Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas muzejā atklās Pētera Postaža un Ingūnas Postažas darbu izstādi

No piektdienas, 25. augusta, Bauskas muzejā apskatāma gleznotāju Pētera Postaža un Ingūnas Postažas personālizstāde, laikrakstu informēja Bauskas muzeja mākslas nodaļas vadītāja Ilga Balode.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieks Pēteris Postažs dzimis 1940. gadā Jelgavā. Izglītību ieguvis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā, zināšanas papildinājis Pēterburgas Mākslas akadēmijā, Tallinas Mākslas institūtā, studējis vecmeistaru un laikabiedru pieredzi Eiropas un Amerikas muzejos. Līdz 2019. gadam strādājis kā asociētais profesors Latvijas Mākslas akadēmijā. Rīkojis personālizstādes Latvijā, piedalījies grupu izstādēs Eiropā. Darbi glabājas daudzos muzejos un privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs. Dāsnākais dāvinātājs Latvijas muzeju mākslas kolekcijām.

Gleznotāju Pēteri Postažu raksturo vienlaikus pamatīgums un vieglums. Bērnībā viņu iedvesmoja tēva metode pedagoģiskos nolūkos šķērsgriezumā pārzāģēt mašīnas motoru, ātrumkārbu, karburatoru un citas detaļas, lai topošie speciālisti saprastu, kā mašīna darbojas. Līdzīgi ir ar gleznošanu – jāsaprot pamati un tehniskā puse, kas ļaus piepildīt iztēloto.

I. Balode norādīja, ka mākslinieks strādā visos glezniecības žanros: eļļas, temperas, guašas, pasteļa tehnikā. Viņa mākslu raksturo tematiska daudzveidība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Forma Pētera Postaža darbos – lakoniska, stabila, dziļi ietilpīga, emocionālu niansētību iegūst harmoniskā sadarbībā ar krāsu. Mākslas kritiķi akcentē renesanses klātbūtni viņa gleznās, kas parādās sarežģītu kompozīciju skaidrībā un perfektajā uzbūvē, zīmējuma izsmalcinātajā elegancē un pilnībā.

Ingūna Postaža dzimusi 1970. gadā, izglītojusies Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā. Pašlaik māksliniece dzīvo mākslas mekā Parīzē. Personālizstādēs un grupu izstādēs viņa piedalās kopš 90. gadu sākuma. 2004. gadā izstādē Parīzē par gleznu «Intriga» apbalvota ar zelta medaļu. Viņas darbos – portretos un figūrās – vērojama Francijas apkārtējās vides un īpaši Luvras ietekme. Māksliniecei piemīt smalka tonālā redze un lieliska ritma izjūta. Ingūna ir lieliska zīmētāja.

Abiem māksliniekiem jau bijušas kopīgi veidotas izstādes Latvijas muzejos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās ar māksliniekiem gaidāma 25. augustā pulksten 16 Bauskas muzeja telpās. Izstāde Bauskas muzejā būs aplūkojama līdz 1. oktobrim.

Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.