Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas kultūras centrā vietējo mūzikas skolu audzēkņi muzicēs kopā ar Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri

Ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 18.30 Bauskas kultūras centrā visi interesenti tiek aicināti uz koncertu «Plecu pie pleca. Čellu pasaule».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā koncertā plecu pie pleca kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfonisko orķestri muzicēs Bauskas, Iecavas un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolu audzēkņi. Šoreiz īpašais piedzīvojums mūzikas skolu (MMS) audzēkņiem būs, uzstājoties ne tikai kā orķestra mūziķiem, bet arī jaunajiem čellistiem stājoties orķestra priekšā kā solistiem. Diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā izskanēs brīnišķīga, skaistu melodiju un emociju pildīta programma – Jāņa Mediņa «Ārija no pirmās orķestra svītas», Žana Batista Brevela «Allegro» (soliste Loreta Roga, Vecumnieku MMS), Pētera Čaikovska «Noktirne» (solists Arnolds Rodenkirhens, Iecavas MMS), Ludviga van Bēthovena «Uvertīra Leonora Nr. 1» un Roberta Šūmaņa «Koncerts čellam ar orķestri la minorā» (soliste Santa Valere, JVLMA), informē Jana Lāce, JVLMA Radošo projektu daļas vadītāja.

Koncerta «Plecu pie pleca. Čellu pasaule» mākslinieciskais vadītājs un diriģents Kaspars Ādamsons atklāj, ka allaž ar lielu nepacietību gaida tikšanos ar talantīgajiem mūzikas skolu audzēkņiem. Redzot skolēnu aizrautību un vēlmi muzicēt, patiešām ir gandarījums par šo projektu. Lielu pateicību ir pelnījuši arī jauno mūziķu pedagogi, kuri spēj saskatīt, motivēt un iedegt šo dzirksti jaunajos mūziķos.

Par koncerta «Čellu pasaule» ieceri diriģents stāsta: «Šogad skaistu dzīves jubileju svinam izcilai čellistei, čella spēles leģendai, Mūzikas akadēmijas emeritētajai profesorei Eleonorai Testeļecai. «Čellu pasaule» – tas ir kā stiprs un rasā zaigojošs tīmeklis, kuru Latvijas mūzikas un kultūras dzīvē ir radījusi profesore E. Testeļeca. Ar virtuozu pirkstu veiklību, asredzību, asdzirdību viņa noaudusi veselu čella skolu, kas pārklāj visu Latviju, un tās stiprie pavedieni aizsniegušies arī tālu ārpus mūsu zemes robežām. Viņas talants un pedagoģiskais viedums kā silta gaisma ir sildījusi katru čellistu klasē. Šis siltums un mīlestība staro tālāk un vieno vienu čellistu paaudzi ar otru.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertu sērija «Plecu pie pleca» sākās 2019. gadā, kad JVLMA simfoniskais orķestris, uzstājoties Latvijas reģionos, vienā no koncerta skaņdarbiem studentu orķestrim pievienoties aicināja vietējās mūzikas skolas un tuvākās apkārtnes mūzikas skolu audzēkņus. Šāda koncepcija sniedz būtiskus ieguvumus tieši skolēniem – iespēju gūt praktisku un radošu pieredzi lielā mākslinieciskā kolektīvā augstskolas mācībspēka vadībā. Ar šo iniciatīvu tiek vairota skolēnu interese par mūziķa profesiju, savukārt JVLMA studentiem tā ir ļoti laba koncertprakse un papildinājums pedagoģiskajām iemaņām, skaidro JVLMA pārstāve Jana Lāce.

Koncertā Bauskas kultūras centrā ceturtdien ieeja bez maksas. 

Foto: Eduards Kapša

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.