Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada biedrības smeļas zināšanas dārzkopībā un augļkopībā

Bauskas novada trīs biedrības šonedēļ Latvijas Dārzkopības institūtā (Dobelē) piedalījās lielākajā Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas «Pats savam SAIMES GALDAM» dalībnieku sanākšanā. Tajā šogad atbalstīto 30 organizāciju pārstāvji zinātnieku un selekcionāru vadībā smēlās zināšanas par dārzeņkopību un augļu koku audzēšanu, «Bauskas Dzīvi» informē Diana Bogdanova, Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projektu vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā Bauskas novadu pārstāvēja «Pestīšanas armijas» Bauskas korpuss, kas šajā projektā piedalās jau vairākus gadus, Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība “Saulgrieze”; pirmo gadu šajā aktivitātē iesaistās biedrība “Bauskas vecpilsēta” un tās projekts īpašāks un atšķirīgāks. Kā stāsta biedrības valdes locekle Ieva Bronko-Pastore, viņi iekārtojuši Bauskas vecpilsētas teritorijā piecas augstās dobes (izmantojot nojaukto savu laiku nokalpojušo šķūnīšu dēļus) dārzeņu un zaļumu audzēšanai, tādas ir gan Plūdoņa ielā 18, gan Strautnieka ielā, sestā dobe ierīkota pie Bērnu un jauniešu centra. Mērķis ir gan lietderīgs, gan estētisks – glītās dobes ir sava veida apstādījumi, kas arī izmantojami pārtikai, izaudzētos dārzeņus iedzīvotāji, kas tos aprūpē, gan ēd svaigus, gan rudenī kopā ar biedrību konservēs.

Biedrības “Bauskas vecpilsēta” ierīkotās augstās dārzeņu un zaļumu dobes vecpilsētā, pie Plūdoņa ielas 18.mājas. Foto: Ivars Bogdanovs

“Programma dod iespēju grūtībās nonākušiem cilvēkiem pašu rokām veikt dārzkopības darbus pārtikas sagādāšanai savas saimes galdam. Pēc izvēles daļu izaudzētā mājsaimniecības dāvina sociālajiem centriem, senioru namiem, zupas virtuvēm, tādējādi turpinot ziedošanas tradīciju,” stāsta fonda valdes loceklis Mareks Indriksons, piebilstot, ka kopš 2017. gada atbalstīto projektu aktivitātes ir aptvērušas vairāk nekā pusi Latvijas novadu un valstspilsētas.

Kopš 2017. gada Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam SAIMES GALDAM” (www.teterevufonds.lv/musu-darbi/saimes-galdam/) atbalstīti kopā 112 bezpeļņas organizāciju dārzkopības projekti. Tajos iesaistījās 3515 mājsaimniecības un tajās – 13170 iedzīvotāji no visiem Latvijas reģioniem. Atbalstam iedzīvotājiem programmā fonds piešķīra kopumā 212`650 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esmu pārliecināta, ka mūsu speciālistu sniegtie padomi ļaus organizācijām turpmāk vēl efektīvāk palīdzēt dārzkopības projektu dalībniekiem ražīgi saimniekot mazdārziņos. Arī mēs – Dārzkopības institūts un Selekcionāra Pētera Upīša biedrība – jau vairāku gadu garumā īstenojam projektus programmā “Pats savam SAIMES GALDAM” un redzam, ka rosīgie reģiona ļaudis ir pateicīgi par fonda sniegto iespēju audzēt produktus pašpatēriņam,” teic Latvijas Dārzkopības institūta vadītāja Inese Ebele.

Šogad programmā iesaistītās 30 Latvijas bezpeļņas organizācijas aptver 903 mājsaimniecības un tajās – teju 3`450 personas. Tiek īstenoti 9 projekti Kurzemē, 9 – Vidzemē, 5 – Zemgalē, 6 – Latgalē un 1 – Fonda “Ziedot.lv” projekts aptver visu Latviju.

Pasākumā jaunās Latvijas Dārzkopības institūta augļaugu šķirnes tika nosauktas mecenātu vārdos. Aprikozes šķirne ‘Boriss’ savu vārdu ieguva par godu Borisam Teterevam, savukārt saldā ķirša šķirne ‘Ināra Tetereva’ ir veltījums mecenātei (www.teterevufonds.lv/jaunumi/latvijas-darzkopibas-instituts-jaunas-kirsu-un-aprikozes-skirnes-velta-mecenatiem-tetereviem/).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.