Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas 2. vidusskolas komanda iekļuvusi Eiropas hakatona “DigiEduHack” finālā; aicina ar balsojumu atbalstīt skolēnus

Eiropas Komisijas organizētajā hakatonā “DigiEduHack” 40 valstu konkurencē Bauskas 2. vidusskolas komanda “Biedri” ir izvirzīta globālajam finālam. Uzvarētāji tiks noteikti publiskā balsojumā, Bauskas 2. vidusskolas jaunieši lūdz atbalstīt, nobalsojot par baušķenieku izveidoto risinājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā “DigiEduHack” hakatonu pērn organizēja Eiropas programmēšanas skola “Datorium” sadarbībā ar Eiropas Komisiju. Uzdevums bija izveidot risinājumu, kas veicinātu skolēnu iesaisti mācību procesā un celtu motivāciju apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Kopā hakatonā piedalījās 164 skolēni no 19 Latvijas vidusskolām un ģimnāzijām, kā rezultātā tika iesniegti 46 komandu risinājumi.

“Datorium” precizē, ka uzvaru Latvijā guva komanda “Biedri”- Henrijs Kravals, Evelīna Gateža, Rihards Fokins, Monta Poškus un Deivids Krastiņš – no Bauskas 2. vidusskolas, kas izveidoja mobilo lietotni, kas veicina kopienas veidošanos starp skolēniem, balstoties uz viņu interesēm, ļaujot izveidot un pārvaldīt skolēnu klubus un ārpusstundu aktivitātes, īpaši reģionos ar ierobežotām iespējām.

“Esmu lepna par mūsu jauniešu nodemonstrēto līmeni “DigiEduHack 2023″ hakatonā. Galvenais ieguvums no dalības hakatonos ir pieredze un izpratne par to, kā reālajā dzīvē notiek IT risinājumu izstrāde komandās. Skolēniem bija gan negulētas naktis, gan laika spiediens, gan vilšanās par komandas biedru neizdarību, azarts par rezultātu un adrenalīns – viss kā dzīvē. Uzskatu, ka katram vidusskolēnam obligāti vismaz reizi ir jāpiedalās kādā no hakatoniem,” sacīja “Datorium” vadītāja Anžela Džafarova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas “DigiEduHack” uzvarētāji tālāk sacentās ar 40 finālistu komandām no dažādām valstīm. Decembrī tika izvēlētas trīs labākās komandas katrā kategorijā. Tagad norisinās publisks balsojums, kura laikā tiks noteikti galvenie uzvarētāji.

“Lūdzu – balsojiet! Ir noiets garš ceļš līdz fināla posmam. Mūsu komandai ir iespēja uzvarēt Eiropas līmeņa konkursā, tādēļ šobrīd “Biedriem” nepieciešama tieši jūsu balss!” ar šādu aicinājumu Bauskas 2. vidusskolas jaunieši vērsušies sociālajos tīklos.

Lai nobalsotu, jāatver saite https://www.digieduhack.com/vote un jāizvēlas “Vote Now”. Pēc tam jāizvēlas “Start” un jāievada e-pasts. Tajā tiks saņemta vēstule no “Typeform Notifications”, kurā būs jāuzspiež uz saites, jāatrod komandu “Biedrum”, jāakceptē izvēle un jānobalso.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.