Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas bērnudārzā «Pasaulīte» svinēta mīļākā diena – dzimšanas diena

Kā teiktu Vinnijs Pūks un Sivēntiņš: «Šodiena ir mana mīļākā diena!» Tā teica arī daudzie Bauskas pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaulīte» bērni un darbinieki, 20. oktobrī pulcējoties zālē uz iestādes 22. dzimšanas dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Jā, gadu skaitlis nav īpaši liels, ja skaita, ka «Pasaulītes» vārdu nesam tieši tikpat ilgu laiku. Bet pirms tam šajā pašā ēkā bija bērnudārzs «Saulīte» un citviet – «Pienenīte», kurus apvienojot vienā ēkā, tapa «Pasaulīte». Un tad jau mums ir krietni vairāk gadu nekā netālu esošajai mazajai un ņiprajai, bet plašumus un lielus darbus mīlošajai «Zīlītei», kura arī pavisam nesen svinēja savu jubileju,» stāsta Bauskas pilsētas pirmsskolas iestādes (PII) «Pasaulīte» logopēde Inga Borkovska.

Priecīgas un skanīgas bērnu dziesmas pildīja iestādes gaiteni, cēlie dāliju ziedi, daudz balonu un laba vēlējumu ik uz soļa, neviltota vecāku interese un jautājumi.

«Rīta cēlienā zālē pulcējās bērni, skolotājas un citi darbinieki. Īsa vadītājas Dainas Kadiševskas uzruna un, cirka maršam atskanot, ierodas pirmais ciemiņš un apsveicējs – klauns Ak-ču-kili-kili. Nav no tālienes atbraucis, savējā skolotāja. Un tad jau sevi piesaka un grupiņas nosaukumu daudzveidīgi prezentē lielākie un mazākie audzēkņi. «Dzirnaviņas» kopā ar pelītēm maļ miltus, «Kamenītes» vāc ziedu medu, «Zīļuki» braši dejo, «Dzīpariņi» tin kamoliņu, «Zvaniņi» dzidri skan un runā dzeju, «Cālīši» nedroši kustina mazos knābīšus un spārniņus lielo mammu skolotāju azotē, «Rūķīši» dejas solī demonstrē savus nebeidzamos darbiņus, «Podziņas» rāda, ka ir skaistas un daudzveidīgas plašajā pasaulē,» svētku norisi apraksta Inga Borkovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērni sagatavojuši apsveikumus, piemēram minam tikai dažus no viņu vēlējumiem savam bērnudārzam: «Es tevi ļoti mīlu! Lai tev saulainas dienas un Dieviņš sargā!» (Adriana), «Lai bērni neslimotu un visi būtu gudri!» (Marks), «Lai tu būtu liels, vesels un vienmēr stiprs!»» (Kristiāna)

Dzimšanas dienas kulminācija bija ballīte, kur skanēja bērnu izvēlētā «Ballējam, neguļam», lija krāsainu balonu lietus, skanēja bērnu smiekli un gaviles un skolotāju sejās plats smaids. Iestādes vadītāja katrai grupai dāvināja lielo tūtu ar konfektēm. Bērnu actiņas mirdzēja priekā.

Svētku otrajā daļā darbinieki pulcējās ap pašceptu un gardu kūku, priecēja acis un sirdi darbinieku vaļasprieku izstādē – te bija gan eļļas gleznas, gan raibi un krāsaini adījumi lieliem, maziem un mīļdzīvniekiem, mirkļi no ceļojumiem, tamborētas grāmatas un rotaļlietas, daudzkrāsaina stikla bumbu kolekcija, pērlīšu gleznas. Tika sumināti darbinieki, kas iestādē nostrādājuši daudzus gadus, informē I. Borkovska.

Pirmsskolas izglītības iestādei «Pasaulīte» ir divas filiāles – gan Bauskā, gan Mežotnē; kopā šo bērnudārzu apmeklē 276 audzēkņi, strādā 64 darbinieki, «Bauskas Dzīvi» informē iestādes vadītājas vietniece Mārīte Kalniņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.