Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas BJSS sporta halle pretendē uz energoefektīvākās ēkas balvu

Arī šogad noskaidros Latvijā energoefektīvākās ēkas. Konkursam no Bauskas novada izvirzīta viena sabiedriskā ēka, portālu informēja Ekonomikas ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024” kopumā iesniegti 43 pieteikumi. Nominācijā “Energoefektīvākā publiskā Latvijā 2024” iesniegti septiņi pieteikumi, tostarp viens no Bauskas novada – Bauskas BJSS sporta halle. Vēl šajā nominācijā pieteiktas ēkas Ķekavā, Jūrmalā, Piņķos, Cēsīs, Ogrē, Rīgā un Strenčos.

Nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023” iesniegti 32 pieteikumi, konkursam piesakot ēkas Jelgavā, Rīgā, Ikšķilē, Ķegumā, Rēzeknē, Saldū, Rojā, Valkā, Valmierā, kā arī Piņķos.

Nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2024. Jaunbūve” iesniegti trīs pieteikumi, konkursam piesakot vienu ēku Mārupē, un divas ēkas Rīgā, vēsta ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Energoefektīvākā savrupmāja Latvijā” iesniegts viens pieteikums – ēka Celmu ielā 20, Jaunmārupē, Mārupes novadā.

Jau 14.gadu Ekonomikas ministrijas kampaņas “Dzīvo siltāk” ietvaros konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” tiek izsludināts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Pieteikumus konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024” varēja iesniegt līdz šī gada 18.jūnijam. Ministrijā skaidroja, ka vasaras laikā konkursa žūrija izvērtēs visus iesniegtos pieteikumus, pieņems lēmumu par ēkām, kas tiks virzītas konkursa otrās kārtas vērtēšanai, kā arī veiks ēku apsekošanu klātienē. Savukārt konkursa laureātu apbalvošana plānota šī gada septembrī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.