Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Bauskas invalīdu biedrība plāno savas darbības atdzīvināšanu

Lielu un apaļu jubileju atzīmējusi Bauskas invalīdu biedrība – viņiem jau 30 gadu. Tiesa, atšķirībā no citām lielām jubileju svinībām, biedrība šoreiz ne tikai atcerējās paveikto un pateicās biedriem, bet arī iezīmēja pavisam citus attīstības līmeņus un virzienus jau tuvākajā nākotnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības vadītāja Tamāra Grīnvalde jau pirms laba laika atzina, ka biedrības sastāvā pamatā ir cilvēki ar invaliditāti gados un biedru skaits samazinās. Lai mainītu situāciju, viņa piedalījās dažādās aktivitātēs un pasākumos Bauskas novadā, atrodot domubiedrus, vienojoties par biedrības statūtu maiņu un izvēloties iet dažādus attīstības ceļus. T. Grīnvalde aicināja atsaukties Bauskas novada iedzīvotājus ar invaliditāti, lai apzinātu cilvēku vajadzības un piedāvātu iespēju piedalīties biedrības darbā un aktivitātēs.

Jubilejas pasākumu, kas notika 13. jūnijā Bauskas kultūras centrā, sāka ar pazīstamā mūziķa Ainara Bumbiera uzstāšanos, kas patiesi iepriecināja sanākušos un radīja svētku noskaņu. Biedrību jubilejā sveica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un pasniedza kliņģeri dāvanā no Bauskas novada pašvaldības. Sveicēju vidū bija arī Latvijas Sarkanā Krusta Zemgales komitejas izpilddirektore Inta Savicka. «Atceros, kā dibināja jūsu biedrību ar ļoti enerģisko kundzi Annu Šumsku priekšgalā,» atcerējās I. Savicka. Sveica arī Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska.

No biedrības puses pasākumu vadīja Laimdota Kolberga un Tamāra Grīnvalde. Viņas pastāstīja nedaudz par paveikto, pasniedza dāvanas, kā arī iesaistīja sanākušos dažādos izklaidējošos pasākumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība bija sagatavojusi sarakstu ar ilggadējiem biedriem, kas darbojušies organizācijā ilgu laiku, – tie ir Anna Šumska, Rasma Anbauka, Sarmīte Bernharde, Baiba Bajāre, Ilga Zvejniece, Rita Vāvere, Ligita Kļavinska, Mārtiņš Graudiņš, Antoņina Zira, Jūla Bereškēviča, Dzidra Gapijenko, Rita Bethere, Jaroslavs Poštars un Ingars Mazjānis. Klātesošie biedri dāvanās saņēma puķu podiņus.

Atmiņas un domas par aizvadīto laiku katram bija citādākas. «Visu mūžu bija strādāts, un gribējās arī tālāk būt kādā kolektīvā, tāpēc arī iestājos invalīdu biedrībā,» teic R. Vāvere. «Piedalos dažādās aktivitātēs, arī biedrības pasākumos, un, pateicoties arī biedrības aktivitātēm, varam dzīvot tālāk,» atzina A. Zira. Ilggadējie biedri pateicās par organizētajām ballēm un izklaidēm, jubileju pasākumiem, ekskursijām un citiem brīžiem, kas pavadīti kopā.

Reizē ar svinīgo daļu bija arī nopietnā – jaunas biedrības vadības vēlēšanas. Lai arī lielākā daļa sanākušo gribēja saglabāt biedrības vadībā T. Grīnvaldi, tomēr viņa pati atzina, ka nejūtas spēcīga mūsdienu tehnoloģijās un projektu vadības jomā, tāpēc aicināja izvēlēties jaunu vadītāju. «Nonācu pie domas, ka biedrībā jābūt jaunām sejām, jaunai attīstībai, strādājot kopā ar ilggadējiem biedrības biedriem,» tā T. Grīnvalde. Ar vienprātīgu atbalstu par jauno biedrības valdes priekšsēdētāju izvēlēja Dmitriju Ščegoļevu, savukārt T. Grīnvalde būs viņa vietniece.

Jaunais vadītājs uzsvēra, ka biedrības nākotnes darbā cer uz lielāku aktivitāti no biedrības valdes un arī biedru puses, uzreiz iezīmējot, ka pats apņēmies aktivizēt biedru vajadzību izpratni un lielāka apmēra projektu naudas piesaisti. Sarunas par zināmām izmaiņām Bauskas novadā jau notiek, un jūlijā plānots pievērst lielāku uzmanību tieši biedrības nākotnes plāniem. Pašlaik galvenās izmaiņas biedrības darbā ir saistītas ar to, ka piedāvā iesaistīties un sadarboties arī bērnu ar invaliditāti vecākus, jo tieši šī grupa pašlaik Bauskas novadā vairāk ir pārstāvēta individuāli no vecāku puses, nevis kā vienots spēks. Turklāt jau vairākas tikšanās reizes ir parādījušas, ka cilvēkiem ar invaliditāti bieži vien trūkst informācijas par atbalsta iespējām vai iespējamo sadarbību dažādos veidos. Tāpēc plānots veidot mājaslapu un veicināt sadarbību gan ar citām Bauskas novada biedrībām, gan arī Latvijas mēroga organizācijām. D. Ščegoļevs uzsvēra, ka biedrība darbosies ar jaunu elpu un tāpēc īpaši aicināja pievienoties jaunus biedrus, ļaujot apkopot informāciju par cilvēku ar invaliditāti vajadzībām, gan dodot iespēju veidot jaunus kontaktus, sadarbību un attīstības iespējas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.