oktobra vakarā, un ieradušies bija apmēram 250 skatītāji. Iespējams, daži apmeklētāji pirmajā mačā neatrada to, kāpēc vajadzētu nākt, bet sava loma arī tam, ka pirmajā reizē daudziem pietrūka sēdvietu, tāpēc virkne neizvēlējās ierasties.

Spēle sākās ar viesu pārsvaru, kas uzvarēja pirmo ceturtdaļu ar 27:23. Galvenie iemesli bija divi. Vispirms baušķeniekiem nebija saspēles vadītāja Toma Vilka, un visa pirmā ceturtdaļa pagāja, mēģinot iespēlēties un saprast, kā spēli labāk veidot. Par sniegumu var uzslavēt jauno Kristeru Kalniņu, bet spēles zīmējums tomēr parāda, ka viņš labāk jūtas nevis saspēles vadītāja, bet gan uzbrūkošā aizsarga postenī. Otrs iemesls bija veiksmīgie pretinieku centra spēlētāji, kas ar ātrām kāju darbībām spēja pie groza apspēlēt Bauskas aizsardzību un regulāri guva salīdzinoši vieglus punktus. Tomēr jau otro ceturtdaļu baušķenieki uzvarēja pārliecinoši ar 35:18, un puslaiks noslēdzās ar rezultātu 58:45.

Reizē jau pašā sākumā viesi pauda neapmierinātību ar tiesnešu darbību. Konfliktā tas īsti nepārauga, bet viesu saņemtās piezīmes auga augumā, līdz pirms puslaika beigām piekto piezīmi saņēma viens no Līvānu centra spēlētājiem Dāvids Leopolds Ozoliņš. Viesus gan tas neapstādināja, un trešajā ceturtdaļā viņi atkal bija labāki. Kopumā rezultāts varēja būt arī sliktāks, bet trešās ceturtdaļas beigās labi nospēlēja Aigars Bērziņš, gūstot divus punktus un saglabājot nelielu pārsvaru – 72:68.

Pēdējā ceturtdaļa tomēr izcēlās ar baušķenieku pārsvaru un vēl triju līvāniešu saņemtām piecām piezīmēm, kas lika atstāt laukumu. Jāatzīmē, ka viesi nepadevās ne mirkli, bet baušķenieki tomēr rezultātu noturēja. Jāizceļ arī līdz šim baušķeniekiem neierasti plaša saspēle pa visu laukumu, kas deva labas iespējas gūt punktus gan trīspunktu metējiem, gan arī veikt labus caurgājienus. 15 sekundes pirms spēles beigām Edvards Jašuks īstenoja soda metienu un panāca rezultātu 98:89. Skatītāji cerēja uz simts punktu atzīmes pārsniegšanu, bet E. Jašuka vēl viens trīspunktu metiens bija neprecīzs.

Rezultatīvākais baušķenieku rindās Jānis Eiduks ar 31 punktu. Gundaram Bričkam 27 punkti un piecas rezultatīvas piespēles, savukārt Ivaram Zemītim 22 punkti un 14 atlēkušās bumbas. Seši punkti Kristeram Kalniņam, pieci Edvardam Jašukam, četri Aigaram Bērziņam un trīs Tomam Rimševicam.

Nākamās divas spēles baušķenieki aizvadīs viesos, bet savās mājās 9. novembrī uzņems «Bertānu Valmieras BS» komandu.