Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas kultūras centrā 30 lielformāta fotogrāfijās var iepazīt emocionālus stāstus par cilvēkiem ar invaliditāti

Bauskas kultūras centrā atklāta biedrības «Cerību spārni» ceļojošā izstāde «Mēs esam un varam». Viens no svarīgiem aspektiem, lai atbalstītu cilvēkus ar invaliditāti, ir sabiedrības izpratnes veicināšana par cilvēku dažādību. Ar šādu nolūku arī veidota izstāde «Mēs esam un varam», kuru iespējams apskatīt līdz janvāra beigām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka biedrība «Cerību spārni» ir noslēgusi deleģējuma līgumu ar Bauskas novada pašvaldību, lai sniegtu dažādus sociālos pakalpojumus novadā.  

Bauskas kultūras centra izstāžu zālē ceturtdienas, 4. janvāra, pēcpusdienā skanēja klusa mūzika, un izstādē apmeklētājiem bija iespēja iepazīt 30 lielformāta fotogrāfijas kopā ar stāstiem par cilvēkiem, kam invaliditāte.

«Šo izstādi izveidojām, lai atklātu sabiedrībai fotogrāfijās redzamo cilvēku dzīvesstāstus, lai ļautu ielūkoties tuvāk šo cilvēku ikdienā – kā viņu dzīve ir veidojusies, kādas ir bijušas situācijas, ar kurām viņi ir saskārušies, un arī par viņu cīņām,» stāsta biedrības «Cerību spārni» vadītāja Eva Viļķina, «daži no šiem cilvēkiem paši savu stāstu nevar izstāstīt, tāpēc viņiem to izdarīt palīdz kāds no ģimenes.» Izstāde ir atceļojusi uz Bausku, lai arī šeit būtu iespēja skatīt un izprast to, ka cilvēki ar invaliditāti ir tādi paši kā visi citi sabiedrības locekļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Viļķina pastāsta, ka izstādes nosaukums «Mēs esam un varam» vēstī par biedrības pastāvēšanas laikā pierādīto – ikviens cilvēks, arī izstādē izvietotajās fotogrāfijās redzamās personas, var un spēj darīt. «Šie cilvēki ir nofotografēti brīdī, kad viņi kaut ko dara – auž, darbojas ar mālu, gatavo sveces vai ko citu. Tekstos iespējams izlasīt viņu stāstus un raksturojumus, bet ar QR kodu iespējams atvērt saiti, kurā var noskatīties videostāstu par katru no viņiem,» tā E. Viļķina.

«Gadiem ejot, izpratne par cilvēkiem ar invaliditāti, ir augusi. Agrāk saskarsme ar sabiedrības attieksmi bija citādāka, bet pamazām «ejam uz labo pusi»,» tā biedrības «Cerību spārni» vadītāja, «protams, ir tādi cilvēki, kuru uzskati vienmēr būs citādāki, nelaužami un arī negatīvi, bet kopumā sabiedrība kļūst pieņemošāka.» Ideja par izstādi īstenota projektā ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

Bauska ir izstādes «Mēs esam un varam» septītā pieturvieta, jo iepriekš tā ceļojusi arī citās Latvijas pilsētās. «Secinājām, ka šī izstāde labi iederas tirdzniecības centros, jo uz veikaliem dodas arī tie cilvēki, kuri, piemēram, neapmeklē kultūras centrus – tādā veidā ir iespēja sasniegt lielāku mērķauditoriju, lai tiem nodotu mūsu vēstījumu,» tā E. Viļķina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz izstādes atklāšanu kopā ar biedrību «Cerību spārni» bija ieradušies arī pārstāvji no Bauskas novada Sociālā dienesta, Bauskas kultūras centra un citi. Pēc izstādes atklāšanas interesentiem bija iespēja iepazīt tuvāk cilvēkus fotogrāfijās.

Ekspozīcija «Mēs esam un varam» Bauskas kultūras centrā skatāma līdz janvāra beigām.

Foto – Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.