Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas ģimnāzisti dodas uz Eiroparlamentu Strasbūrā

Pirmdienas, 27. marta, rītā Bauskas Valsts ģimnāzijas 16 skolēni un deviņi audzēkņi no Kalnciema vidusskolas ar autobusu devās ceļā uz Strasbūru Francijā, lai tur Eiropas Parlamenta ēkā piedalītos projekta «Euroscola» starptautiskā konferencē par vienlīdzīgu iespēju Eiropu – sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izbraukšana no «Rimi» stāvlaukuma Bauskā, te ģimnāzisti Nikolass Jansons un Dāvis Biezbārdis «Bauskas Dzīvei» pastāsta, ka no skolas uz Strasbūru dodas politikas pulciņa dalībnieki, lai gūtu zināšanas, iespaidus, diskutētu. Ar Eiropas lietām saistītos starptautiskos jauniešu pasākumos abi puiši jau piedalījušies iepriekš – Nikolass bijis Briselē, savukārt Dāvis – pērn Tallinā. Strasbūrā gan līdz šim neviens no abiem bijis nav.

Politikas pulciņu Bauskas Valsts ģimnāzijā (BVĢ) vada skolotāja Sarmīte Ābelniece, viņa arī kopā ar jauniešiem brauc uz Strasbūru, vēl no BVĢ turp dodas pedagoģe Oksana Lavrecka. Arīdzan ar Kalnciema vidusskolas skolēniem kopā ir divi skolotāji, grupu vada Toms Gulbis, Rīgas Hanzas vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotājs un gids.

S. Ābelniece īsi iepazīstina ar brauciena programmu. Starptautiskā skolēnu konference Strasbūrā notiks 30. martā visu dienu, tur ierasties grupai plānots jau 28. marta vakarā. Nākamajā dienā – 29. martā – paredzētas izglītojošas ekskursijas Strasbūras apkārtnē, piemēram, pirms Otrā pasaules kara franču izbūvētās Mažino nocietinājumu līnijas apskate, militārās tehnikas muzeja apmeklējums, pilsētiņas Savernes iepazīšana. Pēc pilnas darbdienas Eiroparlamentā Strasbūrā ceturtdien, 31. martā, sāksies mājupceļš. Tiks piestāts gan Nirnbergā un Drēzdenē, gan Karlovivaros, un 2. aprīļa vēlā vakarā jaunieši un skolotāji atgriezīsies Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts «Euroscola» ir iespēja skolām uzzināt par Eiropas integrāciju, pašiem skolēniem to piedzīvojot. Skolēniem no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm tiek dota iespēja uz vienu dienu kļūt par Eiropas Parlamenta deputātiem Parlamenta telpās Strasbūrā Francijā. Tas tiek organizēts 20 reizes gadā. Kā «Bauskas Dzīvei» sacīja T. Gulbis, Latvijas skolēni šajā mācību gadā dodas uz Strasbūru kādas 12 reizes.

«Euroscola» projekts tika sākts 1990. gadā, lai dotu arī skolēniem iespēju līdzdarboties, iesaistīties un identificēt sevi Eiropas institūcijās, izteikt savu viedokli par lēmumiem ES līmenī. Katru gadu šajā programmā iesaistās apmēram 10 000 skolēnu no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm, kuri ir vecumā no 16 līdz 18 gadiem. Projekts «Euroscola» ir ļoti nozīmīgs komunikācijas veids, lai sasniegtu jauniešu auditoriju un to ieinteresētu. Latvija šajā projektā ir iesaistījusies kopš iestāšanās Eiropas Savienībā 2004. gadā, skaidro EP birojs Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Bauskas Ģimnāzijai jāsakārto jautājums par tualetēm,kur bērni pīpē saltus.
    Man dēls stastīja,ka meitenes tualetē pīpē,citiem nav kur čurār un iet uz blakus ēku, jo esot bail pa galvu dabūt, ja teiks.
    Lūdzu sekot līdzi.

  2. Piekrītu,jo meita teica iet uz spirta skolu,jo visi tualetēs saltus pīpē,rēc,smejās citus nelaiž ,ņirdz.
    Domāju,ka jāraksta policijai.Skolotājai edot teikts tai vienalga.Teicu lai safilmē.Tad iesim.

  3. Kaut kā neadekvāti dēļ 2 dienām nedēļu braukt. Varēja būt Francijā vismaz nedēļu, ir taču pelnījuši.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.