Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas ģimnāzisti piektdien viedierīcēm teiks “nē”

Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) skolēnu pašpārvalde izsludinājusi akciju, kuras laikā 8. martā ikviens skolēns aicināts no plkst. 8 līdz 13 nolikt savas viedierīces dziļi somā, atdot klases audzinātājam vai atstāt tās mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

BVĢ mājaslapā vēstīts, ka skolēnu pašpārvaldes organizētā akcija «Ieraudzīt vienam otru» būs diena, kurā skolēni aicināti atteikties no viedierīcēm un pievērsties reālajai saskarsmei ar citiem cilvēkiem. Tā būšot iespēja atgūt kontroli pār savu uzmanību un emocionālo līdzsvaru, izmantojot laiku, lai atklātu citas saziņas formas un veidotu ciešākas attiecības.

Iestādes direktores vietniece Inita Nagņibeda pastāstīja, ka ideja par akciju gaisā virmojusi jau sen. Skolotājs Bruno Bahs ar šo iniciatīvu esot vērsies pie skolas vadības un pēcāk pie skolēnu pašpārvaldes. Sākotnēji ne visi izpratuši, kā pasākumu organizēt, bet atbildīgie jaunieši ideju pārņēma un realizēja. Pašpārvaldes locekļi akcijas dienā dosies arī uz klasēm, lai skolēniem un skolotājiem stāstītu par to, kāpēc šāds pasākums tiek īstenots un kādēļ tas ir svarīgi.

BVĢ skolēnu pašpārvaldes prezidente Paula Sipoviča atklāja, ka iestādes gaiteņos, arī sākumskolas korpusā, akcijas dienā būs izvietotas «stacijas», kurās uzturēsies pašpārvaldes pārstāvji. Uz galda būs izliktas gan galda spēles, gan arī sagatavoti jautājumi, lai atbilstoši vecuma grupai skolēniem būtu iespēja sarunāties par dažādām tēmām gan savā starpā, gan ar pašpārvaldes dalībniekiem. Šādā veidā tiks izcelts akcijas moto «Ieraudzīt citam citu», jo sarunu laikā vai, spēlējot galda spēles, tuvāk tiks iepazīti skolasbiedri, turklāt – bez viedierīču iesaistes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas aprakstā skolas mājaslapā minēts, ka šāds pasākums ir būtisks, jo tas sniedz iespēju apzināties viedierīču negatīvo ietekmi un interneta atkarības sekas, it īpaši antisociālās uzvedības veicināšanā. Pārmērīga viedierīču izmantošana var samazināt personisko saskarsmi un emocionālo saikni ar citiem, kas varētu kavēt izaugsmi un savstarpējo sapratni.

Ilgstoši ekrāna priekšā pavadīts laiks var izraisīt miega traucējumus un uzmanības trūkumu, kā arī veicināt sociālās prasmes un emocionālo regulēšanas problēmas. Turklāt pastāv risks saskarties ar interneta priekšrocību ļaunprātīgu izmantošanu, piemēram, kibermobingu un saturu, kas var būt negatīvs vai pat kaitīgs garīgai veselībai, skaidrots publikācijā.

Jāmin, ka pagājušajā nedēļā sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» savākti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu par personīgo viedierīču izmantošanas aizliegumu sākumskolās un pamatskolās – vismaz 10 tūkstoši parakstu savākšana ļauj iniciatīvu iesniegt izskatīšanai Saeimā. «Bauskas Dzīve» interesējās, kāds ir I. Nagņibedas viedoklis par šo tēmu.

«Es atbalstītu to, ka ir kāda noteikta dienas daļa, kad skolēni mobilos telefonus neizmanto, lai viņiem ir iespēja starpbrīžos satikties, sarunāties, atpūsties, sagatavoties nākamajai stundai. Ja tas tiktu regulēts ar likumu, tad tā īstenošanu būtu vieglāk prasīt no pašiem skolēniem un vecākiem,» viedokli pauž I. Nagņibeda, «iekšējās kārtības noteikumos ir rakstīts, ka mācību stundās mobilos telefonus lietot nedrīkst, izņemot gadījumus, kad pēc tā ir nepieciešamība. Skolai ir sava datortehnika, tāpēc šādos gadījumos varam iztikt arī ar datoriem.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

  1. Vai vai vai, 5 stundas bez telefoniem? Kā tad nabadziņi spēs izturēt? Tiešām būs jāmācās??

    12
    1
  2. Jaunas acis būs “jāpērk acu veikalā”, telefons nepārtraukti sazinās ar torni (staro) esot kabatā reproduktīvo orgānu rajonā, bakstot telefonu cilvēks dzīvo bez kustībām. Viss OK, medicīna priecājas.

    6
    1
  3. pagājušovasar tepat Rīgas pievārtes viesu namā vairākas ģimenes no Somijas pavadīja savu vasaras atvaļinājumu. Kopā ar pieaugušajiem bija arī bērni, kuri visu šo laiku veica dažādas aktivitātes, bērniem raksturīgas, bet ne reizi nebija redzami “bakstoties” viedtālrunī, kaut, cik noprotams, arī viņiem tādi droši vien bija, jo viņu vecāku auto vērtība pārsniedza visas viesu mājas vērtību, vairākus simtus tūkstošu eiro. Vien, tur, Ziemeļvalstīs, izskatās, cita pieeja bērnu audzināšanā un tā atmaksājas, redzot dzīvespriecīgos un fiziskajās aktivitātēs aizrāvušos bērnus vairāku nedēļu garumā

    7
    1
  4. Es kā skolēns no Bauskas Valsts ģimnāzijas un eju 3.b klasē tiešām izbaudīju šo dienu. Tik un tā mēs izmantojam telefonus stundu laikā tikai tad ja ir kāds pārbaudes darbs Uzdevumos.lv vai jāpaskatās sinonīmu vārdnīcā „Tēzaurs” . Īsti nekas nemainījas. Bet labakā daļa ir tas kad ir sieviešu diena. Mēs telefonus iedevām skolotājām maisiņā vai daži atstāja mājās. Skolotāja pēc stundām iedeva atpakaļ. Es telefonam pieslēdzos pl.13:12 jo man 6.stunda beidzās 13:10. Tagad ir vienkārši jāizbauda brīvlaiks!!

    2
    1
  5. jau ģimnāzijas 3. klases “sievietes” svin savu- sieviešu dienu! Jājautā, vai bez ieskatīšanās telefonā šīs desmitgadīgās “sievietes”, svinētājas varētu pastāstīt, kas tās tādas- Klāra Cetkina un Roza Luksemburga?

  6. Telefons ir cilvēku skaita samazināšanas hibrīdierocis, jo telefonistiem būs īsāks mūžs un problēmas ar bērnu radīšanu ja telefons gadiem ir bikšu kabatā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.