Trešdiena, 28. janvāris
Kārlis, Spodris
weather-icon
+-10° C, vējš 2.24 m/s, A vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Bauskas domes ārkārtas sēdē izveido 13 cilvēku darba grupu «Rail Baltica» projekta apspriešanai

Bauskas novada domes ārkārtas sēdē ceturtdien, 16. aprīlī, tika izveidota pašvaldības un iedzīvotāju darba grupa 13 cilvēku
sastāvā «Rail Baltica» plānojuma apspriešanai un izvērtēšanai, portālu informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko.

Ņemot vērā, ka kopš 3.marta pašvaldībā tika saņemti vairāki kolektīvie iesniegumi, kurus parakstījis ievērojams skaits Bauskas novada iedzīvotāju, un šie iesniegumi satur daudz un dažādus iebildumus un priekšlikumus “Rail Baltica” projekta izstrādei, Bauskas novada dome nolēma izveidot darba grupu Bauskas novada iedzīvotāju interešu aizsardzībai un pārstāvībai saistībā ar “Rail Baltica” projekta izstrādes procesiem.

Jaunajā darba grupā tika apstiprināts Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks kā vadītājs, kā arī apstiprināti vēl divpadsmit darba grupas locekļi – Bauskas novada Brunavas pagasta iedzīvotāja Daina Akmentiņa, Bauskas novada Codes pagasta iedzīvotāja Ilze Avota, Bauskas novada administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja Inga Bērziņa, Bauskas novada Ceraukstes pagasta iedzīvotājs Uldis Biķernieks.

Tāpat darba grupā iekļauti Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājs
Viesturs Janševskis, Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba
Marčenkova, Bauskas novada Vecsaules pagasta iedzīvotāja Ineta Niedra, Bauskas
novada domes deputāts Jānis Rumba, Codes pagasta pārvaldes vadītāja
Dace Šķiliņa, Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska, Bauskas novada Codes pagasta iedzīvotājs Uvis Slakteris, kā arī Vecsaules pagasta iedzīvotājs Lauris Ropājs.

Jaunizveidotajai darba grupai dome noteikusi piedalīties sēdēs, kas
saistītas ar “Rail Baltic” projekta tehniskās izpētes procesu, ietekmes
uz vidi novērtējumu, lokālplānojumu izstrādi pašvaldības teritorijai, ja
nepieciešams, detālplānojuma teritorijas paplašināšanu.

Tāpat darba grupas pienākumos būs sniegt viedokli pašvaldības
deputātiem un gatavot priekšlikumus Satiksmes ministrijai un citām
projektā iesaistītām Latvijas un Lietuvas Republikas atbildīgām
institūcijām.

Starp darba grupas uzdevumiem arī paredzēts, ka jāaktualizē jautājums
par automaģistrāles pieslēgumu industriālajam parkam un jāaktualizē
sasaiste ar apvedceļu Bauskai.

Darba grupas darbības termiņu dome noteica līdz šā gada 31.decembrim.

Pašvaldība apzinājusi, ka “Rail Baltica” plānošanā līdz šā gada
rudenim tiks sākts vai turpināsies projekta tehniskās izpētes process,
ietekmes uz vidi novērtējums, lokālplānojuma izstrāde pašvaldībās, ja
nepieciešams, detālplānojuma teritorijas paplašināšana.

Lokālplānojuma izstrāde pašvaldībās varētu tikt sākta maijā, kā
rezultātā tiks veidoti tehniskie risinājumi (pārvadi, divlīmeņu autoceļu
un “veco” sliežu ceļu šķērsojumi, zvēru pārejas, energoapgādes
risinājumi un citi) un tiks veikts ietekmes uz vidi novērtējums (IVN),
lai septembrī un oktobrī kopā ar IVN ziņojumu sabiedrībai parādītu
lokālplānojumu projektus un tos apspriestu tajās pašvaldībās, kuras skar
“Rail Baltica” trase, liecina informācija pašvaldības rīcībā.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.